Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Oninių šventėje Punioje – dėmesys Onoms ir raginimas pasiausti

Raimonda Bernatavičienė  •    •  21:40, 2020-07-24
Oninių šventėje - išskirtinis dėmesys Onoms.
AlytusPlius.lt nuotr.

„Tikiuosi, mes šiandien visi kaip reikiant pasiausime. Tikrai reikia atsipalaiduoti. Viena viruso banga praėjo, o kita lyg artėja, tad nežinia, kada vėl galėsime susibėgti“, - taip penktadienio vakarą susirinkusius Šviežios duonelės – Oninių šventėje Punioje  švęsti ragino Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas. Ir panašu, žmonės švęsti išties buvo nusiteikę, o ir oras pasitaikė palankus – puiki proga pabūti gamtoje.

 

Meras sveikino Onas su švente ir džiaugėsi, kad tėvai vis dar mažoms mergaitėms duoda šį vardą. „Išvertus iš hebrajų kalbos šis žodis reiškia „malonę“. Tai gali būti ir derliaus malonė, ir Aukščiausiojo malonė. Kad tos malonės būtų kuo daugiau“, - linkėjo A. Vrubliauskas.

 

 

Varduvininkes ir šventės dalyvius sveikino ir Punios seniūnas Gintautas Laukaitis. Jis teigė, kad puniškiai labai myli savo svečius ir laukia jų atvykstant. „Džiugu,  kad į šventę susirenka ne tik vietinės varduvininkės – čia atvažiuoja  Onos ir iš kitų miestų,  miestelių“, - džiaugėsi seniūnas.

 

 

Tradiciškai Oninių šventėje buvo pagerbta šviežia duonelė, kuri buvo padėta ant varduvininkėms paruošto vaišių stalo. Prie jo susėdusias Onas sveikino ir vaišintis kvietė meras su seniūnu. G. Laukaitis džiaugėsi, kad Punios seniūnijoje Onų gausu – iš viso jų yra apie 50.

 

 

Susirinkusius  švęsti Oninių sveikino ir atvykę Žemės ūkio ministras Andrius Palionis, Seimo nariai Andrius Kupčinskas, Laurynas Kasčiūnas, Vytautas Bakas, Petras Valiūnas, signatarės Laimos Andrikienės padėjėja Birutė Nenortaitė, visuomenės veikėjas Artūras Paulauskas.

 

 

Šventės metu veikė mugė, atrakcijos vaikams, vyko koncertas. Šiųmetėje šventėje buvo ir naujovė – edukacija „Duonos kelias“.

 

„Žmonės galėjo pamatyti, koks kelias nueinamas, iki kol duona atsiranda ant mūsų stalo, ir patys išbandyti, prisidėti prie jos paruošimo. Kiekvienais metais šventė būna vis kitokia, net norėdamas tokios pačios nesuorganizuosi“, - sakė Punios seniūnas G. Laukaitis.

 

 

Jis neslėpė, kad organizuojant šventę, šiemet reikėjo galvoti ir apie žmonių saugumą dėl koronaviruso grėsmės. Palanku buvo tai, jog šventės erdvė – didelė, tad ją buvo galima išdalinti į atskirus – koncerto, prekybos, maitinimo, mugės – sektorius, ir taip užtikrinti žmonių pasiskirstymą. Be to, šventės vedėjas vis primindavo susirinkusiems laikytis saugių atstumų.

 

Bet, regis, jokie virusai šventės dalyvių negąsdino. Žmonių susirinko daug, ir įsisukus į šventės šurmulį, apie blogus dalykus nebuvo kada nė galvoti.

 

 

Seniūnas džiaugėsi, kad kasmet į Onines susirenka gausus būrys žmonių. „Punioje jaučiama savotiška istorijos dvasia. Ir tie pasakojimai, istorijos, yra perduodami iš kartos į kartą, iš lūpų į lūpas. Kitas dalykas, kodėl žmonės čia taip mėgsta atvykti, tai – gyvos rugiapjūtės tradicijos, kurios puoselėjamos šventės metu“, - pasakojo seniūnas.

 

 

Daugiau nuotraukų rasite AlytusPlius.lt facebook paskyroje.