Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Alytuje baigiamos įrengti naujos vaikų žaidimų aikštelės – tokios, kokių norėjo gyventojai

13:28, 2018-07-12

Daugiabučiuose gyvenantys alytiškiai pastaruoju metu išgirsta vis daugiau džiugaus vaikų klegesio kiemuose. Čia juos išvilioja naujai įrengtos, spalvingos žaidimų aikštelės – tokios, kokių norėjo patys gyventojai. Alytaus miesto savivaldybė iki šių metų rudens planuoja įrengti šešiolika saugių aikštelių vaikams, kad mažieji turėtų ką veikti prie pat savo namų.

 

Šiuo metu jau baigiama įrengti vienuolika žaidimų aikštelių, dar penkios jų atsiras vėliau. Vaikai galės smagiai laiką leisti laipiodami ant karstynių, pramogaudami ant čiuožyklų, sūpynių, žaisdami smėliadėžėse ar naudodamiesi kitais vaikų laisvalaikiui skirtais įrenginiais.

 

„Prieš įrenginėdami vaikų žaidimų aikšteles, pirmiausia apie tai, ko reikia, kalbėjome su aplinkiniais gyventojais. Jie pasakė savo vizijas, kaip viskas turėtų atrodyti, kas yra reikalinga. Būtent jie geriausiai žino, ko reikia jų vaikams. Aišku, paprasčiausias variantas būtų nupirkti vienodus įrenginius ir visur padaryti lygiai taip pat, bet norėjosi, kad bendrijos gautų tai, ko reikia, o ne ką patogu nupirkti“, - sakė Alytaus vicemeras Tautvydas Tamulevičius.

 

Alytaus miesto savivaldybės vicemeras T. Tamulevičius.

 

Neseniai jis lankėsi jau įrengtose žaidimų aikštelėse, bendravo su vaikais. Kai kurie mažieji skundėsi, kad aikštelėse kartais pasirodo paaugliai, kurie elgiasi neatsakingai ir gali ką nors sugadinti.

 

T. Tamulevičius pripažįsta, kad to išvengti nepavyks, nes galimybių prie kiekvienos aikštelės pastatyti policijos pareigūno nėra. Tad labai svarbu, kad šalia gyvenantys žmonės būtų suinteresuoti rūpintis turtu, kuris skirtas jų vaikų gerovei, ir pastebėję tyčia gadinamus įrenginius, apie tai praneštų.

 

„Visi kartu nusprendėme, ką norime turėti savo kiemuose, tad tikiu, kad visi bendromis jėgomis ir rūpinsimės, kad žaidimų aikštelės būtų tvarkingos. Pasitaiko visko, kartais ir varžtelis koks nors atsisuka, ir žinoma, tuo pasirūpinti gali ir savivaldybės darbuotojai, tačiau tokius dalykus pirmiausia pamato ir pastebi bendruomenės žmonės, kurių vaikai čia pat žaidžia“, - kalbėjo T. Tamulevičius.

 

Naujos žaidimų aikštelės įrengtos savivaldybei, o ne privatiems asmenims priklausančiose teritorijose, kuriose yra nemažai daugiabučių, daugiau erdvės. Taip pat buvo atsižvelgta į tai, kad netoliese nebūtų vaikų darželių, kuriuose esančiais žaidimų įrenginiais po darbo valandų vaikai gali naudotis.

 

Šešiolikos aikštelių įrengimas savivaldybei kainuos virš 70 tūkstančių eurų, kadangi vienai aikštelei įrengti reikia daugiau nei 4 tūkstančių eurų.

                                     

Tačiau pasak Alytaus vicemero, investicija į vaikų ir jaunimo ateitį Alytuje yra kur kas didesnė: atnaujinamos darželių teritorijos, pramogų yra ir toliau tik daugės Jaunimo parke, lauko treniruokliai atsiras ir parkelyje prie prekybos centro „Jotvingis“.

 

„Jei mieste nebus infrastruktūros, tai niekas ja ir nesinaudos. Tikslas yra labiau pritaikyti miesto infrastruktūrą šeimoms, kad jos norėtų čia kurtis. Norint užimti jaunimą, reikia turėti ką jam pasiūlyti. Technologijos yra gerai, bet fizinis aktyvumas taip pat reikalingas, tad aš esu už jo skatinimą. Mums svarbu ir vaikų, ir paauglių užimtumas, jaunimo laisvalaikis“, - kalbėjo T. Tamulevičius.

 

Alytaus miesto savivaldybė pirmuosius žingsnius įrenginėdama naujas vaikų žaidimų aikšteles žengė prieš pora metų. Jau tada buvo pradėti ardyti ir šalinti seni, pavojingi žaidimų įrenginiai, stūksoję daugiabučių kiemuose.

 

Tąkart bendruomenės buvo kviečiamos žaidimų aikšteles vaikams įsirengti dalinio dalyvavimo būdu, kai pusę sumos skiria savivaldybė, o likusią – patys gyventojai, tačiau tokia galimybe pasinaudojo tik kelios bendruomenės.

 

Naujas žaidimų aikšteles buvo planuota įrengti dar pernai, tačiau rangovas, su kuriuo buvo pasirašyta sutartis, darbus vykdyti atsisakė, ir planus teko nukelti.  Neilgam – šių metų pavasarį darbai prasidėjo, o alytiškiai jau mato akivaizdžius rezultatus.

 

 

 

Ankstesni straipsniai