Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Bendruomenės diena – Dzūkijos mokykloje

Dzūkijos pagrindinės mokyklos informacija  •    •  14:26, 2015-04-01
Bendruomenės diena – Dzūkijos mokykloje.
Dzūkijos pagrindinės mokyklos nuotr.

Alytaus Dzūkijos pagrindinėje mokykloje buvo minima bendruomenės diena, kurios metu mokykloje susirinko mokytojai, mokiniai, jų tėvai. Tokia šventė Dzūkijos mokykloje organizuojama jau trečius metus iš eilės.

 

Tai jau tradiciniu tapęs renginys „ Mokiniai –  mokytojai –  tėvai“. Jo  metu į mokyklą susirenka visa bendruomenė – mokiniai, jų tėveliai, mokytojai ir visi drauge linksminasi, dalyvauja įvairiose sportinėse varžybose, stebi mokinių, kviestinių svečių pasirodymus. 

 

Įgyvendinant etninės kultūros programą bendruomenės renginį papuošė Alytaus miesto liaudies dainų ir šokių ansamblis „Dainava“, vadovaujamas meno vadovės Danutės Plytnikienės. Į renginį susirinkusius bendruomenės narius dainaviškiai pasveikino skambia melodija, trankiu šokiu. Jaunieji šokėjai, atlikdami lietuvių liaudies šokius ir žaidimus, sužavėjo ne vieną svečią. Salėje įsivyravo puiki šventinė nuotaika.  Susirinkusieji pašoko bendrą susipažinimo šokį.

 

Mokyklos direktorė Vilija Sušinskienė pasidžiaugė, kad bendruomenė turi savo tradicinį renginį, kuris kasmet visus suvienija, sukviečia drauge praleisti vakarą bendraujant, sportuojant ir tiesiog būnant kartu neformalioje aplinkoje.

 

Liaudies šokis, muzika, sportas gali derėti ir išradingai papildyti vienas kitą. Džiugu buvo matyti estafetėse besirungiančius tėvelius, mamytes, mokytojus ir, žinoma, mokinius. Vieni  už kitus sirgo, dėjo pastangas, kad komanda kuo geriau pasirodytų. Pertraukėlių metu tiek estafečių dalyvius, tiek sirgalius linksmino mokyklos mokinių atliekami šokiai. 

 

Kiekvienas aktyvus dalyvis išėjo kupinas entuziazmo, puikios nuotaikos bei apdovanotas atminimo dovanėlėmis.

 

Lietuvos Respublikos Seimas 2015 metus paskelbė Etnografinių regionų metais. Viena iš svarbiausių regioninės politikos krypčių yra regiono, istorinio ir kultūrinio savitumo išsaugojimas. Svarbi Lietuvos etnografinių regionų istorinė reikšmė ir savitumo puoselėjimo svarba. 

Komentarų nėra