Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

„Menų kosmosas“ – iš meilės kosmiškai gražiems rankų darbo gaminiams

Alytaus miesto savivaldybės administracijos Komunikacijos skyriaus informacija  •    •  17:28, 2024-12-20
Vita Sakavičiūtė.
Agnės Grigaliūnaitės, Karolinos Povilanskaitės-Zaperackienės ir Vitos Sakavičiūtės nuotr.

Alytaus Rotušės aikštę šiais metais puošia dar vienas išskirtinis akcentas – kupolo formos erdvė, pavadinimu „Menų kosmosas“. Ši unikali vieta vilioja praeivius ne tik savo išvaizda, bet ir turiniu – tai kūrybinė platforma, kurioje susijungia menas, rankų darbo kūriniai ir originalios dovanų idėjos.

 

Šiandien mūsų pašnekovė – Vita Sakavičiūtė. Ji šios erdvės siela, atverianti kūrybos pasaulius kiekvienam, įžengusiam į „Menų kosmosą“. 

 

Vita, papasakokite šiek tiek apie save? Norime žinote, kas mus pasitinka „Menų kosmose“.  

 

Esu linksma, kūrybinga ir nuoširdžiai gyvenimu besidžiaugianti asmenybė, kuri visiškai nemoka pykti. 

 

Gimusi ir užaugusi Alytuje, todėl drąsiai galiu save vadinti tikra alytiške. 

 

Šiuo metu dirbu Kauno taikomosios dailės mokyklos Alytaus filiale, kur kasdien bendrauju su mokiniais, turinčiais individualių poreikių. Šis darbas man suteikia galimybę ne tik augti profesinėje srityje, bet ir prisidėti prie vaikų bei jaunuolių gerovės. Kūrybiškumas ir empatija – mano pagrindiniai įrankiai, kurie padeda kurti draugišką ir palaikančią aplinką.

 

Be to, dar dirbu ir Keramikos studijoje, kur mokau vaikus keramikos amato. „Vi.keramika“ – tai mano puslapis socialiniame tinkle „Facebook“, jame dalinuosi savo vykdomomis veiklomis ir kūrybiniu procesu. Keramika man yra ne tik pomėgis, bet ir būdas perteikti kūrybą bei emocijas, padedant vaikams atrasti kūrybiškumą ir pasitikėjimą savimi.

 

Mano moto: „Kiekviena diena – nauja galimybė šypsotis, mokytis ir kurti gražesnį pasaulį“.

 

 

Kaip Alytuje atsirado „Menų kosmosas“? Kartais Jūs dar taip gražiai jį pavadinate Kosmosiuku.  

 

„Menų kosmosas“ Alytuje atsirado dėl bendro gražaus bendradarbiavimo ir didelio noro kurti erdvę, kurioje klestėtų menas. Prie šios idėjos įgyvendinimo daugiausia prisidėjo Kauno taikomosios dailės mokyklos Alytaus filialo direktorius Arvydas Švirmickas ir VšĮ „Vingio galerija“, kuri šią ypatingą erdvę – „Kosmosiuką“ – ir nupirko.

 

Pavadinimą pasirinkome labai natūraliai. „Menai“ simbolizuoja mūsų viziją, kad čia nuolat vyks įvairios meninės veiklos, kursis kūrybinės idėjos, skambės įkvėpimas ir atradimai. O žodis „Kosmosas“ atsirado iš mano meilės rankų darbo gaminiams, kuriuos visada vadinu kosmiškai gražiais. Švelniai vadinti „Kosmosiuku“ pradėjome, norėdami suteikti šiai erdvei dar daugiau jaukumo ir artumo.

 

Ko galima įsigyti „Menų kosmose“? Jame esama ne tik alytiškių kūrinių? Kurio autoriaus, eksponuojančio darbus „Kosmosiuke“, kūryba Jums patinka labiausiai? 

 

„Menų kosmose“ galima rasti pačių įvairiausių rankų darbo gaminių, kurie tikrai džiugina akį ir širdį. Čia siūlome žvakių, keramikos dirbinių, pintų gaminių iš vytelių, medžio kūrinių, nertų kepurių ir rankinių – ir visa tai yra kosmiškai gražu.

 

Mūsų erdvėje galima rasti darbų, atkeliavusių ne tik iš Alytaus, bet ir iš kitų Lietuvos kampelių. Pavyzdžiui, turime tautodailininko Tado Sidaravičiaus kūrinių – jis gyvena netoli Marijampolės, o dirbo ir mokėsi buvusioje Alytaus dailiųjų amatų mokykloje.

 

Jeigu atvirai, žaviuosi visų autorių darbais, nes labai vertinu rankų darbo gaminius. Bet jeigu reikėtų išskirti vieną kūrėją, tai mano metų atradimas yra Monika Kairevičiūtė. Monika kūrė „Menų kosmosui“ logotipą, gamina nuostabius keramikos dirbinius, o dabar „Kosmosiuke“ galima įsigyti jos vienetinių atvirukų. Jos kūrybos stilius yra būtent tai, kas man artima ir patinka.

 

 

„Menų kosmose“ vyksta ir edukacijos?

 

„Menų kosmose“ galima ne tik įsigyti originalių rankų darbo dovanų artėjančių švenčių proga, bet ir praleisti laiką kūrybiškai. Kiekvieną sekmadienį čia vyksta nemokamos edukacijos, kurios kviečia tiek alytiškius, tiek miesto svečius prisijungti prie smagių veiklų.

 

Jau turėjome progą kartu gaminti atvirukus ir kurti šventines girliandas, o artimiausiuose planuose – kalėdiniai žaisliukai ir snaigės. Tai puiki galimybė pabėgti nuo kasdienio šurmulio, pasinerti į kūrybą ir išsinešti ne tik rankų darbo kūrinį, bet ir gerą nuotaiką.

 

 

Kokie žmonės užsuka pas Jus? Gal kokių įsimintinų istorijų jau nutiko? 

 

Į „Menų kosmosą“ užsuka labai įvairių žmonių – tiek alytiškių, tiek miesto svečių. Dažnai sulaukiame lankytojų iš kitų miestų, kurie turi gražią tradiciją – keliauti po Lietuvą ir apžiūrėti kalėdines eglutes. Ypač daug svečių atvyksta iš Kauno ir Vilniaus, o praėjusį šeštadienį netikėtai sulaukiau svečių iš Švedijos. Jie buvo tiesiog sužavėti mūsų rankų darbo gaminiais ir aikčiojo, kad viskas yra kosmiškai gražu.

 

Viena įsimintina istorija nutiko visiškai netikėtai. Tiesioginio eterio metu į „Kosmosiuką“ užsuko praėjusį šeštadienį Alytuje lankęsis ir savo knygą pristatęs žurnalistas Orijus Gasanovas. Kol jis tyrinėjo erdvę ir kalbino, aš stovėjau šone, bandydama išsisukti nuo pokalbio prieš kameras. Turiu pripažinti, kad kalbėti tiesioginiame eteryje buvo tikras iššūkis, bet prisiminus dabar – tai smagi ir šypseną kelianti patirtis.

 

„Menų kosmosas“ Rotušės aikštėje svečiuosis iki Trijų Karalių. Kur jis toliau keliaus? 

 

Kur „Kosmosiukas“ keliaus toliau, kol kas nėra aišku. Tikrai norėtųsi, kad ši erdvė neišnyktų. Svajojame, kad „Menų kosmose“ ir toliau galėtų vykti edukacijos, kūrybiniai užsiėmimai, o galbūt ir toliau būtų prekiaujama rankų darbo gaminiais. Juk tai ne tik vieta, kur galima įsigyti grožybių, bet ir erdvė, kurioje susitinka bendruomenė, gimsta idėjos ir skleidžiasi kūryba.

 

Tikimės, kad „Menų kosmosas“ atras savo vietą ir po Trijų Karalių.

 

 

Kokių dar turite svajonių, kas galėtų atsirasti mūsų Alytuje? 

 

Didžiausia mano svajonė – jauki ir atvira erdvė Alytuje, kurioje galėtų susiburti visi kūrybingi žmonės. Tai būtų vieta, kur vyktų edukacijos, plenerai, parodos, diskusijos ir kūrybiniai užsiėmimai, kur skambėtų muzika. Svajoju apie erdvę, kurioje visi jaustųsi laukiami, galėtų dalintis savo idėjomis, kurti ir įkvėpti vieni kitus.

 

Tokia vieta taptų ne tik kultūros traukos centru, bet ir bendruomenės susitikimų erdve, kur gimsta naujų idėjų kosmosai. Tai būtų tikras kūrybos namelis, pripildytas šilumos, bendrystės ir džiaugsmo.

 

Ar dovanojate dovanas Kalėdų proga? Kokios dovanos norėtumėte sau? 

 

Taip, Kalėdų proga dovanas tikrai dovanoju, nors, kaip visada, visas nuperku paskutinę minutę. Kiekvienais metais pažadu sau pradėti ruoštis anksčiau, bet nuo lapkričio mėnesio veiklų tiek daug, kad nespėju nė mirktelėti – žiūriu į kalendorių ir jau gruodžio 20-oji.

 

O kokios dovanos norėčiau sau? Šiuo metu labiausiai pasidovanočiau poilsio savaitę ir sveikatos. Tai būtų geriausia ir brangiausia dovana, kuri leistų su naujomis jėgomis kibti į darbus bei naujus sumanymus.

 

 

Kas Jums sukuria šventinę nuotaiką?

 

Šventinę nuotaiką man sukuria sniegas, kurio tikiuosi sulaukti per šventes, spindinti eglutė ir, žinoma, šalia esanti šeima bei mylimi žmonės. Tai pati gražiausia švenčių magija – kai gali džiaugtis buvimu kartu ir dalintis šiluma.

 

Ko linkite Kalėdų proga sau, savo artimiems žmonėms ir visam pasauliui?

 

Metams bėgant galbūt tampu truputį banali, bet nuoširdžiai tikiu, kad svarbiausi dalykai yra patys paprasčiausi. Saugokime save, rūpinkimės savo artimaisiais ir būkime sveiki. Tiek sau, tiek visiems linkiu daugiau ramybės, šilumos ir buvimo kartu. Juk tai ir yra tikroji švenčių prasmė – vertinti tai, ką turime, ir džiaugtis kiekviena akimirka.

 

P. S. „Menų kosmosas“ laukia pirmadienį–penktadienį 12–20 val., šeštadienį–sekmadienį – 11–20 val.

 

„Kosmosiukas“ veiks iki Trijų Karalių, tik nedirbs šventiniu laikotarpiu – gruodžio 24, 25, 26 d.

 

Gruodžio 22 d., sekmadienį, 13–14.30 val. „Menų kosmosas“ kviečia į kalėdinio žaisliuko, o gruodžio 29 d. – į snaigių dirbtuves.

 

Agnės Grigaliūnaitės, Karolinos Povilanskaitės-Zaperackienės ir Vitos Sakavičiūtės nuotr.

 

Rekomenduojami video:

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai