Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Alytaus miesto vicemeras Š. Klėgeris: „Kviečiame daugiabučių gyventojus tapti tikrais savo kiemo šeimininkais“

17:30, 2020-01-02

Alytaus miesto savivaldybės tarybai palengvinus sąlygas automobilių aikštelių plėtrai greta daugiabučių namų, miesto savivaldybės vicemeras Šarūnas Klėgeris ragina gyventojus tapti savo kiemo šeimininkais ir aplinką greta namo tvarkytis pagal savo norus bei poreikius.

 

Anksčiau, jeigu gyventojai norėjo gauti dalinį finansavimą ir tvarkytis aikšteles prie savo daugiabučio namo, tačiau gauti parkavimo ženklą su rezervuotomis stovėjimo vietomis, būtinai reikėjo, kad plečiamoje aikštelėje atsirastų papildomų stovėjimo vietų automobiliams. Dabar šios nuostatos atsisakyta.

 

„Anksčiau išduodant leidimą statyti ženklą, nustatantį rezervuotas stovėjimo vietas, viena iš privalomų sąlygų buvo parkavimo aikštelės plėtra. Dabar jos nebeliko, todėl žmonėms atsirado daugiau galimybių tvarkytis savo kiemuose kaip šeimininkams – jie gali išsinuomoti teritoriją prie daugiabučio ir joje įrengti jų poreikius atitinkančią aikštelę“, - kalbėjo vicemeras.

 

Gali būti, jog šiais metais bus pakeistas ir Statybos techninis reglamentas, tada automobilių parkavimo aikšteles bus galima plėsti ir arčiau link gyvenamojo namo.

 

Š. Klėgerio teigimu, žiemos metas yra pats geriausias laikas apsispręsti ir tvarkyti su žemės nuoma bei techniniais aikštelių plėtros projektais susijusią dokumentaciją. Įvairių dokumentų bei sutarčių rengimas ir jų derinimas, pasak vicemero,  paprastai užtrunka 2-3 mėnesius.

 

„Kviesdami daugiabučiuose gyvenančius alytiškius kitais metais tapti tikrais savo kiemų šeimininkais, raginame bendrijų pirmininkus užeiti į savivaldybę, čia mūsų specialistai patars ir padės rasti optimaliausius sprendimus, kurie galėtų pagerinti gyvenamąją aplinką“, - sakė Š. Klėgeris.

 

Pirmas žingsnis, kurį turi padaryti bendrija – visuotiniame susirinkime balsų dauguma priimti sprendimą, kad ji nori išsinuomoti žemės sklypą.

 

Vėliau – jau kiti sprendimai: ar žmonės norėtų vaikų žaidimo aikštelę įsirengti, ar praplėsti automobilių parkavimo vietas. Pasak vicemero, kaip rodo praktika, aikštelės plėtra vienam butui atsieina apie 200-300 eurų.

 

„Reikia pripažinti, kad daugeliu atveju, teritorijos aikštelių plėtrai greta daugiabučių namų yra pakankamai. Žinoma, yra ir konkrečių vietų, kur ta plėtra dėl užstatymo jau nebeįmanoma, čia jau sudėtingiau, tačiau diskutuojant ir tariantis, išeitis  galima rasti. Savivaldybė yra pasiruošusi padėti kiekvienu konkrečiu atveju“, - sakė vicemeras.

 

Š. Klėgeris pabrėžė, kad jeigu namo aplinkos teritorija tvarkoma kartu su namo renovacija, savivaldybė padengia ne pusę, bet daugiau kaip du trečdalius įgyvendinamo projekto lėšų. „Manau, kad tai rimta paskata namo gyventojams pakeisti savo gyvenimo kokybę“, - sakė pašnekovas.

 

Pasak vicemero, daugiabučių renovacijos tempai Alytuje yra sulėtėję. Tikimasi, kad juos išjudins planuojama kvartalinės renovacijos pradžia.

 

„Mieste yra apie 600 daugiabučių namų, iš jų kol kas renovuota tik apie šeštadalis. Tai tikrai įspūdžio nekeliantis skaičius“, - kalbėjo Š. Klėgeris.

 

Per praėjusius metus dėl aikštelių prie daugiabučių namų pertvarkos į savivaldybę kreipėsi 8 bendrijos. Dvi jų kol kas sutarčių nesudarė, o kitos šešios aikštelės jau įrengtos – tam iš savivaldybės biudžeto skirta  beveik 54 tūkstančiai eurų.  

 

Pašnekovo teigimu, savivaldybės biudžete kasmet numatoma pakankamai lėšų aikštelių ir kiemų plėtrai, tad gyventojams nereikėtų nuogąstauti, jog jų projektai ilgai užsigulės. Sudėtingiausia, pasak jo, gyventojams susitarti. Savivaldybė savo lėšomis tvarko įvažiavimus į daugiabučių kiemus, tad kol kas vien biudžeto lėšomis daugiabučių aikštelės nebus plečiamos.

Ankstesni straipsniai