Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Alytaus vicemerė V. Gibienė: „Galime didžiuotis savo abiturientais ir pedagogais“

11:07, 2018-07-19

„Kiek daug turime puikių mokytojų ir gabaus jaunimo“, - paaiškėjus šių metų valstybinių brandos egzaminų rezultatams, apsidžiaugė švietimo sritį kuruojanti Alytaus vicemerė Valė Gibienė. Šiemet Alytaus abiturientai iš viso gavo net 77 šimtukus – devyniais šimtukais daugiau negu pernai.

 

Tokie rezultatai paaiškėjo susumavus aukščiausius įvertinimus, kuriuos gavo egzaminus laikę abiturientai. Į daugiau kaip 70 šimtukų įskaičiuoti ir užsienio kalbos (anglų) tarptautinio egzamino rezultatai.

 

„Aš kiekvienais metais džiaugiuosi, kai gerų rezultatų vis daugėja. Tai rodo, kad jaunimas yra suinteresuotas savo ateitimi, besirūpinantis perspektyvomis ir jau dabar klojantis pamatus savo sėkmingam tolimesniam gyvenimui“, - kalbėjo V. Gibienė.

 

Vicemerės teigimu, Alytuje galimybės mokytis ir siekti pačių geriausių rezultatų yra palankios. Čia dirba savo darbą išmanantys pedagogai, mokymosi bazė tiek ugdymo, tiek infrastruktūros požiūriu išvystyta, besiplėtojanti.

 

„Ne sienos moko ir auklėja vaikus. Svarbiausia, kokie ir kiek savo darbui atsidavę žmonės su jais dirba. Tačiau, žinoma, svarbu, kad ir patys mokiniai būtų nusiteikę gerai mokytis. Sėkmė yra darbo palydovė, bet siekiant rezultatų, kliautis tik ja negalima. Aš manau, kad egzaminų įvertinimai – tai visų 12 metų nuoseklaus ir sistemingo darbo rezultatai“, - kalbėjo Alytaus mero pavaduotoja V. Gibienė.

 

Šiais metais daugiausia šimtukų gavo Jotvingių gimnazijos abiturientai, tačiau, kaip teigė vicemerė, skirstyti, kad viena gimnazija yra geresnė ar stipresnė už kitą, būtų neteisinga. Kiekvienoje jų – skirtingas abiturientų skaičius, kiekviena gimnazija turi savo stipriąsias puses ir visose dirba tie, kuriems ne vis vien, kaip egzaminuose seksis abiturientams.

 

Šiuo metu jie jau gali lengviau atsipūsti, egzaminai baigėsi, o gimnazijose vyksta atestatų įteikimo ceremonijos, kurių metu pasveikinti abiturientų ir pagerbti gavusius aukščiausius įvertinimus vyksta ir miesto vadovai.

 

 

Ankstesniais metais „šimtukininkai“ buvo kviečiami atvykti į miesto savivaldybę, ir jų apdovanojimo ceremonija vykdavo čia.  „Tačiau šiemet norėjosi,  kad jaunimas  būtų pagerbtas ne savivaldybėje, bet sau artimoje aplinkoje, su bendruomene, kurioje užaugo, su savo artimaisiais, draugais“, - sakė V. Gibienė.

 

Neseniai ji dalyvavo Jotvingių gimnazijos atestatų įteikimo šventėje. Pasak vicemerės, kaskart tokios akimirkos sukelia jautrias emocijas, nukelia į praeitį, kada prisimeni akimirkas, kai tu pats baigei mokyklą.

 

„Žiūriu į tuos jaunus laimingus žmones ir susimąstau, kas gi jų laukia. Jie dabar tarsi stabtelėjo stotelėje ir ruošiasi keliauti savo gyvenimo keliu. Jame bus ir kalnų, ir nuokalnių, ir kelio ženklų bei taisyklių, kurių reikės laikytis. Kiekvienas turi savo kelią. Ir aš labai norėčiau, kad jiems viskas būtų gerai“, - sakė V. Gibienė.

 

Neseniai jai teko galimybė pažinti ir su mūsų šalimi palyginti Japonijos švietimo sistemą. Vicemerė liepos pradžioje kartu su alytiškių delegacija viešėjo Japonijoje, kur ne tik dalyvavo Hiracukos mieste vykusiame spalvingame „Tanabata“ festivalyje, bet ir domėjosi mokinių, studentų kasdienybe, mokymosi įstaigose galiojančia tvarka.

 

Nakaharos pagrindinėje mokykloje apsilankiusiai V. Gibienei Japonijos mokiniai paliko santūrių vaikų įspūdį, gerbiančių vyresnių žmonių nuomonę. Čia jaunimui mokslo metai baigiasi liepos viduryje, jie į mokyklą nešasi namuose pagamintą maistą, nes valgyklos čia – retenybė.

 

„Buvo įdomu pažiūrėti, kaip ten vyksta darbas, kokiomis sąlygomis vaikai mokosi tokioje šalyje. Čia mokytojai mokykloje dirba nuo 8.30 iki 17 valandos. Iki tada jie turi būti darbo vietoje, tačiau dažniausiai užtrunka ir ilgiau. Po 17 valandos vaikai negali būti gatvėje be tėvų ar suaugusiųjų, ir šios taisyklės yra laikomasi. 

 

Ir negalėčiau sakyti, kad pas mus mokyklose kas nors ne taip ar blogiau, priešingai – pamačiau, jog mes tikrai turime kuo didžiuotis nors gyvename mažoje šalyje ir dar mažesniame mieste“,  - teigė V. Gibienė.

 

 

Ankstesni straipsniai