Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 19 416

Tapyba ant pastatų Alytuje: bus papuošta dar viena siena

Raimonda Andriulionytė  •  raimonda@alytusplius.lt  •  9:52, 2019-08-05
Alytaus jaunimo centras.

Alytui – daugiau spalvų. Prieš pora mėnesių Jotvingių gatvėje esantį pastatą papuošė tapybos kūrinys „Vingis“, o šiuo metu jau dairomasi kito objekto, kurį taip pat būtų galima pagyvinti menininkų darbu. Aiškėja, ir kurį Alytuje esantį pastatą sienų tapybos meistrai ruošiasi pagražinti pirmiausia.

 

Apie tai penktadienį buvo kalbama Alytaus miesto savivaldybėje vykusiame susitikime su menininkais, kuriančiais tapybos darbus ant sienų. Dzūkijos sostinėje planuojama tęsti projektą „Gatvės galerija“ ir kai kurių pastatų sienas papuošti tapybos darbais.

 

„Susitikę su menininkais dalinomės patirtimi, kalbėjomės apie sieninės tapybos mieste tęstinumą, pasvarstėme, kur tai galėtų atsirasti, kaip atrodyti. Kol kas pokalbis buvo daugiau apie idėjas, galimybes. Bet vienas preliminarus pastatas, ant kurio sienos galėtų atsirasti naujas tapybos darbas, buvo aptartas, tai – Jaunimo centras“, - sakė Alytaus miesto savivaldybės Komunikacijos skyriaus specialistas Artūras Mažeika.

 

Jis teigė, kad kol kas dar konkretūs sprendimai nepriimti, bet noras judėti į priekį, parodyti žmonėms, kad sieninė tapyba ne darko, o gražina aplinką, yra.

 

Ant Jaunimo centro pastato sienos galėtų atsirasti su miesto vizija susijęs tapybos darbas, orientuotas į šeimą, bendrystę, meilę miestui.

 

„Nutapytas darbas turėtų būti ne tik gražus, bet ir siųsti tam tikrą žinutę. Galbūt jis šiek tiek provokuotų, iškeltų klausimą, į kurį atsakymą rastų patys alytiškiai“, - sakė A. Mažeika.

 

Alytuje šiuo metu yra du sieninės tapybos darbai. Pirmąjį jų ant Naujojoje gatvėje esančio daugiabučio nutapė broliai Gataveckai, antrąjį – Jotvingių gatvėje, ant Kauno regioninio valstybės archyvo Alytaus filialo pastato sienos, sukūrė Vilniaus dailės akademijos Monumentaliosios dailės studijų programos antro kurso studentai.

 

Savivaldybė ragina daugiabučių namų bendrijų atstovus, norinčius, kad jų gyvenamąją aplinką taip pat papuoštų tapybos darbas, apie tai pranešti, išsakyti savo idėjas.

 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai