Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Vicemeras T. Tamulevičius: „Reikia investuoti į žmones, kuriuos norime išlaikyti savame mieste“

10:32, 2018-01-17

Alytaus politikai jau pradėjo svarstyti šių metų biudžeto, kurio pajamos šiais metais siekia daugiau nei 56 mln. eurų, projektą. Ką iš miesto biudžeto šiais metais planuojama nuveikti siekiant išlaikyti jaunimą Alytuje ir sukurti infrastruktūrą jaunimo veiklai, pasakoja Alytaus miesto vicemeras Tautvydas Tamulevičius.

 

Tarybos nariai jau kelias savaites komitetuose ir frakcijose diskutuoja, kaip tinkamai paskirstyti biudžeto lėšas. Tarp daugelio asignavimų šiemet yra numatyta daugiau nei 130 tūkst. eurų investicijoms į jaunimo laisvalaikiui skirtą infrastruktūrą. Ką planuojama už šiuos pinigus padaryti?

 

Jau praėjusiais metais žengėme pirmą žingsnį ir skyrėme pinigų riedlenčių parkui įrengti. Nors tuomet buvo pasigirdę daug skeptiškų nuomonių, ar to reikia, ar bus važinėjančių, tačiau atlikus pirkimus ir sumontavus reikiamą įrangą, rezultatas įtikino ir didžiausius skeptikus.

 

Aktyvaus jaunimo Alytuje yra daug, parkas nuolat pilnas sportuojančiųjų, kurie ne tik naudojasi jiems sukurtu turtu, bet ir rūpinasi jo priežiūra, nuolat bendrauja su savivaldybės atstovais parko eksploatacijos klausimais, išsako savo pastebėjimus, ką reikėtų tobulinti.

 

Šiais metais norime tęsti infrastruktūros jaunimui kūrimą, kad Jaunimo parkas taptų tiek aktyvaus, tiek pasyvaus poilsio vieta visiems alytiškiams.

 

Už 130 tūkst. eurų Jaunimo parke siūloma greta jau esančio riedlenčių parko įrengti dviračių trasą, kurioje galėtų važinėtis ir vaikai, dar tik besimokantys atlikti triukus, ir tie, kurie dar nedrįsta savo jėgų išbandyti riedlenčių parke. Tokių dviračių trasų Lietuvoje nėra daug, todėl Alytus turėtų dar vieną traukos centrą, kuriuo galėtų pasigirti.

 

Taip pat už skiriamus pinigus Jaunimo parke planuojama įrengti ir parkūro-lauko gimnastikos aikštelę, kuriai lėšos buvo skirtos ir praėjusių metų biudžete, tačiau paskelbus konkursą vienintelis jo dalyvis pasitraukė, lėšos nebuvo panaudotos. Šių planų neatsisakome. Parkūro aikštelei yra numatyta preliminari vieta tarp riedlenčių parko ir vaikų žaidimų aikštelių. Entuziastų, su nekantrumu laukiančių, kada Alytuje atsiras dar viena aktyvaus laisvalaikio erdvė, mieste yra daug.

 

Jau bene prieš porą metų pradėjome gvildenti ir sporto salės po atviru dangumi idėją. Buvo ieškoma Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų, tačiau jų neradus nuspręsta siūlyti treniruoklius Jaunimo parke įrengti iš miesto biudžeto. Tai būtų Lietuvoje analogų neturintys išskirtinio dizaino ir reguliuojamo svorio lauko treniruokliai.

 

Praėjusiais metais kai kuriuos tarybos narius reikėjo įtikinti, kad infrastruktūra jaunimui yra labai reikalinga. Kokia jų pozicija šiemet?

 

Dabar yra šiek tiek lengviau, nes visi mato, kad besinaudojančių riedlenčių parku yra labai daug. Keičiasi politikų supratimas apie jaunimą.  Aktyvaus jaunimo Alytus turi, tad norisi jį išlaikyti ir motyvuoti, parodyti, kad miestui šie žmonės yra reikalingi, kad jie čia įsitvirtintų, dirbtų, kurtų šeimas ir mylėtų savo miestą.

 

Riedlenčių parkas subūrė tuos žmones, kurie anksčiau buvo „išsimėtę“ po miestą. Dabar jie turi vietą, kur gali sportuoti, tobulėti, pabendrauti ir kokybiškai leisti laisvalaikį, ilgainiui ir ruoštis varžyboms.

 

Žmonės savame mieste turi jaustis gerai. Manau, praėjusiais metais mums pavyko parodyti, kad jaunų žmonių nuomonė mums yra svarbi, kad jie yra girdimi. Išnyko jų nusivylimas – dabar patys rodo iniciatyvą, teikia pasiūlymus. Taip ir turėtų būti, nes būtent jie ir naudosis sukurta nauja infrastruktūra.

 

Vicemere, daugeliu atvejų sprendimai yra priimami diskutuojant tik politikų rate, tačiau tiek įrengiant riedlenčių parką, tiek planuojant dviračių trasą, parkūro aikštelę, jūs aktyviai bendradarbiaujate su jaunimu nuo pat pirmos idėjos iki jos realizavimo. Kodėl?

 

Tas jaunimas jau turi savo kartos atstovų miesto taryboje.

 

Norisi ne tik švietimo, sporto, kultūros įstaigoms, verslui padėti, bet ir jaunimą palaikyti. Alytaus miesto biudžetas yra pakankamas, kad būtų galima investuoti į infrastruktūrą žmonėms, kuriuos norime išlaikyti savame mieste. Kartu norisi, kad ta infrastruktūra būtų patogi ir naudotina, todėl ir rodome iniciatyvą, kviečiame kalbėtis, diskutuoti ir teikti savo siūlymus.

 

Ar Jaunimo parkas - vienintelė vieta mieste, kur šiais metais planuojamos investicijos, siekiant skatinti jaunimą naudotis mieste esančiomis erdvėmis?

 

Ne. Šiais metais ir Didžiosios Dailidės ežerėlis nebus pamirštas. Ši vieta šiltuoju metų laiku tampa itin dideliu traukos  centru. Jeigu Jaunimo parkas yra daugiau kasdienio laisvalaikio praleidimo vieta, tai Dailidė – jau sezoninio.

 

Praėjusiais metais Didžiosios Dailidės paplūdimys buvo dar padidintas, iškirsti meldai, pagrindinis paplūdimys sujungtas su vandenlenčių nuomos punktu. Šiemet planuojamos papildomos investicijos į paplūdimį atvežant daugiau smėlio ir teritoriją sutvarkant kokybiškam ir patogiam naudojimui.

 

Pernai paplūdimys atgijo atsiradus naujai aktyvaus laisvalaikio paslaugai – vandenlentėms. Šiemet verslininkai planuoja plėtrą, ketina įrengti dar vieną trasą pradedantiesiems ir patobulinti jau esamą labiau pažengusiems.

 

2019 metais Dailidėje turėtų būti pastatyti valymo įrenginiai. Jie natūraliu būdu atitekantį lietaus vandenį filtruos, ir jis toliau įtekės į ežerėlį.

 

Dailidės ežerėlis Alytuje unikalus ir tuo, kad čia galima organizuoti triatlono varžybas: galima aplink ežerėlį įrengtu taku ir bėgti, ir važiuoti, ir plaukti Dailidėje. Perspektyvų yra daug, ir matant aktyvų jaunimo ir sportuojančių žmonių dalyvavimą neabejoju, kad šiemet turėsime ne tik dar daugiau vietų aktyviam laisvalaikiui bet ir daugiau besinaudojančių jomis, dalyvaujančių renginiuose ir miesto gyvenime.

Ankstesni straipsniai