Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Savivaldybės Etikos komisija priėmė sprendimą dėl tarybos narės elgesio

AlytusPlius.lt informacija  •    •  14:16, 2024-05-15
Raimonda Remeikienė.
AlytuPlius.lt nuotr.

Alytaus miesto savivaldybės tarybos Etikos komisija dar balandžio mėnesio pabaigoje buvo nutarusi pradėti tyrimą dėl Alytaus miesto savivaldybės tarybos narės, Jaunimo centre dirbančios mokytojos Raimondos Remeikienės elgesio atitikties Lietuvos Respublikos viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo reikalavimams, įpareigojantiems vengti viešųjų ir privačių interesų konflikto, o tokiam konfliktui iškilus – nusišalinti. Šiandien, gegužės 15 d., vyko posėdis, kurio metu minėtos komisijos nariai R. Remeikienės atžvilgiu priėmė sprendimą.

 

AlytusPlius.lt primena, kad minėtas tyrimas buvo pradėtas gavus informacijos, kad R. Remeikienė, būdama Alytaus jaunimo centro mokytoja, 2024 m. balandžio 22 d. dalyvavo Alytaus miesto savivaldybės tarybos jungtiniame komitetų posėdyje svarstant Jaunimo centro 2023 m. veiklos ataskaitą, uždavinėjo klausimus dėl ją asmeniškai liečiančių finansinių ir kitų dalykų. Tad buvo sprendžiama, ar ji tokiu būdu nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo nuostatų.

 

„Vadovaudamasi Alytaus miesto savivaldybės tarybos Etikos komisijos nuostatais bei Lietuvos Respublikos valstybės politikų elgesio kodekso 9 straipsnio 4 punktu, Komisija nusprendė rekomenduoti valstybės politikui, t. y. Raimondai Remeikienei, suderinti savo elgesį ar veiklą su šiame kodekse ar institucijos, kurioje valstybės politikas eina pareigas, veiklą reglamentuojančiuose įstatymuose ar kituose teisės aktuose nustatytais valstybės politiko elgesio principais ar reikalavimais“, - šiandienos sprendimą komentavo Etikos komisijos pirmininkas, tarybos narys Valerijus Vencius.

 

Komisijos posėdyje iš viso dalyvavo 10 narių, už pastarajį sprendimą balsavo  – 6 komisijos nariai. 

 

Tiesa, kiti 4 komisijos nariai visgi turėjo kitokią nuomonę ir balsavo už tai, jog reikėtų konstatuoti, kad politikė pažeidė nustatytus valstybės politiko elgesio principus ar reikalavimus.

 

Tačiau galutinis sprendimas buvo priimtas atsižvelgiant į balsų daugumą.

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai