Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Savivaldybės Etikos komisija pradėjo tyrimą mero atžvilgiu

Valerijus Vencius, Etikos komisijos pirmininkas  •    •  16:30, 2024-05-22
Meras Nerijus Cesiulis.

Alytaus miesto savivaldybės tarybos etikos komisija (Komisija), įvertinusi žiniasklaidos priemonėse išplatinto straipsnio „Aurelija ir Nerijus Cesiuliai: „Mums vaikai yra kur kas svarbiau už reitingus“ faktines aplinkybes bei viešą radijo stoties FM99  kreipimąsi nusprendė pradėti tyrimą dėl Alytaus miesto savivaldybės mero Nerijaus Cesiulio elgesio atitikties Lietuvos Respublikos viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo bei  Valstybės politikų elgesio kodekso nuostatoms. 


Iš Komisijos turimos informacijos matyti, kad portale „Delfi“ skelbtas minėtas straipsnis yra užsakomasis bei parengtas Alytaus miesto savivaldybės komunikacijos skyriaus, nors jame nėra nieko bendro nei su mero atliekamomis funkcijomis, nei su mero ar savivaldybės darbu.


Komisija vertins ar meras N. Cesiulis nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo bei Valstybės politikų elgesio kodekso  nuostatų, įpareigojančių nesinaudoti tarnybinėmis pareigomis ar tarnybiniu statusu asmeninei naudai gauti, nesinaudoti ir neleisti kitiems naudotis valstybės ar savivaldybių valdomu turtu ne tarnybinei veiklai, vadovautis skaidrumo ir viešumo bei nesavanaudiškumo principais.


Už sprendimą pradėti tyrimą mero N. Cesiulio atžvilgiu balsavo 8 komisijos nariai, prieš – 1 komisijos narys. 


 
Tyrimo pradėjimas savaime nereiškia Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo ar Valstybės politikų elgesio kodekso nuostatų pažeidimo. 

 

 

 

 

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai