Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Alytuje mažėja žvyruotų gatvių: keturios baigiamos tvarkyti, išasfaltuotos, jau aišku, kurios bus atnaujintos kitąmet

14:53, 2018-08-03

Kasmet vis daugiau lėšų skiriant miesto gatvėms tvarkyti, joms rekonstruoti, žvyruotų gatvių skaičius Alytuje vis mažėja. Šiuo metu jau baigiamos tvarkyti keturios – Vidzgirio, Miško, Domantonių ir Naujakurių gatvės, asfaltuojamos dar kelios, jau yra aišku ir kurių gatvių danga bus atnaujinta kitąmet.

 

Alytaus miesto savivaldybės Statybos skyriaus specialistas Sigitas Stumbras teigė, kad Miško, Vidzgirio, Domantonių ir Naujakurių gatvių gyventojai jau gali pasidžiaugti sutvarkyta aplinka.

 

„Minėtose gatvėse liko tik smulkūs baigiamieji darbai: dar nėra atliktas ženklinimas, nepastatyti kelio ženklai. Tačiau gatvės jau yra sutvarkytos, danga išasfaltuota, pakloti šaligatviai, įrengtas apšvietimas“, - sakė S. Stumbras.

 

Pirmajame Alytuje esančios Domantonių ir Naujakurių gatvės buvo pradėtos tvarkyti dar pernai, atlikta darbų už beveik 94 tūkst. eurų. Šiemet prasidėjo antrasis gatvių rekonstrukcijos etapas, įrengti lietaus nuotekų tinklai, paklotas asfaltas. Iš viso Domantonių ir Naujakurių gatvių rekonstrukcija atsieis daugiau nei 324 tūkst. eurų. Didesnioji sumos dalis, 200 tūkst. eurų, bus panaudota iš kelių direkcijos Alytaus gatvėms tvarkyti skirtų lėšų, likusi dalis – iš miesto biudžeto.

 

 

Miško gatvės tvarkymo parengiamieji darbai taip pat pradėti praėjusiais metais, o šiemet jie tęsiami. Pagal sutartį numatyta gatvės rekonstrukciją užbaigti rugsėjo mėnesį. S. Stumbras pasidžiaugė, kad darbai vyksta sklandžiai, pagal grafiką. Miško gatvei sutvarkyti iš viso skirta apie 180 tūkst. eurų: 160 tūkst. eurų – iš kelių direkcijos, dar apie 20 tūkst. – iš miesto savivaldybės biudžeto.

 

Dar viena gatvė, sulaukusi permainų – Vidzgirio. Čia darbai jau taip pat beveik baigti. Vidzgirio gatvei rekonstruoti panaudota 233 tūkst. eurų: 200 tūkst. eurų kelių direkcijos skirtų lėšų ir 33 tūkst. eurų iš miesto biudžeto.

 

Alytaus miesto savivaldybės Statybos skyriaus specialistas S. Stumbras teigė, kad visų keturių gatvių ilgis bendrai sudėjus siekia beveik vieną kilometrą, o finansinę naštą savivaldybei labai palengvina Lietuvos automobilių kelių direkcijos skirtas finansavimas.

 

„Miesto gatvėms tvarkyti iš Lietuvos automobilių kelių direkcijos Alytus šiemet gavo daugiau kaip 1,2 milijono eurų. Jie panaudoti Gražinos, Vėjo, Ežerėlio, Aušrinės ir A. Žmuidzinavičiaus gatvėms rekonstruoti,  Naujakurių, Vidzgirio ir Miško gatvėms sutvarkyti.

 

 

Dar daugiau kaip 900 tūkst. eurų skirta Naujosios ir Domantonių gatvėms. Didžioji dalis šių pinigų -  702 tūkst. eurų – skirta Naujajai gatvei tvarkyti, likusioji – Domantonių gatvių rekonstrukcijai“, - kalbėjo S. Stumbras.

 

Kitąmet planuojama asfaltuoti Kurorto, Geležinkelio, Kalnų, Kalnėnų, Alovės ir Krivulės gatves.

 

S. Stumbras priminė, kad Alytus turi parengtą žvyruotų gatvių studiją, pagal kurią eilės tvarka ir yra parenkamos gatvės asfaltavimui.

 

Ankstesni straipsniai