Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Naujų autobusų mieste teks palaukti: savivaldybė nusprendė nepasiduoti

14:24, 2018-05-07

Po pralaimėto ginčo su viešojo transporto paslaugų konkurso sąlygas apskundusia Vilniaus bendrove Alytaus miesto savivaldybė nusprendė nepasiduoti. „Norime aukštos kokybės paslaugos, kuri nediskriminuotų mobilumo problemų turinčių miesto gyventojų“, - tvirtą poziciją išsakė miesto vadovai.

 

Nepalankų teismo sprendimą savivaldybė apskundė aukštesnės instancijos teismui.

 

Alytaus miesto meras Vytautas Grigaravičius apgailestavo, kad nepavyko įgyvendinti užsibrėžto tikslo alytiškiams ir miesto svečiams nuo šių metų sausio 1 dienos teikti naujas, kokybiškas viešojo transporto paslaugas.

 

„Žinome, kad miesto gyventojams tai yra itin svarbu, todėl norime įvardinti priežastis, kodėl pokyčiai Alytaus viešojo transporto sektoriuje užsitęsė. Pagrindinė jų – vykstantys teisminiai ginčai“, - kalbėjo miesto meras.

 

Konkurso sąlygas apskundė Vilniaus bendrovė

 

Alytaus miesto savivaldybės paskelbtas paslaugos tiekėjo parinkimo keleivių pervežimui vietinio reguliaraus susisiekimo autobusų maršrutais konkursas buvo sustabdytas prieš pora mėnesių dėl to, kad skundą teismui pateikė viena konkurso dalyvių – Vilniaus bendrovė.

 

Jos atstovai reikalavo, kad būtų pakeista konkurso sąlyga, kuria savivaldybė siekė, kad visi keleiviai į autobusą patektų tik per priekines duris, kad nebūtų diskriminuojami mobilumo problemų turintys žmonės.

 

Bendrovė pageidavo teikti viešojo transporto paslaugas Alytuje autobusais, kuriuose įlipimas neįgaliesiems ir kitiems riboto judumo žmonėms, yra pritaikytas tik per galines mikroautobuso duris.

 

Skunde taip pat buvo reikalaujama pakeisti konkurso sąlygą pateikti naujuosius autobusus per pusę metų ir pratęsti terminą iki 9 mėnesių. 

 

Savivaldybė gina alytiškių interesus

 

„Pirmos instancijos teismas nusprendė, kad dvi konkrečios sąlygos mūsų vykdytame pirkime riboja konkurenciją. Mes turėjome nuspręsti, ar su tuo sutinkame ir skelbiame naują konkursą su pakeistomis sąlygomis, ar skundžiame pirmos instancijos teismo sprendimą aukštesnės instancijos teismui. Pasirinkome antrąjį variantą“, - teigė Alytaus vicemeras Tautvydas Tamulevčius.

 

Jis įvardijo, kad apie viešojo transporto pritaikymą visiems be išimties miesto gyventojams buvo kalbama nuo pat pradžių. Buvo diskutuota su neįgaliais žmonėmis, turinčiais mobilumo problemų. Anot jo, visuomet buvo laikomasi pozicijos, kad viešasis transportas turi būti vienodai prieinamas visiems, nediskriminuojantis.

 

„Ta sąlyga, kurią prašo pakeisti skundą pateikęs konkurso dalyvis, neatitinka mūsų siekio dėl paslaugos kokybės“, - sakė T. Tamulevičius.

 

Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Jastremskas, anksčiau teigęs, kad pirmos instancijos teismo sprendimą Alytaus miesto savivaldybės administracija vykdys, pabrėžė, kad detaliai išanalizavus teismo sprendimą ir tiekėjo skundą, buvo nuspręsta kreiptis į teismą ir ginti alytiškių interesus iki galo.

 

Laukiama 29 naujų autobusų

 

Kai tik pasibaigs teisminiai ginčai, Alytaus miesto savivaldybė ir vėl skelbs teikėjo parinkimo keleivių pervežimui vietinio reguliaraus susisiekimo autobusų maršrutais konkursą. Jam pasibaigus į miesto gatves išriedės 29 nauji žemagrindžiai autobusai, kurie visi bus vienos spalvos, su užklijuota savivaldybės atributika.

 

Taip pat atsiras ir mėnesinis bilietas, kuris suteiks galimybę kasdien viešuoju transportu besinaudojantiems gyventojams sutaupyti.

 

„Apie 70 proc. miesto gyventojų naudojasi viešuoju transportu reguliariai. Todėl mėnesinio bilieto įvedimas yra labai svarbus. Be to, bus įdiegti ir elektroniniai bilietai. Juos bus galima pasipildyti internetu. Taip pat išliks galimybė vienkartinį važiavimo bilietą įsigyti iš vairuotojo“, - sakė T. Tamulevčius.

 

Keisis viešojo transporto maršrutai: jų atsiras daugiau

 

Miesto savivaldybė praplės ir viešojo transporto paslaugų tinklą. Jau yra numatyti nauji autobusų maršrutai Kauno, Gardino, Vingio, Vilties, Kepyklos ir kitose miesto gatvėse, kuriomis vežėjai šiuo metu nevažinėja.

 

„Yra tokių vietų, kaip Alytaus apskrities Stasio Kudirkos ligoninė. Turi būti sudaryta galimybė ją pasiekti tiek iš autobusų stoties, tiek iš kitų miesto vietų“, - sakė T. Tamulevičius.

 

Miesto savivaldybės administracijos direktorius V. Jastremskas akcentavo, kad pagal šiuo metu galiojančias sutartis su vežėjais, susitarti su jais, kad šie teiktų paslaugas tais maršrutais, kurie nėra pelningi, yra labai sudėtinga.

 

„Pagal naujas sąlygas mes paslaugos tiekėjui mokėsime už nuvažiuotus kilometrus, tai vežėjui bus tas pats, kur jis bus nukreiptas. Vežėjas nepatirs jokių nuostolių“, - pokyčius įvardijo V. Jastremskas.

 

Mies­to re­gu­lia­raus su­si­sie­ki­mo vie­ti­nius marš­ru­tus iki nau­jo kon­kur­so re­zul­ta­tų pa­skel­bi­mo ir įsi­ga­lio­ji­mo ir toliau aptarnaus dabartiniai vežėjai, su kuriais pasirašytos sutartys, baigusios galioti praėjusių metų pabaigoje, buvo pratęstos.  Alytuje šiuo metu dirba net penkiolika viešojo transporto paslaugas teikiančių įmonių.

Ankstesni straipsniai