Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 23 470

Meras apie galimą naują daugumą: „Kiekvienas yra laisvas rinktis“

Raimonda Bernatavičienė  •    •  14:07, 2020-05-22
N. Cesiulis.
AlytusPlius.lt nuotr.

Alytuje vis garsiau kalbama apie galimą naują valdančiąją daugumą Alytaus miesto taryboje. Tokius svarstymus dar labiau pakurstė ketvirtadienį įvykęs Jungtinis tarybos komitetų posėdis, kuriame dalyvavę įvairių politinių partijų ir judėjimų atstovai sutarė teikti naujus sprendimų projektus dėl dar visai neseniai partvirtintos švietimo pertvarkos.

 

„Politikoje taip jau būna,  jog nuomonė gali pasikeisti ir per naktį“, - paprašytas pakomentuoti šią situaciją sakė Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis.

 

Jis pats Jungtiniame komitetų posėdyje nedalyvavo ir teigė, kad naujai paruoštų sprendimų projektų dar nėra matęs. Dabartinę situaciją miesto vadovas siejo su artėjančiais Seimo rinkimais.

 

„Tarybos nariai turi teisę apsispręsti ir priimti sprendimus. Žinoma, visuomet lengviau priimti populiarius sprendimus, kurių vėliava prisidengus po to lengviau eiti į Seimo rinkimus.

 

Bet kokiu atveju, švietimo reforma gali įvykti, gali neįvykti. Gal tarybos nariai tą pertvarką mato kitokią. Buvo pateikta ir sprendimo dėl švietimo tinklo pertvarkos alternatyva. Bet kol kas ji man kelia daugiau klausimų nei atsakymų. Kadangi ji paliestų tikrai daug įstaigų, tai tuo klausimu labai svarbi bendruomenės nuomonė, kurios laukiu“, - kalbėjo N. Cesiulis.

 

Prakalbus apie dabartinės valdančiosios daugumos byrėjimą ir naujos formavimą, meras teigė, kad kiekvienas tarybos narys yra laisvas rinktis, kartais jų pozicijos sutampa, kartais nesutampa.

 

„Tai – natūralus procesas politikoje. Vienos frakcijos padidėja, kitos – sumažėja. Laikas parodys, kaip bus, bet kiekvienas galime laisvai apsispręsti“, - teigė miesto vadovas, pridurdamas, kad „reikėtų mažiau politikos ir daugiau sprendimų“.

 

Jungtiniame komitetų posėdyje ketvirtadienį dauguma tarybos narių pritarė pateiktiems penkiems naujiems sprendimo projektams, kuriais siūloma pripažinti netekusiais galios visus savivaldybės tarybos priimtus sprendimus, susijusius su „Drevinuko“ mokyklos-darželio ir „Sakalėlio“ pradinės mokyklos reorganizavimu.

 

Buvo teigiama, kad taip norima ištaisyti padarytą klaidą ir užbaigti teisminį ginčą tarp savivaldybės administracijos ir tėvų bendruomenės.  Visi komitetai, išskyrus Kultūros, švietimo ir sporto komitetą, tokią iniciatyvą palaikė ir balsavo už sprendimo projektus. 

 

Ar sprendimo projektai, kuriais siūloma naikinti ankstesnius sprendimus dėl švietimo pertvarkos, pasieks tarybą ir bus įtraukti į jo darbotvarkę, paaiškės po visos tikrinimų ir vizavimų procedūros.

 

 


 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.