Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Administracijos direktorius R. Juonys. Lentelių su žaliomis rodyklėmis panaikinimas kai kuriose Alytaus sankryžose sukėlė daugiau chaoso negu naudos

15:44, 2020-01-07

Ar bus sankryžose grąžintos lentelės su žaliomis rodyklėmis? Atsakymo į šį klausimą jau ieško ne viena šalies savivaldybė, policija ir Susisiekimo ministerija.  

 

Lentelių su žaliomis rodyklėmis panaikinimas kai kuriose Alytaus miesto gatvių sankryžose sukėlė daugiau chaoso negu naudos. Tą pastebėjo ir Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktorius, Saugaus eismo komisijos pirmininkas Rolandas Juonys. Susisiekimo ministerija svarsto galimybę žalias rodykles prie šviesoforų grąžinti. Ar jų vėl galima tikėtis ir Alytuje?

 

R. Juonys teigė, kad Alytaus miestas lentelių su rodyklėmis nuėmimui ruošėsi iš anksto ir dalyje sankryžų, atsižvelgiant į technines galimybes, jau iš karto buvo įrengtos papildomos šviesoforo sekcijos. Tai bus padaryta ir dar keliose vietose, tačiau tik vėliau, nes kartu su papildomu šviesoforų sekcijų įrengimu reikia keisti ir kelių ženklinimą. 

 

Tad Alytuje šiuo metu yra sankryžų, kur nuėmus lenteles su žaliomis rodyklėmis, formuojasi automobilių spūstys, kurių nebūdavo iki tol. Arba nuėmus lenteles su žaliomis rodyklėmis, situacija pėstiesiems visiškai nepasikeitė, o vairuotojams atsirado papildomas trukdis. 

 

Kaip sakė administracijos direktorius R. Juonys, sudėtinga situacija šiuo metu yra Ulonų, Pulko ir Santaikos gatvių sankryžoje. Ji – netaisyklingos formos, eismo srautas didelis. Šią sankryžą planuojama rekonstruoti į žiedinę, tad papildomos šviesoforo sekcijos įrengimas dėl seno valdiklio būtų brangus ir netikslingas, kadangi  sankryža vis vien būtų rekonstruojama.

 

Situacija kebli ir Jotvingių, Rūtų, Naujosios ir Tvirtovės gatvių sankryžoje. Čia nėra pakankamai vietos įrengti papildomų eismo juostų skirtingiems manevrams atlikti, eismo juostos turi būti prailgintos, turi būti parengtas Tvirtovės gatvės projektas su numatyta papildoma eismo juosta.

 

Greitų sprendimų nebus ir Pulko-Jotvingių gatvių sankryžoje, nes čia yra didelis pėsčiųjų eismas, nėra galimybės įrengti daugiau eismo juostų, o dabartiniame šviesofore dėl jo valdiklio neįmanoma įrengti papildomos sekcijos. Todėl reikia rekonstruoti šviesoforą, o tai susiję su didelėmis išlaidomis. Visgi Saugaus eismo komisija jau pritarė tam, kad būtų rengiamas sankryžos rekonstrukcijos projektas.

 

Taip pat judri yra Likiškėlių-Jurgiškių-Raidonkalnio ir Jazminų gatvių sankryža. Sukant iš Likiškėlių į Jazminų gatvę ir iš Raudonkalnio į Jurgiškių gatvę, visada susidaro automobilių srautas, kuris esant lentelei su žalia rodykle nesusiformuodavo. Norint čia įrengti papildomas šviesoforo sekcijas, taip pat reikia keisti visą šviesoforo valdiklį.

 

Jeigu lenteles su žaliomis rodyklėmis prie šviesoforų būtų nuspręsta grąžinti, vienos lentelės įrengimas kainuotų 36,34 euro. Norint atstatyti lenteles tose Alytaus sankryžose, kuriose tai daryti būtų tikslinga, iš viso darbai kainuotų apie 300 eurų.

Ankstesni straipsniai