Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 30 704

Švietimo įstaigų darbuotojai nežinioje dėl algų – prašo atsakymų

Raimonda Andriulionytė  •    •  11:05, 2020-03-16
Vilija Sušinskienė.
AlytusPlius.lt nuotr.

Alytaus švietimo įstaigų vadovai – nežinioje: jiems iki šiol nėra aišku, ar bus skirtos lėšos darbuotojų pareiginės algos kintamajai daliai mokėti. Kadangi pernai politikai šias lėšas buvo paskyrę,  to tikimasi ir šiemet. Darbuotojai vadovų vis teiraujasi, kada ir kaip bus įgyvendintas įstatymas ir teisėti jų lūkesčiai, bet direktoriai šiuo klausimu nieko pasakyti negali. Jie patys atsakymų ieško išsiuntę raštą merui ir tarybos nariams.

 

Išsiųstame rašte nurodoma, kad švietimo įstaigose jau įvyko metiniai veiklos vertinimai, ir vadovai privalo įgyvendinti įstatymo nuostatą dėl pareiginės algos skyrimo savo darbuotojams. Tačiau to padaryti jie negali, kadangi savivaldybė vis dar nėra suderinusi su švietimų įstaigų vadovais klausimo dėl lėšų darbuotojų pareiginės algos kintamajai daliai mokėti.

 

„Darbuotojams metinius pokalbius pravedėme,  įvertinome ir  turime  paskirti lėšas tai kintamajai daliai. Tačiau vėluojame, nes patys dar nežinome, kaip su tomis lėšomis bus,  o darbuotojai ateina, teiraujasi, bręsta darbo ginčai“, - sakė Lietuvos švietimo įstaigų vadovų profesinės sąjungos Alytaus skyriaus pirmininkė Vilija Sušinskienė, pasirašiusi merui ir tarybos nariams siųstą raštą.

 

Kartu su ja į miesto vadovą kreipėsi ir Lietuvos švietimo įstaigų vadovų asociacijos Alytaus skyriaus pirmininko pavaduotoja Daiva Sabaliauskienė.

 

Pasak V. Sušinskienės, nėra aišku, kaip bus su ta kintamąja dalimi. Žodžiu buvo pasakyta, kad lėšos jai mokėti šiemet skiriamos nebus, tačiau kai kurie tarybos nariai tvirtino, kad šis klausimas vis dar sprendžiamas.

 

„Pagal įstatymus viskas turėjo būti padaryta iki kovo 1 dienos. Iki tada turėjo būti užbaigtas ir švietimo įstaigų vadovų metinis vertinimas, bet mes dar prie įvertinimų nepasirašėme ir nežinome, kaip esame įvertinti“, - praėjusį antradienį teigė V. Sušinskienė.

 

Pasiteiravus, kokia gi visgi situacija yra dėl lėšų darbuotojų pareiginės algos kintamajai daliai mokėti, Alytaus miesto savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Vytuolis Valūnas teigė, kad tvirtinant savivaldybės biudžetą, šiemet lėšos kintamajai daliai nebuvo numatytos. O norint jas paskirti taip, kaip pernai (2 procentus nuo skiriamų savivaldybės lėšų), reikėtų iš viso 258 512 eurų.

 

„Politikai pinigų nepaskyrė, tad ir direktoriai savo vadovaujamų įstaigų darbuotojams tos kintamosios dalies nustatyti negali. Mes šią situaciją aptarėme su meru, mero pavaduotoja, savivaldybės tarybos nariais, ir savivaldybės vadovai sakė, jog jie tarsis, kaip klausimą vienaip ar kitaip išspręsti. O  kaip bus nuspręsta, atsakyti negaliu“, - teigė V. Valūnas.

 

Ji tvirtino, kad kol savivaldybės taryba pinigų nepaskyrė, tol ir Švietimo ir sporto skyrius įstaigų darbuotojams niekuo padėti negali. „Jei tuos pinigus paskirs, tai ir direktoriai galės priimti atitinkamus sprendimus, o kol lėšų nėra – nėra ką skirstyti“, - kalbėjo Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas.

 

V. Valūnas patikino, kad įstaigų vadovų vertinimo procedūra jau yra užbaigta. Iš 35 esančių iš viso buvo įvertinti 26 direktoriai, atsižvelgiant į tai, kad vienas vadovas tuo metu sirgo, pora vadovų buvo nevertinti, nes jie vadovauti įstaigoms pradėjo dar visai neseniai, o kai kurios įstaigos nuolatinio vadovo dar neturi. 14 vadovų buvo įvertinti labai gerai, 12 – gerai.

 

O ar bus skiriamos lėšos darbuotojų pareiginės algos kintamajai daliai mokėti paaiškės tuomet, kai jų ras arba neras politikai.

 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai