Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Alytaus vicemerė J. Šukevičienė: „Šventiniai renginiai prasideda nuo žmonių – vieningų alytiškių“

11:57, 2019-12-13

Artėjant didžiausioms metų šventėms, Alytuje šiemet kaip niekad gausu šventinių renginių, skirtų įvairaus amžiaus ir pomėgių žmonėms. O ir alytiškiai, belaukdami švenčių, atrodo labiau susitelkę, norintys kurti kalėdinį grožį sau ir kitiems.

 

Ar žmonės tapo geresni?

 

 „Renginiai, papuošimai, šventinė atmosfera mieste – visa tai prasideda nuo žmonių, nuo jų noro švęsti, laukti kalėdinio stebuklo, nuo jausmo širdyse. Alytiškiams užsidegimo, tikėjimo nestinga. Tad ir tie renginiai, mus supanti aplinka, yra visai kitokie – tarsi labiau pakylėti“, - įsitikinusi Alytaus miesto vicemerė Jurgita Šukevičienė.

 

Ji pastebėjo, kad miesto gyventojai tapo vieningesni, atsirado didesnė atjauta vieni kitiems. Prieššventiniu laikotarpiu daug žmonių nori dalintis gerumu, tiesia pagalbos ranką. O ir pagrindinė Kalėdų puošmena – miesto eglė – ankstesniais metais keldavusi daug aistrų, šiemet, regis, visiems patinka, visi ja džiaugiasi. Gal žmonės pasikeitė, tapo geresni?

 

„Žmonės, greičiausiai, nepasikeitė. Bet žinote, po didelių nelaimių mes pradedame kitaip žiūrėti į daugelį dalykų ir netgi į vienas kitą. Rudenį Alytuje buvo toks juodas laikas, o dabar širdyse šviesu, jaučiasi bendrystė, kuri neretai išryškėja sunkiais momentais. Eglutė graži, miestas gražus, šventinių renginių daug – viskas gerai, nes mes patys esame vieningi ir tikri savo širdimi“, - apie šventinį laukimą kalbėjo mero pavaduotoja.

 

Teatre – bliuzas, susitikimai ir aistros scenoje

 

Prieš šventes ir jų metu taip norisi visiems susibėgti, pasidžiaugti, pabūti kartu. Tokių progų bus ne viena, nes Alytuje renginių pasipylė lyg iš gausybės rago. Vieni jų tradiciniai, alytiškiams puikiai žinomi ir gerai vertinami. Kiti – nauji, kviečiantys atrasti ir susipažinti.

 

Užsukti kvies kalėdiniai bliuzo vakarai Alytaus miesto teatre ir prasidedantis susitikimų su teatro aktoriais ciklas, kurių metu žiūrovai galės tiesiogiai su jais pabendrauti. Pirmasis toks susitikimas bus su aktore, režisiere Andra Kavaliauskaite.

 

Teatras į šventinius renginius kvies ir mažuosius, siūlydamas apsilankyti spektakliuose „Kupriukas muzikantas“ ir „Ežiukas rūke“. Na, o naujametinį vakarą teatre įsisiūbuos aistros, nes čia bus rodomas naujas, gerų įvertinimų jau spėjęs sulaukti spektaklis „Geismų tramvajus“.

 

Kokios Kalėdos atvažiuos į Kultūros centrą?

 

Nesnaudžia ir Alytaus kultūros centras. Gruodžio 13 dieną čia vyks tradicinis Tarptautinis liaudies meno festivalis „Atvažiuoj Kalėdos“, kuriame dalyvaus  ne tik vietiniai kolektyvai, bet ir svečiai iš užsienio.

 

Gruodžio 17 dieną dalintis gerumu Kultūros centre kvies renginys „Gera dalintis“. Jo metu pasirodys šokių studija „Aušrinė“, „Alytaus miestelėnai“, cirko studija „Dzūkija“, Alytaus diksilendas, Jaunimo centro vokalo studija „Bel canto“ ir kiti Alytaus talentai.

 

Gruodžio 29 dieną Kultūros centre koncertuos Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, pakviesiantis į „Simfoninę salvę naujiesiems“. Gruodžio 30 dieną „Naujametinę pasaką“ koncerte sukurs Alytaus muzikos mokyklos simfoninis orkestras „Svajonė“.  Nurimus šventiniam šurmuliui, sausio 5 dieną, Alytuje pirmą kartą vyks 15-osios Respublikinės konkursinės liaudies meno parodos „Aukso vainikas“ nugalėtojų apdovanojimai.

 

Pramogos – ir muziejuje, bibliotekoje, kino teatre, aikštėje

 

Šventiniuose renginiuose apsilankyti kvies ir Alytaus kraštotyros muziejus. Gruodžio 17 dieną čia – parodos ir katalogo „Dzūkų abrūsėliai“ pristatymas, o gruodžio 21 dieną didelius ir mažus smagiai praleisti popietę kvies „Išgalvotos lėlės“ su lėlininke Rasa Benedikiene.

 

Muziejuje ką veikti ras ir mažieji lankytojai, nes čia gruodžio 17, 19 ir 21 dienomis vyks trumpametražių, mažiesiems skirtų filmų, peržiūros. Jos organizuojamos  tarptautinei trumpametražių filmų dienai paminėti. Šiemet bus pristatoma programa mažiausiems kino mylėtojams – „Trumpos istorijos mažiesiems“.

 

Renginiai vyks ir Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje. Gruodžio 19 dieną mažieji laukiami Išmaniojoje jaunimo erdvėje, kur pasitiks Žaidimų rytmetis mažiesiems. Tą pačią dieną vyks ir šventinis renginys „Vaikų biblioteka-Kalėdų šviesos dalis“.

 

Į šventinius filmus kvies ir kino teatras „Dainava“. Čia ir „Žvaigždžių karai. Skaivokerio išlikimas“, ir kultinis Loydo Weberio miuziklas CATS, ir filmai mažiesiems – „Sukeisti Kalėdų seneliai 2. Pamirštos Kalėdos“ bei „Ledo šalis 2“.

 

Be to, kiekvieną savaitgalį, iki gruodžio 29 dienos, vaikų Rotušės aikštėje lauks Kalėdų senelis. Susitikimų su juo metu bus išrinkti gražiausių palinkėjimų autoriai, kurie turės galimybę laimėti pasiplaukiojimą garlaiviu Kauno mariose. Dar vienas AB „Snaigė“ įsteigtas prizas – raudonas šaldytuvas, kurį galės laimėti į pašto dėžutę, prie eglutės, palinkėjimus įmetę alytiškiai.

 

Pabūkime pasakoje!

 

„Renginių bus kiekvieno skoniui, nes šventiniu laikotarpiu iš viso vyks 20 jų. O šventinę nuotaiką kurs ne tik renginiai, bet ir pasipuošęs Alytus. Šiemet alytiškiai intensyviai puošia tiek individualius namus, tiek daugiabučius, įstaigas, įmones. Tradiciškai vyksta Alytaus kalėdinės aplinkos konkursas, kurio metu bus išrinkti gražiausiai aplinką skirtingose kategorijose pasipuošę alytiškiai. Tai padaryti bus sunku, nes to grožio yra daug“, - teigė J. Šukevičienė.

 

Puošiasi ne tik gyventojai, miesto papuošimais rūpinasi ir valdžia. Šiemet Alytaus Rotušės aikštė, centrinės gatvės papuoštos savivaldybės pirktomis lemputėmis. Jas bus galima naudoti ir kitų švenčių metu. Savivaldybei nereiks kaskart galvoti, iš kur gauti lemputes – turės savo. Taip pavyks ir sutaupyti.

 

„Šiemet mūsų eglutė – tarsi iš vaikystės pasakos, žadinanti prisiminimus, kurianti klasikinių Kalėdų nuotaiką. Manau, žmonės yra pasiilgę tų šiltų, jaukių, žaismingų Kalėdų. Norisi pabėgti nuo rūpesčių, pasijusti lyg pasakoje. Kalėdų metas yra pripildytas gerumo, švelnumo, jautrumo, tikros meilės, vilties ir tikėjimo žmogaus gerumu. Alytiškiai – ypač vieningi ir padedantys vieni kitiems. Nes gera dalintis. Dalinkimės gerumu“, - linkėjo vicemerė J. Šukevičienė.

Ankstesni straipsniai