Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Svarstomame 2017 m. biudžete: investicijos į Pramonės parką bei darželius, Rotušės laikrodis ir stacionarūs tualetai. Gyventojai kviečiami teikti siūlymus ir pastabas

9:44, 2017-01-12

Svarstomo šių metų biudžeto pagrindiniai tikslai – investicijos į verslo infrastruktūrą, darbo vietų kūrimą bei kokybišką ir patogų gyvenimą mieste.

 

„Esame išsikėlę tikslą sukurti sąlygas, kad miestas būtų patogus jaunoms šeimoms, kad tėvai turėtų kur dirbti, o vaikai geras sąlygas švietimo ir ugdymo įstaigose bei kokybišką laisvalaikį. Tad ir šiemet didžiausias dėmesys tam – sąlygų naujiems ir esamiems investuotojams kūrimas ir gerinimas, darželių tvarkymas, geros higienos sąlygos ir žaidimų aikštelės, kitų ugdymo įstaigų atnaujinimas bei gyvenamųjų mikrorajonų infrastruktūrą“, – kalbėjo Alytaus miesto meras Vytautas Grigaravičius.

 

Biudžeto projekte apie 430 tūkst. siūloma tarybai skirti verslo infrastruktūrai – ketinama sutvarkyti kelis sklypus Pramonės parke, įrengti gatvę nuo Pramonės iki Naujosios, per buvusios tekstilės fabriko teritoriją, taip pat perspektyvinę gatvę pramonės rajono pabaigoje, kurios projektas jau patikslintas atsižvelgiant į aplinkinių verslininkų poreikius. Šios gatvės pagerins ir mikrorajonų gyvenimo kokybę, nes dalis sunkiasvorių automobilių eismo net neužsuktų į miestą. Kartu pramonės rajonas, kur dirba didžioji dalis alytiškių, „artinamas“ prie miesto – planuojami dviračių ir pėsčiųjų takai, apšvietimas, kad darbo vietą būtų galima pasiekti saugiai ir nebūtinai automobiliu.

 

Toliau bus tęsiama Naujosios gatvės su geležinkelio viaduku rekonstrukcija pramonės rajono link, pabaigta Jotvingių gatvės rekonstrukcija, taip pat įrengiama Domantonių gatvė, kurios kelis dešimtmečius laukia I Alytaus gyventojai. Kitąmet siūloma ir pradėti Santaikos – Ulonų gatvių projektavimo darbus, šios gatvės taip pat jau labai ilgai nesulaukė deramo dėmesio ir miesto gyventojams labai svarbios.

 

Toliau bus tęsiami mikrorajonų aplinkos gerinimo darbai, tvarkomi šaligatviai, ypač magistraliniai, kuriais naudojasi daugiausiai žmonių.

 

Tęsiama bus ir dalinio dalyvavimo programa, kuri vis populiarėja – per 2015 – 2016 metus per šią programą į miesto infrastruktūra drauge su gyventojais ir įmonėmis investuota 715 tūkstančių eurų, įrengta per 30 automobilių stovėjimo aikštelių, keliolika įvažiavimų į kiemus, vaikų žaidimų aikštelė.

 

Keturiskart daugiau nei šiemet siūloma skirti ir eismo saugumo priemonėms – 40 000 eurų. Toliau bus tęsiami pėsčiųjų perėjų apšvietimo darbai, įrengiama daugiau perėjų su raudona antislydimine danga, planuojama įrengti ir dar keletą išmaniųjų perėjų.   

 

Kita sritis, kuriai bus skiriamas ypatingas dėmesys – mažųjų alytiškių saugumas ir gerovė. Toliau planuojama tęsti darželiams būtiniausių patalpų remontus, kurie pradėti jau pernai, taip pat darželiuose įrengti žaidimų aikšteles, kuriomis galėtų naudoti visi mažieji miestelėnai. Toliau bus vykdoma ir Muzikos mokyklos rekonstrukcija – šįkart vidaus patalpų, taip pat darželio „Boružėlė“ – abiejų pastatų vidaus rekonstrukcijai gautos europinės lėšos, tad savivaldybės prisidėjimas bus vos keliolika tūkstančių.

 

Augesniems alytiškiams biudžete siūloma įrengti ekstremalaus sporto aikštyną – aikštelę riedutininkams su visa reikalinga įranga. Prie riedutininkų parko įrengimo tikimasi gauti 20% kofinansavimą, dar 80 tūkst. siūloma prisidėti savivaldybei.

 

Biudžete numatomas 40 % prisidėjimas (40 000 eurų) ir olimpinei dienai Alytaus mieste. Sporto šventės didesnę dalį finansuos olimpinis komitetas.

 

Toliau bus sprendžiamos socialinės problemos – perkama 28 socialinių būstų, numatytos lėšos neįgaliųjų būsto pritaikymui, nemažės finansavimas ir dantų protezavimui, tam siūloma kaip ir pernai skirti 50 000 Eur.

 

Didžiausią dalį biudžeto kasmet skiriama švietimo sistemos išlaikymui – šiemet tam planuojama 22,4 mln. eurų, pernai buvo 21,2 mln. eurų.

 

Finansuoti siūloma ir Alytaus rotušės laikrodžio įrengimą – vienas dažniausių alytiškių klausimų būtent apie šį objektą, tačiau pernai taryba tam pinigų neskyrė, tad tikimasi laikrodžiui finansavimą gauti šiemet – jo kaina apie 60 000 Eur.

 

Dar viena įsisenėjusi problema turi būti sprendžiama šiemet – ketinama įrengti du stacionarius tualetus – vieną Miesto sode, kitą Jaunimo parke. Jaunimo parke bus įrengta ir didelė pavėsine senjorams, kurie čia leidžia laisvalaikį, žaidžia stalo žaidimus.

 

Kitais metais tikimasi pritraukti daugiau verslininkų paslaugų ir pramogų į gyventojų pamėgtas laisvalaikio vietas, šalia Didžiosios ir Mažosios dailidės ežerėlių bei Miesto sode bus įrengti elektros įvadai. Taip pat čia ketinama atnaujinti pliažo smėlį.

 

Mieste šiemet ketinama įrengti ir dvi šunų dresiravimo aikšteles, kurių jau senokai laukia miestelėnai ir jų augintiniai – vieną Vidzgiryje prie prekybos centro „Lidl“, kitą prie Gulbynės didesniems šunims.

 

Šiemet dar teks dengti ir senų klaidų padarinius – numatoma iš biudžeto sumokėti 480 tūkst. eurų už pažeidimus 2009–2011 metais rekonstruojant Alytaus sporto ir rekreacijos centrą, kuriuos nustatė Lietuvos verslo paramos agentūra.

 

Biudžeto projektas šiuo metu teikiamas komitetams svarstyti, tad galutinis jo variantas paaiškės po tarybos narių siūlymų ir korekcijų. Taip pat taryba turės apsispręsti, kiek pinigų skirti projektinėms veikloms finansuoti.

 

Bendrai šių metų miesto biudžetas planuojamas panašus kaip praėjusiais metais – 48,3 mln. eurų (pernai buvo planuojamas 44,1 mln. eurų).

 

Kviečiame teikti siūlymus ir pastabas dėl Alytaus miesto savivaldybės 2017–2019 m. strateginio veiklos plano projekto ir 2017 m. biudžeto projekto 

 

Gyventojai su Alytaus miesto  savivaldybės 2017–2019 m. strateginio veiklos plano ir 2017 m. biudžeto projektais gali susipažinti Alytaus miesto savivaldybės interneto potale www.alytus.lt

 

Jūsų pasiūlymų ir pastabų lauksime iki 2017 m. sausio 17 d. el. paštu neringa.rinkeviciute@alytus.lt, tel. (8 315) 55 136   ir raštu Alytaus miesto savivaldybės administracijai.

Ankstesni straipsniai