Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

V. Jastremskas: „Siekis būti mažiausiai už šilumą mokančių savivaldybių penketuke - įgyvendintas“

10:39, 2018-04-18

Alytus turi kuo pasidžiaugti - atkaklios miesto savivaldybės vadovų pastangos, siekiant sumažinti šilumos kainą, davė akivaizdžių rezultatų - Alytus per metus už šilumą sutaupė beveik 5 mln. eurų. Pagal mažiausią šilumos kainą miesto savivaldybė šiuo metu yra penktoje vietoje iš penkiasdešimties centralizuoto šildymo kainų sąraše esančių savivaldybių.

 

Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Jastremskas teigė, kad nuo praėjusių metų gegužės iki šių metų kovo imtinai Alytaus miestas iš viso jau sutaupė 4 mln. 880 tūkst. eurų. Kai bus gauti balandžio mėnesio duomenys, sutaupytų lėšų suma per metus viršys 5 mln.

 

Daugiabučiai namai per metus sutaupė 3 mln. 800 tūkst., iš miesto savivaldybės biudžeto išlaikomos įstaigos – 397 tūkst. eurų.

 

Kaip ir buvo prognozuota, vienas butas per metus vidutiniškai už šilumą (karštą vandenį, „gyvatuką“ ir šildymą) sumokėjo maždaug 165 eurais mažiau.

 

 

„Faktinis efektas gyventojams kai kuriais mėnesiais gali pasirodyti mažesnis, todėl, kad, pavyzdžiui, vasario ir kovo mėnesiais šilumos suvartojimas, lyginant su praėjusių metų tuo pat laikotarpiu, buvo didesnis. Todėl nereikėtų lyginti atskirų mėnesių, o vertinti viso sezono išlaidas šilumai.

 

Šiemet alytiškiai už balandį sumokės gerokai mažiau, todėl, kad šildymo sezonas baigėsi 11 dieną, kai pernai jis tęsėsi visą balandžio mėnesį“, - sąskaitų už šildymą pokyčius atskirais mėnesiais įvardijo V. Jastremskas.

 

Mažesnę šilumos kainą Alytaus miesto taryba patvirtino praėjusių metų kovo pabaigoje. Tai buvo padaryta  po to, kai Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija „Litesko“ filialo „Alytaus energija“ bazinę šilumos kainą naujam 3 metų reguliavimo periodui nustatė  5,40 ct/kWh (be PVM).

 

Ši kaina yra 26 proc. mažesnė, palyginus su anksčiau Alytuje galiojusia kaina - 7,32 ct/kWh be PVM. Tačiau alytiškiai už šilumos energiją mokėjo dar mažiau dėl susidariusios permokos, kurią „Litesko“ filialas „Alytaus energija“ privalo grąžinti. „Litesko“ iš vartotojų nepagrįstai gavo 2,6 mln. Eur pajamų ir ši permoka bus susigrąžinta atitinkamai sumažinant šilumos kainą.

 

„Tose savivaldybėse, kuriose šilumos ūkis priklauso „Litesko“, kainos už šildymą yra vienos didžiausių. Ir Alytus dar praėjusių metų pradžioje buvo 47 vietoje iš penkiasdešimties. Suprasdami, kad kainos yra išpūstos, mes dvejus metus intensyviai dirbome, kad situacija pasikeistų“, - kalbėjo V. Jastremskas.

 

„Šiuo metu vis dar vyksta teisminiai ginčai su „Litesko“, kadangi miesto savivaldybė nori, jog visas šilumos ūkis būtų grąžintas savivaldybei. Labai tikimės, kad tą pavyks padaryti dar iki šios kadencijos pabaigos“, - teigė V. Jastremskas.

 

Anot jo, vieną pagrindinių tikslų – patekti į mažiausiai už šilumą mokančių savivaldybių penketuką jau pavyko pasiekti. Kitas tikslas – išsilaikyti aukštoje pozicijoje ir perimti į miesto savivaldybės rankas visą šilumos ūkio kontrolę.

 

Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus V. Jastremsko teigimu, ir toliau bus atkakliai siekiama susigražinti šilumos ūkį į savivaldybės rankas, kad gyventojams būtų tiekiama kokybiška šiluma už mažiausią kainą. 

 

Ankstesni straipsniai