Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Vicemerė J. Šukevičienė: „Dėl švietimo tinklo pertvarkos mokytojų keisti nereikės“

9:50, 2020-03-13

Nors sprendimui dėl Alytaus miesto savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų švietimo tinklo pertvarkos tarybos nariai pritarė jau kone prieš dvi savaites, emocijos dar neatslūgsta lig šiol. Pasirašinėjama peticija, girdisi kalbos apie ruošimąsi teismams.

 

Alytaus mero pavaduotoja Jurgita Šukevičienė atvira – sprendimas nebuvo lengvas ne tik mokyklų bendruomenėms, bet ir miesto vadovams. Priimti nepopuliarus sprendimus emociškai niekuomet nėra lengva. „Aišku viena – nuskriausti, padaryti blogiau niekas nenori. Tikslas yra pagerinti sąlygas ir būtent to siekiame“, - sakė J. Šukevičienė.

 

Mokytojų pakeisti nereikės

 

Tiek vicemerę, tiek savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus specialistus vis pasiekia mokinių tėvų klausimai apie pasikeitimus, kurie laukia įgyvendinant su pertvarka priimtus sprendimus. Teiraujamasi, kurgi reikės vesti  į „Sakalėlio“ pradinę mokyklą nuo rugsėjo 1 dienos turėjusį eiti pirmoką, jeigu ši mokykla nuo naujų mokslo metų bus prijungta prie Vidzgirio progimnazijos?

 

„Prašymus mokytis pirmoje „Sakalėlio“ ar „Drevinuko“ mokyklos-darželio klasėje iš anksto pateikę ir konkretų mokytoją pasirinkę vaikų tėvai gali būti ramūs – jų vaikus mokys pasirinktas mokytojas. Kai bus sutvarkytos ir pritaikytos Vidzgirio progimnazijos patalpos, tuomet mokytojai su vaikais pereis dirbti čia, bet keisti mokytojų nereikės“, - patikino J. Šukevičienė.

 

Patalpos bus pritaikytos mokiniams

 

Mero pavaduotoja dar kartą akcentavo, kad kol Vidzgirio progimnazijos patalpos nebus pilnai suremontuotos ir pritaikytos į jas persikelsiantiems mokiniams, tol vaikai mokysis ten, kur mokosi dabar. Gali pasikeisti tik juridinis statusas. Persikelti reikės tik tuomet, kai tam bus visiškai pasiruošta.

 

„Pirmiausia reikia Vidzgirio progimnazijos patalpas pritaikyti specialiųjų poreikių turintiems vaikams, suremontuoti sporto salę, mokyklos koridorius, renginių salę, taip pat atnaujinti valgyklą. Pasikeitimų bus ir kabinetuose, dauguma jų tvarkingi, tačiau teks keisti durų staktas ir duris. Tad laukia nemažai darbų, ir šie procesai užtruks. Kiek tiksliai laiko tai užims, pasakyti sudėtinga, daug kas priklausys nuo viešųjų pirkimų procedūrų ir kitų aplinkybių“, - kalbėjo vicemerė J. Šukevičienė.

 

Darbai prasidėjo

 

Tačiau darbai jau prasidėjo. Patvirtinus švietimo tinklo pertvarkos planą, savivaldybės Statybos, Turto valdymo ir verslo bei Švietimo ir sporto skyrių specialistai iškart apsilankė įstaigose, kurias vienaip ar kitaip palies pertvarka, atliko jose inventorizaciją.

 

„Kaip ir minėjau, siekiame, kad sąlygos mokiniams tik gerėtų, tad kiekvienu atveju svarbu gerai išanalizuoti esamą situaciją ir padaryti viską, jog gerai būtų visomis prasmėmis: tiek ugdantis, tiek vertinant vaikus bei mokytojus supančią aplinką“, - kalbėjo J. Šukevičienė.

 

Vicemerė įsitikinusi, nors aplinkos pasikeitimas yra tas pokytis, prie kurio reikia priprasti – visgi ne sienos moko vaikus, ne su patalpomis jie užmezga ryšį. Tad svarbu, kad į kitas patalpas persikėlusius mokinius ir toliau mokytų jų mokytojai, suptų tas pats kolektyvas.

 

Dėl pastatų spręs tarybos nariai

 

„Tikrai norėtųsi, kad ši situacija išsispręstų taikiai, tačiau jei mokyklų bendruomenės eis teisminiu keliu – tai jų pasirinkimas, kuriam mes negalime daryti jokios įtakos. Gyvename demokratinėje valstybėje. Teko girdėti įvairiausių gandų, esą „Sakalėlio“ pastatas kažkam iš anksto „pažadėtas“ ir panašiai, tačiau galiu patikinti, kad jokių išankstinių nuostatų nėra, pastato likimas bus toks, kokį jį nuspręs savivaldybės taryba“, - kalbėjo mero pavaduotoja.

 

Ji teigė, kad laukia ilgas ir sudėtingas darbas, kad pertvarka būtų įgyvendinta taip, jog visi išsikelti tikslai gerinant ugdymo kokybę būtų pasiekti. Ir nors galbūt kartais politikų priimami sprendimai ir kertasi su jų pačių asmenine nuomone, tačiau tenka situaciją vertinti kompleksiškai ir priimti sprendimus, kurie būtų palankūs visam miestui – patikino vicemerė.

 

 

 

 

Ankstesni straipsniai