Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 15 360

R. Šarknickas. Mūsų skyrius neįsivaizduoja darbo tokioje daugumoje

Robertas Šarknickas, LR Seimo narys, LVŽS Alytaus miesto skyriaus pirmininkas   •    •  11:46, 2020-03-05
Asmeninio albumo nuotr.

Alytaus miesto valdžios dauguma savo balsavimu ir toliau neprisideda prie LR Seimo vykdomos darbo užmokesčio didinimo politikos viešajame sektoriuje ir kitų valstybės mastu vykdomų projektų. Keliamos net kainos už būsto nuomą socialiai sunkiau gyvenančioms šeimoms. Įvertindamas tai, LVŽS Alytaus miesto skyrius priėmė sprendimą trauktis iš valdančiosios daugumos.

 

Kartais mūsų, Valstiečių ir Žaliųjų sąjungą, pavadinama didesniais socialdemokratais negu tikrieji. Esą valstiečiai labiausiai per trisdešimtmetį įrodė savo darbais pagarbą žmonėms. Taip, tiesos čia yra – pakelti atlyginimai, mokytojams, gydytojams, padidintos pensijos, vaiko pinigai, numuštas antstolių apetitas lupti iš žmonių pinigus ir panašiai.

 

Tačiau šie naudingi sprendimai per kelias valandas praėjusiame Alytaus miesto savivaldybės tarybos posėdyje buvo sunaikinti. Alytaus miesto dauguma sugalvojo vožti iš peties: padidinti mokesčius vaikams už sporto būrelius, muzikos mokyklos lankymą, darželiams, negana to, uždaryti švietimo įstaigas, kurios yra miesto garbė, turi gerą vardą Lietuvoje. Negirdėdami nei švietimo, nei tėvų bendruomenių. Bet, kiek žinau, mokyklos jau ruošia dokumentus teismams. Dėkoju tėvų, mokytojų bendruomenėms.

 

Visi sutinka, kad reforma reikalinga, bet ne žmoniškumo kaina. Džiugu, kad bent pavyko įtikinti dėl Likiškėlių progimnazijos likimo, negriauti, bet renovuoti. Tačiau, kažin, ar ir tai šios valdžios bus ištesėta?

 

Alytaus vienybės širdis pradėjo plyšti kosminiu greičiu, palietė visas sritis: sportą, kultūrą, švietimą. Negana to, prieš profesionalų Alytaus teatrą pradėtas psichologinis spaudimas. Linkiu kolektyvui ir direktorei ištvermės, budėsime visi ir visi padėsime su jūsų mylimais žiūrovais. Mieste tokio nesusitvarkymo ir chaoso nėra buvę, kartais jau sunku suprasti, iš kurios ovalinio stalo pusės ir kas veda savivaldybės tarybos posėdžius.  

 

Buvo numatyta didinti kultūros ir meno darbuotojams atlyginimus, vyriausybė atliko namų darbus, tačiau, tik vieno balso persvara Alytaus dauguma parodė kultūrai špygą. Nors miestui prisidėti tereikėjo tik trisdešimčia tūkstančių eurų. Šiemet jo biudžetas – virš 60 milijonų, bet keliasdešimt tūkstančių net nenorėta jame rasti.

 

Taipogi susidorojimo akiratyje atsidūrė ,,Jotvos vartų“ organizatorius Tomas Sutkaitis, kuris yra šalinamas iš regioninės kultūros tarybos projektų vertinimo komisijos ir vietoj jo deleguojamas politizuotas biurokratas. Tai sužinojau iš kultūros ministro Mindaugo Kvietkausko, kuris pasakė, kad miesto valdžia kišasi į komisijos darbą.

 

Miesto valdžia ir socialiniams darbuotojams nusprendė nedidinti atlyginimų, vėl pažadas sulaužytas. Net socialinės apaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis gerokai nustebo, kai Alytaus nakvynės namų direktorius Artūras Galakvoščius parodė dokumentą, kad savivaldybė nevykdo LR Seimo priimto įstatymo didinti atlyginimus.

 

Kaip sakė viena į Alytų iš Vilniaus gyventi atvykusi mama, po sprendimo sunaikinti ,,Drevinuko“ mokyklą, gal vėl laikas „emigruoti“ į Vilnių? Ji su mokytojomis matė, kaip po tarybos sprendimo uždaryti mokyklas kitą dieną atėję biurokratai iš savivaldybės vaikų akivaizdoje rankomis mosikavo, ko nebeturi likti klasėse.

 

O vienas kandidatuoti į Seimą ketinantis jaunas tarybos narys, iš vakaro priglostęs mokytojoms pečius ir daužydamas sau į krūtinę kone dainuodamas kalbėjo tikrai palaikysiąs mokyklėlę, ji garsi Lietuvoje, tai būtų nesuvokiama, o kitą dieną ramiu veidu paspaudė mygtuką „Sunaikinti“.

 

Kaip viskas apsivertė aukštyn kojomis. Hm, kietai čia jūs, vyrukai, kiek netikėta. Pamenu, kad jūs buvote pas mus atėję prašyti paramos antrame ture į merus. Ir ne tik pas mus į biurą, bet ir pas žmones į laiptines, įmones, mokyklas, o dabar elgiatės priešingai - prieš valstybę, kuri iš esmės pradėjo pagaliau padėti žmonėms, tiek socialiai, tiek su neteisybe kovoti, o jūs viską vėl grąžinate atgal didindami mokesčius visiems. Kas jums, naujieji Alytaus politikai, nutiko?

 

Labai atsiprašau, kad trys mūsų nariai, esantys savivaldybės tarybos daugumoje, kaip ir „Alytaus piliečiai“ buvo pamaitinti pažadais, kad bus atsižvelgta į miesto žmonių poreikius, bus dirbama Alytui. Bet dabar Alytus dega daug labiau ir su tokiu gaisro gesinimu nesutinku. Dėkui visiems, kad nebetylite ir nebebijote.

 

Mūsų skyrius nebeįsivaizduoja bendro darbo tokioje daugumoje, kurioje tik buvo žadama įsiklausyti ir girdėti alytiškius, mūsų kolegas tarybos narius. Dėkoju LVŽS skyriui už požiūrį į miestą, žmones, kad vertybės liko aukščiau už interesus.

 

Mūsų trys tarybos nariai irgi tikėjo valdžia. Taip, padarytos žmogiškos klaidos skirtingai balsuojant, bet nežadant, nemeluojant, įtariu, kad vienaip ar kitaip dėl tam tikrų asmeninių priežasčių ir tai suprantama - yra labai sunku būti tarybos nariu, kai dirba giminės savivaldybėje ar jai pavaldžiose įstaigose.

 

Prašymas miesto žmonėms: būkite budrūs, vertinkite politikus ne tik širdimi, bet ir realiais atliktais darbais, o ar jie atlikti, jums geriausiai žinoti. Ši miesto valdžia dar dirbs trejus metus: nepasiduokite švytinčių koncertų ir gražių kalbų įspūdžiui, nes po žaidimų reikės turėti ir duonos, vaikams – protingai reformuotų mokyklų, senjorams - užimtumo, įmonėms, įstaigoms ir nevyriausybinėms organizacijoms  - laisvės veikti. Nebijokite.

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.