Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Miesto gimtadienį alytiškiai pasitiko pridėję rankas prie širdies

Raimonda Andriulionytė  •  raimonda@alytusplius.lt  •  20:53, 2019-06-14
A. Kavaliauskaitė.
AlytusPlius.lt nuotr.

Alytiškiai jau pradėjo švęsti  miesto gimtadienio šventę, o ją Rotušės aikštėje pasitiko pridėję rankas prie širdies. Būtent toks buvo į sceną pasveikinti susirinkusiųjų išėjusio Alytaus mero Nerijaus Cesiulio prašymas – pridėti ranką prie širdies tiems, kurie save laiko tikrais alytiškiais. O tada apsidairyti aplink ir pasveikinti visus šalia esančius su miesto švente.

 

„Alytus – tai ne pastatai, ne žemės sklypai ir ne miesto ribos, nupieštos žemėlapyje. Alytus – tai žmonės, Alytus – tai mes“, - sakė meras, linkėdamas visiems gražios šventės.

 

Tradiciškai šventės atidarymo metu buvo paskelbtas jau 24-asis Alytaus miesto garbės pilietis. Juo šiemet tapo mašinų gamyklos „Astra“ valdybos pirmininkas Semionas Bondarevas – už nuopelnus Alytaus miesto verslui, pasiekimus kuriant Alytaus pramonę, miesto vardo garsinimą, nuolatinę paramą sportui ir kultūrai, aktyvų dalyvavimą visuomeniniame miesto gyvenime.

 

„Esu labai dėkingas už šį aukštą įvertinimą. Manau, kad tai yra viso mūsų „Astros“ kolektyvo įvertinimas. Man pasisekė dirbti su labai gera komanda, su kuria ėjome ir einame į priekį“, - sakė S. Bondarevas, kuriam meras įteikė Alytaus miesto garbės piliečio regalijas.

 

 

Scenoje taip pat buvo paskelbti ir trys Alytaus miesto kultūros premijų laureatai. Premija paskirta Alytaus miesto teatro aktorei ir režisierei Andrai Kavaliauskaitei – už aktyvią kūrybinę ir ugdymo veiklą, reikšmingus kūrybinius laimėjimus puoselėjant miesto kultūrą ir garsinant miestą šalyje ir užsienyje.

 

„Kiekvienas apdovanojimas yra kaip mažytis, bet labai lauktas mamos ir tėčio apkabinimas, labai svarbus kiekvienam iš mūsų. Šitą apdovanojimą priimu ne sau, aš priimu jį visiems tiems, su kuriais teko bendrauti kuriant monospektaklį „SEEN“. Norisi stipriai padėkoti Alytui, teatrui, ir pasidžiaugti, kad jame galime kalbėti apie tai, kas svarbu. Kultūra nėra pasilinksminimų vieta, tai yra erdvė, kurioje mes edukuojame, budiname, kalbame ir norime išmokti kalbėti vieni su kitais“, - scenoje kalbėjo A. Kavaliauskaitė.

 

Kultūros premijos laureatu taip pat tapo ir fotografas, Alytaus fotografų klubo įkūrėjas, fotografijos mokytojas, daugelio parodų iniciatorius ir organizatorius Stasys Šmigelskas – už Alytaus miesto fotografijos kultūros formavimą, skatinant alytiškius užsiimti fotografijos menu, Alytaus miesto vaizdų, įvykių, gyventojų įamžinimą, Alytaus fotografų klubo įkūrimą, pedagoginį fotografijos dalyko mokytojo darbą, daugelio parodų inicijavimą ir organizavimą.

 

„Tokio įvertinimo nesitikėjau. Tiesiog dirbu darbą, kurį geriausiai moku. Noriu padėkoti visiems, kurie lankose fotografijų parodose, kurie mus, fotografus, palaiko. Mes džiaugiamės savo miestu ir sakome ačiū už buvimą kartu“, - kalbėjo S. Šmigelskas.

 

Kultūros premija įteikta ir chorvedžiui, kompozitoriui, aranžuotojui, poetui, Lietuvos dainų švenčių dirigentui, liaudies dainų ir šokių ansamblio „Dainava“ choro vadovui Pranui Jurkoniui – už aktyvų dalyvavimą kultūriniame Alytaus gyvenime, Dzūkijos krašto tautosakos rinkimą ir jos panaudojimą kūryboje, per 100 kūrinių chorams, ansambliams, liaudies instrumentų orkestrui sukūrimą, harmonizavimą ir aranžavimą. 

 

„Esu dėkingas Danutei Plytnikienei, ansamblio „Dainava“ įkūrėjai ir ilgametei vadovei už tai, kad ji manimi pasitiki. O aš dėl jos pasitikėjimo ir dainininkų entuziazmo visuomet jaučiuosi jaunas“, - sakė P. Jurkonis.

 

Šventės atidarymo metu tradiciškai „Metų žmogų“ išrinko ir Lietuvos žurnalistų sąjungos Alytaus skyrius. „Auksinės plunksnos“ apdovanojimą pelnė įmonės „Glass LT“ generalinis direktorius Giedrius Jackūnas –  už Alytuje pastatytą naują gamyklą, sukurtas naujas darbo vietas, už indėlį organizuojant mažųjų alytiškių užimtumą, už išsikovotą didžiausios savo produkcijos – stiklo paketų – gamintojos vardą Baltijos šalyse ir taip išgarsintą Alytaus vardą tarptautiniu mastu.

 

 

Į sceną apdovanojimo atsiimti žengęs G. Jackūnas teigė, kad jam jį gauti – didelė garbė. „Garbė, bet kartu ir įsipareigojimas. Įsipareigojimas ir toliau vystyti socialiai atsakingą verslą. Mes tikrai tikime, kad tvarus verslas – tai socialiai atsakingas verslas. Prie šio apdovanojimo prisidėjo ir savivaldybė, priėmusi lanksčius sprendimus, o taip pat ir visas įmonės kolektyvas. Tai – ne mano vieno apdovanojimas“, - kalbėjo G. Jackūnas.

 

 

Šventės metu netrūko ir daugiau sveikinimų bei gražių palinkėjimų vienas kitam ir miestui. Alytų su švente sveikino Japonijos ir Kinijos ambasadoriai, Aplinkos ministras. Šventėje dalyvavo ir kitų miestų, rajonų merai, svečiai iš užsienio šalių miestų partnerių ir kiti garbūs svečiai.

 

Po šventės atidarymo vakaro renginiai persikėlė į Dainų slėnį.

 

 

 

 

 

 

Komentarų nėra