Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Administracijos direktorius R. Juonys: „Įmonės likvidavimas neišvengiamas, bet nei žmonės, nei miestas dėl to nenukentės“

16:33, 2020-02-12

Alytaus mieste veikiančios įmonės „Alytaus infrastruktūra“ funkcijos netrukus turėtų būti perduotos „Alytaus butų ūkiui“. Šiais metais „Alytaus infrastruktūrą“ planuojama  likviduoti – o savivaldybės tarybos nariai lemiamą žodį dėl tokio sprendimo tars artėjančio tarybos posėdžio metu.

 

Nors žodis „likvidavimas“ skamba ir nelabai maloniai, Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Rolandas Juonys patikino, kad nei miestui, nei likviduojamos įstaigos darbuotojams nuo to blogiau nebus.  Juolab, kad likviduojamos įstaigos funkcijos bus perduotos vykdyti kitai Alytuje veikiančiai ir besiplečiančiai bendrovei.

 

Pagrindinė likvidavimo priežastis – viena

 

Planuojama, „Alytaus infrastruktūros“ funkcijas perims uždaroji akcinė bendrovė „Alytaus butų ūkis“. Ji vykdys miesto žaliųjų plotų, kraštovaizdžio, paplūdimių, maudyklių priežiūrą, koordinuos viešojo transporto veiklą.

 

Kaip teigė administracijos direktorius R. Juonys, sprendimas likviduoti įstaigą „Alytaus infrastruktūra“ buvo priimtas atsižvelgiant į audito išvadas ir įstatymus.

 

„Pagrindinis dalykas, dėl ko siūloma likviduoti „Alytaus infrastruktūrą“, yra tai, kad atsižvelgiant į galiojančius teisės aktus ir valstybės kontrolės išvadą, viešosios įstaigos negali būti finansuojamos tiesiogiai iš savivaldybės biudžeto, jeigu tas paslaugas, kurias teikia viešoji įstaiga, galima įsigyti rinkoje“, - įstaigos likvidavimo priežastis komentavo R. Juonys.

 

Tad ir sprendimo projekte dėl „Alytaus infrastruktūros“ likvidavimo akcentuojama, kad „Alytaus infrastruktūra“ sėkmingai vykdo jai priskirtą veiklą, tačiau didžioji dalis, t. y. apie 80 procentų įstaigos pajamų, yra gaunama tiesiogiai finansuojant iš savivaldybės biudžeto, o pagal galiojančius teisės aktus to būti negali.

 

Pasak administracijos direktoriaus, būtent ši įstatymo nuostata ir lėmė siūlymą likviduoti įmonę. Neabejojama, kad „Alytaus infrastruktūros“ funkcijas perdavus bendrovei „Alytaus būtų ūkis“, taupysis ir įstaigų valdymo, administravimo resursai, atsilaisvins patalpos, kurias, reikalui esant, bus galima parduoti ir taip papildyti miesto biudžetą.

 

„Planai jau buvo pristatyti tarybos nariams ir, kiek man žinoma, jie tokį sprendimą vertina teigiamai. Juk mūsų visų bendras tikslas yra kuo efektyviau valdyti savivaldybės lėšas ir pasiekti maksimaliai geriausią rezultatą“, - kalbėjo R. Juonys.

 

Tiki: „Alytaus butų ūkis“ susitvarkys

 

Jis neabejoja, kad „Alytaus butų ūkis“ su jam pavestomis naujomis funkcijomis puikiai susitvarkytų. Bendrovei būtų perduotas tik tų paslaugų vykdymas, kurių nepavyktų įsigyti rinkoje. Bendrovė pastaruoju metu sėkmingai dalyvauja viešuosiuose pirkimuose, plečia savo veiklą, siūlydama naujas paslaugas, kurias neretai perka ir iš įstaigos „Alytaus infrastruktūra“.

 

„Nors naujasis vadovas „Alytaus butų ūkiui“ vadovauja dar ir nelabai ilgai, bet nuogąstavimų dėl jo kompetencijos man nekyla. Jis pasiekia iškeltus tikslus, kiek teko girdėti, bendrovėje mikroklimatas geras. Žinoma, pasikeitimai, nauja veikla – tai papildomas rūpestis, atsakomybė, tačiau ateidamas dirbti, dabartinis vadovas turbūt žinojo, kad iššūkių bus visą laiką“, - sakė savivaldybės administracijos direktorius R. Juonys.

 

Darbuotojus išsaugos

 

Jis pabrėžė, kad nors „Alytaus infrastruktūrą“ planuojama likviduoti, nei miesto gyventojams, nei įstaigos darbuotojams dėl to baimintis nereikėtų.

 

„Ne paslaptis, kad tiek „Alytaus infrastruktūroje“, tiek „Alytaus butų ūkyje“ dirba nemažai alytiškių. Todėl mes nenorime, kad jie prarastų darbo vietas. Žmonės tikrai nebus niekur išmesti vien dėl to, kad likviduojama įstaiga. Rasime jiems tinkamą darbą, jeigu tik jie jo norės. Na, o mes privalome užtikrinti, kad viskas vyktų pagal įstatymo raidę“, - tvirtino R. Juonys.

 

Kas būtų daroma su atsilaisvinusiu „Alytaus infrastruktūros“ pastatu kol kas neaišku. Administracijos direktorius kol kas užbėgti įvykiams už akių neskuba.

 

„Pirmiausia reikia įgyvendinti visas numatytas procedūras, o tada žiūrėti, kiek ir kokių patalpų mums reikia. Aišku viena: nesiruošiame turėti nereikalingo turto, kadangi tai būtų finansinė našta savivaldybei. Ir jeigu tą mums nereikalingą turtą galime parduoti ar išnuomoti už patrauklią kainą ir taip papildyti miesto biudžetą, kodėl gi ne. Tačiau viskas dar – priešaky“, - kalbėjo R. Juonys.

 

Pagal savivaldybės tarybai paruoštą sprendimo projektą dėl įstaigos „Alytaus infrastruktūra“ likvidavimo, jos veiklą planuojama galutinai nutraukti iki šių metų rugsėjo pradžios.

 

Klausimas dėl įstaigos likvidavimo bus svarstomas šį mėnesį vyksiančiame savivaldybės tarybos posėdyje.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ankstesni straipsniai