Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Jaunos šeimos, suskubkite! Pirmajam būstui Alytuje jums bus skiriama parama

10:06, 2018-08-30

Jaunoms šeimoms – dar viena paskata įsikurti šeimos mieste Alytuje. Miesto savivaldybė kviečia šeimas nedelsti ir pasinaudoti parama pirmajam būstui įsigyti. Jaunoms šeimoms, perkančioms pirmąjį būstą Alytuje, bus skiriama nuo 15 iki 30 proc. dydžio parama jam įsigyti.

 

Nuo rugsėjo 1 dienos įsigaliojančio Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatymo nuostatos numato, kad jauna šeima, kurioje abu sutuoktiniai arba vienas vaiką auginantis tėvas ar mama yra ne vyresni kaip 35 metų, gali pretenduoti į valstybės paramą būsto kredito daliai.

 

Jaunoms šeimoms numatomos tokios subsidijos: neauginančioms vaikų – 15 proc.; auginančioms 1 vaiką – 20 proc.; auginančioms 2 vaikus – 25 proc.; auginančioms 3 ir daugiau vaikų – 30 proc.

 

Tiesa, šeimoms, kurios pasinaudos parama būstui, o vėliau susilauks daugiau vaikų, bus taikoma išlyga. Iki kol sutuoktiniams sueis 40 metų, jie galės pasididinti subsidijos dydį, ir pardavę senąjį būstą, įsigyti naują.

 

„Pavyzdžiui, pirmąjį būstą pirkusi šeima neturėjo vaikų ir pasinaudojo 15 proc. parama. Vėliau susilaukę trijų vaikų ar daugiau iki 40-ties metų, tokiu atveju ji turėtų kreiptis pakartotinai ir gautų papildomą paramą“, - teigė Alytaus miesto savivaldybės Turto ir verslo skyriaus vedėja Auksė Juonienė. 

 

Alytaus miesto savivaldybės Turto ir verslo skyriaus vedėja Auksė Juonienė.

 

Būsto kredito suma, pagal kurią apskaičiuojama jaunai šeimai suteikiama subsidija, negali būti didesnė kaip 87 tūkst. eurų. Ji išmokama ne vėliau kaip per 4 mėnesius nuo būsto kredito suteikimo dienos. Sklypui, kuriame bus statomas jaunos šeimos būstas, gali būti skiriama ne daugiau kaip 15 proc. būsto kredito sumos.


Alytaus miesto savivaldybės Turto ir verslo skyriaus vedėja A. Juonienė pabrėžė, kad sprendžiant dėl paramos skyrimo, šeimos pajamos ar turtas nevertinami, tačiau yra sąlyga – nė vienas iš sutuoktinių negali turėti arba būti turėjęs jokio nekilnojamojo turto.

 

„Yra ir dar keli aspektai, kuriuos norėčiau akcentuoti. Jauna šeima, įsigijusi pirmąjį būstą su valstybės skirta subsidija, negalės jo parduoti dešimt metų. Jeigu vis tik sugalvotų būstą parduoti, privalėtų grąžinti skirtą paramą“, - naujo įstatymo ypatumus vardijo A. Juonienė.

 

Be to, šeima, perkanti būstą, kredito davėjui privalės pateikti ir dokumentą iš gyventojų registro, kad nekilnojamąjį turtą perka ne iš giminaičių.

 

Nuo šių metų rugsėjo 1 dienos įsigaliosiančiam įstatymui įgyvendinti šiems metams yra skirta 2 mln. eurų, tad miesto savivaldybė ragina suskubti ir dėl paramos būstui kreiptis jau dabar.

 

A. Juonienė akcentavo, kad minėta suma – 2 mln. eurų – yra skirta visoms šalies savivaldybėms, dalyvaujančioms paramos programoje, todėl laukiant paskutinės akimirkos, pinigų, skirtų kompensuoti dalį būsto pardavimo kainos, visiems norintiems gali ir neužtekti. 

 

„Siekiama paskatinti jaunas šeimas kurtis regionuose, todėl didžiosios ir kurortinės savivaldybės pagal šį įstatymą lėšomis nedisponuos. Visos likusios savivaldybės dalinsis 2 mln. eurų. Jeigu vienoje savivaldybėje šeima pasinaudos parama, tai jau atitinkamai ta suma sumažės bendras subsidijoms skirtas biudžetas. Tad savivaldybės savotiškai konkuruos viena su kita, kuri labiau galės pagelbėti savo mieste besikuriančioms jaunoms šeimoms“, - sakė A. Juonienė.

 

Ji paragino jaunas šeimas, planuojančias įsigyti pirmąjį būstą, paskubėti išsirinkti nekilnojamąjį turtą ir atlikti namų darbus – deklaruoti turtą ir pajamas už praėjusius metus, nes šį dokumentą bus privalu pateikti kartu su prašymu subsidijai gauti.

 

„Tuomet šeima turės užpildyti prašymą internetinėje svetainėje www.spis.lt arba tiesiogiai savivaldybėje. Savivaldybė per 10 darbo dienų turi išduoti pažymą subsidijai gauti, jeigu tam yra lėšų ir jei šeima atitinka kriterijus“, - subsidijos skyrimo tvarką įvardijo A. Juonienė.

 

Jeigu visos lėšos tiems metams bus išnaudotos, pažyma nebus išduodama, tačiau bus sudaromas šeimų sąrašas naujam finansavimo periodui laikantis eiliškumo pagal prašymo pateikimo datą.

 

Kokius žingsnius reikia atlikti norint gauti subsidiją?

 

1. Jauna šeima Alytuje susiranda būstą pirkimui arba sklypą statybai.

 

2. Šeima deklaruoja turtą ir užpildo prašymą www.spis.lt arba tiesiogiai savivaldybėje.

 

3. Savivaldybė per 10 darbo dienų išduoda pažymą subsidijai gauti. 

 

4. Jauna šeima su gauta pažyma per 15 kalendorinių dienų kreipiasi į pasirinktą kredito įstaigą.

 

Ankstesni straipsniai