Pranešk naujieną! Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt |
Vicemeras Š. Klėgeris: „Antrąjį kvėpavimą įgaunančiame Jaunimo parke laukia naujovės, žvalgomės ir kitų laisvalaikiui patrauklių erdvių“
Daugeliui alytiškių nostalgiją keliantis Jaunimo parkas pastaruoju metu vis labiau atgyja. Čia yra riedlenčių parkas, parkūro, vaikų žaidimų aikštelės, grilio zona, baigiama įrengti ir dviračių kalnelių trasa.
Jaunimo parkas – ne tik jaunimo pramogų vieta
„Negalime padaryti taip, kad kiekvienas alytiškis prie savo namų turėtų rekreacinę erdvę, bet siekiame, kad visi vienoje vietoje rastų tai, ko reikia turiningam, aktyviam ar ramiam laisvalaikiui“, - sakė Alytaus mero pavaduotojas Šarūnas Klėgeris.
Pasak jo, savivaldybė turi siekį poilsines, rekreacines erdves Alytuje koncentruoti pasirinktinoje, alytiškiams patogioje vietoje, o ne „barstyti“ jas visur po truputį. Būtent tokia kryptimi einama šiuo metu, stengiantis koncentruoti pramogas ir paslaugas Jaunimo parke.
„Parkas vis labiau plečiamas, čia atsiranda naujų pramogų, laisvalaikio praleidimo būdų. Nors jis vadinasi Jaunimo, bet čia ką veikti gali rasti įvairaus amžiaus žmonės: tiek senjorai, tiek jaunimas, vaikai ir jų tėvai. Jaunimo parką tarsi esame suskirstę atskiromis zonomis, kurias plečiame orientuodamiesi į amžiaus kategorijas.
Visai neseniai įrengta grilio zona puikiai tinka jaukiems šeimos pasisėdėjimams, piknikams. Parke yra ir stalelis, prie kurio jau nuo seno renkasi šaškėmis žaidžiantys senjorai. Vaikai ir jaunimas taip pat pasiskirto ten, kur jiems yra veiklos“, - pasakojo Š. Klėgeris.
Jis džiaugėsi, kad Jaunimo parkas antrą kvėpavimą tarsi jau įgavo. Džiugu matyti ten besirenkančius žmones, klegančius vaikus, besidžiaugiančius tėvus, užimtą jaunimą, jaukiai besikalbančius senjorus.
Planuose – ir medinis labirintas, ir kavinė
Pasak vicemero, jau yra ir naujų planų, kas dar galėtų atsirasti šioje vietoje. Galimybėmis čia kurtis domisi ir verslininkai. Šiuo metu ieškoma būdų parke įrengti medinį labirintą, kuris būtų tinkamas ir vaikams, ir suaugusiems, gali būti, kad parke atsiras ir kavinė.
„Džiugu, kad prie Jaunimo parko infrastruktūros kūrimo prisideda ir socialiai atsakingi vietos verslininkai. Ne kartą esame sulaukę dovanų miestui, kuriomis dabar sėkmingai naudojasi alytiškiai. Tai ir laipynės, ir suoliukai, stalo tenisas. Vieni prisideda konkrečiais įrenginiais, kiti – atlikdami darbus“, - pasakojo Š. Klėgeris.
Miesto vadovai apie Jaunimo parko plėtrą jau yra kalbėję ir su jo teritorijoje esančių apleistų pastatų savininkais. Buvo aiškinamasi, kokią jie mato tolesnę teritorijos viziją. Po diskusijų paaiškėjo, kad svarstoma apie galimybę čia teikti viešojo maitinimo paslaugas.
Š. Klėgeris įsitikinęs, kad Jaunimo parke yra visos sąlygos verslui, tačiau vicemerą stebina, kad jos išnaudojamos neefektyviai.
„Pats domėjausi, galbūt yra kokių nors apribojimų lauko prekybai. Paaiškėjo, kad to nėra. Aš į Alytaus vicemero pareigas atėjau iš verslo srities ir, matydamas esamą situaciją, šiek tiek pasigendu verslumo.
Savivaldybė stengiasi verslui sudaryti tinkamas sąlygas, bendrauja, kviečia verslininkus kurtis. Galbūt valdžia ir ne visada verslui gali padėti, bet svarbu, kad jam netrukdytų ir sudarytų sąlygas idėjoms įgyvendinti“, - kalbėjo vicemeras.
Jis neabejoja, kad savivaldybei apie verslo pritraukimo galimybes pravartu gerosios patirties pasisemti ir iš kitų miestų.
Akiratyje – ir kitos erdvės
Š. Klėgeris tikisi, kad ateityje situacija keisis, nes verslininkų susidomėjimas vystyti įvairias veiklas matomas jau dabar. Tad savivaldybei svarbu puoselėti laisvalaikio erdvių infrastruktūrą. Ne tik dėl verslo, bet ir dėl pačių alytiškių.
Kaip pastebėjo vicemeras, į Alytų gyventi sugrįžta vis daugiau žmonių ir norisi, jog jie parvyktų į jaukią juos supančią aplinką.
„Nors daugelis norėtų, kad erdvės, kur galėtų leisti laisvalaikį, būtų kuo arčiau jų, kaip jau minėjau, visur jas „išbarstyti“ nėra tikslinga. Norime alytiškiams užimtumą pasiūlyti didesnėse, jiems gerai žinomose teritorijose, kur jie burtųsi visi, nes kiekvienas rastų kažką tinkamo sau. Ir tokia vizija yra kalbant ne tik apie Jaunimo parką – ateityje pereisime ir prie kitų erdvių, kurios dar neturi savo „veido“, - sakė mero pavaduotojas.
Viena tokių erdvių galėtų būti teritorija už Dailės mokyklos, kur yra miškas. Ten yra ir suoliukai, ir apšvietimas, tad ateityje galima planuoti, kaip šią teritoriją įveiklinti. Galvojama ir apie Dailidžių ežerėlių aplinkos plėtrą bei Dainų slėnio teritorijos įveiklinimą.
Šiemet čia vykusi Alytaus miesto gimtadienio šventė parodė, kad žmonėms patinka ten švęsti. Tad kodėl šioje renginiams tinkamoje teritorijoje nesukūrus tradicijos organizuoti didelius, respublikinio masto renginius?
„Na, ir didysis pėsčiųjų ir dviračių tiltas. Nesinori taip sakyti, bet dabar jis tarsi veda į niekur. O norėtųsi, kad perėję tiltą, kitoje pusėje link Pirmojo Alytaus, žmonės taip pat rastų jiems patrauklų lankytiną objektą, kad ir apžvalgos bokštą. Viso to pamažu ir siekiame“,- kalbėjo Š. Klėgeris.
Anot jo, jaukiai aplinkai sukurti reikalinga ir infrastruktūra, ir įdomios naujovės, ir reikalingos paslaugos. Bet ne vien tai. „Daug reiškia ir bendruomeniškumas, aiški vizija, kokiu keliu eiti, kokį savo miestą ir jo žmones norime matyti“, - sakė vicemeras Š. Klėgeris.