Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Alytus tampa universitetiniu miestu – Dzūkijos sostinėje veiklą pradeda Vytauto Didžiojo universitetas

18:55, 2019-10-09

Dzūkijos sostinėje atsiveria platesnės galimybės įgyti universitetinį išsilavinimą. Spalio 9 dieną Alytaus miesto savivaldybė ir Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) pasirašė bendradarbiavimo sutartį.

 

Iškilmingoje sutarties pasirašymo ceremonijoje dalyvavo savivaldybės vadovai, tarybos nariai bei  miesto švietimo įstaigų direktoriai, muzikinį sveikinimą atliko Alytaus muzikos mokyklos Birbynių ansamblis.

 

„Kai birželio mėnesį išsiuntėme kreipimusis dėl bendradarbiavimo  į Lietuvos universitetines aukštąsias mokyklas, daug kas netikėjo sėkme. Dabar labai džiaugiamės, kad nuo kitų metų rugsėjo studentai galės rinktis universitetines išlyginamąsias, bakalauro ir magistrantūros studijas“, – kalbėjo Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis.

 

Anot miesto mero, bus sukurta platforma „Studijuok Alytuje“, kuri ateityje ne tik padės pritraukti į miestą investicijas, bet ir sukurti geresnę ateitį jo gyventojams.

 

„Šios sutarties pasirašymas - tai istorinis momentas. Matome perspektyvą, suteikdami galimybę studijuoti mūsų mieste, neišvykti iš jo arba atvykti čia studijuoti jaunimui iš kitų regionų. Po to seks darbo vietų sukūrimas, investicijų pritraukimas ir visi kiti dalykai“, – pabrėžė meras N. Cesiulis.

 

Netrukus bus pradėti vykdyti tyrimai, kokių specialistų reikia verslui ir kokias studijas norėtų rinktis jaunimas.

 

 

„Sutarties pasirašymas tai dar vienas mūsų akademijos žingsnis į regionus. Mums Lietuva – ne tik Vilnius ir Kaunas, mums Lietuva – stiprūs regionai. Tikime, kad universiteto paruošti specialistai sukurs didelę pridėtinę vertę visam regionui“, – sakė VDU Žemės ūkio akademijos Bioekonomikos plėtros fakulteto dekanė prof. dr. Astrida Miceikienė.

 

Alytuje bus vykdomos Verslo logistikos, Apskaitos ir finansų magistrantūros studijų programos bei bakalauro studijų  programa – Turizmo industrija. VDU  Žemės ūkio akademija, dėstytojai šiam darbui jau pasiruošę, sukurta visa reikalinga infrastruktūra, kad studentai neišeidami iš savo namų ar darbo vietos galėtų studijuoti nuotoliniu, vaizdo konferencijų būdais bei ir kitais inovatyviais metodais.

 

VDU dėstytojai jau dabar pasiruošę pradėti organizuoti išlyginamąsias studijas prieš magistrantūrą. Kitos programos Alytuje bus pradėtos vykdyti nuo ateinančių mokslo metų.

 

A. Miceikienė pasidžiaugė, kad Alytaus regione labai išvystyti bioekonomikos, logistikos, gamybiniai verslai, stiprus žemės ūkis.

 

„Tikiuosi, kad po metų, dvejų galėsime pasidžiaugti bendro darbo rezultatais, ne tik studijų, bet ir kvalifikacijų kėlimo, mokslinių tyrimų srityse, iš ko naudos turės ir savivaldybė ir VDU“, – optimistiškai žvelgė į ateitį prof. dr. Astrida Miceikienė.

 

Galimybėmis vykdyti aukštojo mokslo studijas Alytuje domisi ir kiti šalies universitetai. Vilniaus Gedimino technikos Universitetas (VGTU) norėtų Alytuje vykdyti dalį techninės pakraipos studijų.

 

Mykolo Romerio universitetas mūsų mieste planuoja vykdyti kibernetinio saugumo, viešojo administravimo, socialinio darbo ir kitas magistro studijas. 

 

Alytaus siekį vykdyti aukštojo mokslo studijų programas palankiai vertina Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

 

 

Alytaus miesto meras N. Cesiulis, neabejoja, kad aukštojo mokslo studijos – tai Alytaus perspektyva ir reali galimybė tapti tikru regiono lyderiu bei konkurencingu, verslo poreikius atitinkančius specialistus ruošiančiu miestu.  

Ankstesni straipsniai