Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Kaip įamžinti Alytaus istorijai svarbių žmonių ir įvykių atminimą?

10:42, 2018-04-13

Turite idėjų, kaip įamžinti Romo Kalantos ir Pirmojo pėstininkų pulko ir saksų savanorių atminimą? Pasidalinkite jomis. Alytaus miesto savivaldybė paskelbė Pirmojo pėstininkų pulko ir saksų savanorių atminimo įamžinimo ir R. Kalantos skvero aplinkos sutvarkymo ir atminimo įamžinimo idėjų konkursus.

 

Visą mėnesį, iki gegužės 11 dienos, gyventojai, bendruomenės, organizacijos, menininkai gali teikti savo siūlymus ir vizijas, kaip būtų galima įamžinti Lietuvos nepriklausomybės kovose dalyvavusių Pirmojo pėstininkų pulko ir vokiečių saksų karių savanorių atminimą.

 

„Karių atminimą norime įamžinti Artūro Sakalausko gatvėje, prie Sveikatingumo tako, kur anksčiau driekėsi geležinkelis, ir stovi buvusio vienuolyno pastatas. Ta vieta pasirinkta neatsitiktinai. Tiek Pirmojo pėstininkų pulko, tiek saksų savanorių karių istorija susijusi su Alytaus geležinkeliu.

 

Tuo geležinkeliu į Alytų atvyko pirmasis pėstininkų pulkas. Vokiečių saksų kariai savanoriai, kai Alytus buvo užimtas bolševikų, irgi atvyko geležinkeliu šarvuotu traukiniu padėti išvaduoti Alytaus“, - sakė Alytaus miesto savivaldybės Kultūros skyriaus vyriausiasis specialistas Nerijus Abromaitis.

 

 

Prie karių savanorių skvero įkūrimo ir jų įamžinimo prisidės ir Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalionas, kuris ketina miestui padovanoti keturis suoliukus.

 

Kitoje miesto vietoje, Vinco Krėvės gatvėje esančiame laisvės šauklio Romo Kalantos skvere, suoliukai pastatyti jau pernai. Juos pagamino Alytaus miesto dailiųjų amatų mokyklos mokiniai. Savivaldybė nutarė šį skverą ne tik sutvarkyti, bet ir įamžinti čia R. Kalantos atminimą. Kaip tai padaryti, idėjas visą mėnesį gali siūlyti ir Alytaus miesto gyventojai.

 

 

„Idėjų turime, tačiau nenorime, kad miesto bendruomenė liktų nuošaly. Mums labai svarbi jų nuomonė. Todėl ir kviečiame visus miesto gyventojus, kurie nori prisidėti ir turi idėjų, jas pateikti mums“, - N. Abromaitis.

 

Pasiūlymus dėl Pirmojo pėstininkų pulko ir saksų savanorių karių įamžinimo ir R. Kalantos skvero sutvarkymo ir įamžinimo galima siųsti el. p. nerijus.abromaitis@alytus.lt ir mindaugas.matazinskas@alytus.lt

Ankstesni straipsniai