Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Dzūkaitės talentas prikausto dėmesį: susijungia šokis, oro gimnastika ir sudėtingi triukai

Raimonda Bernatavičienė  •    •  9:22, 2022-05-08
Vaida Aleksandravičiūtė.

Tai, kokius gimnastikos, akrobatikos triukus ant taip vadinamos vertikalios ašies atlieka iš Dzūkijos kilusi Vaida Aleksandravičiūtė – tiesiog negali nesužavėti. Moters pasirodymas „užbūrė“ ir televizijos projekto „Lietuvos talentai“ teisėjus. Jie negalėjo patikėti, kad šitiek fizinės jėgos reikalaujantį pasirodymą galima atlikti taip švelniai, lyg tam nereikėtų jokių pastangų. Teisėjai teigė, kad Vaida tarsi skriejo ore, o pats pasirodymas – kaip plonu teptuku nutapytas paveikslas, nuo kurio negali atitraukti akių.

 

Nors „Lietuvos talentų“ teisėjai tokio pobūdžio pasirodymų yra matę nemažai, jie tvirtino, kad būtent po Vaidos pasirodymo suprato, kaip tai išties turi atrodyti. 

 

Ant vertikalios ašies atliekami gimnastikos pratimai oficialiai vadinami pole sportu. Tai – sporto rūšis, kuomet sportininkai įvairiems akrobatiniams, jėgos, lankstumo bei koordinacijos reikalaujantiems elementams naudoja stulpą-vertikalią ašį.

 

Iš Lazdijų rajono, Rolių, kilusi V. Aleksandravičiūtė šį sportą praktikuoja jau septynerius metus. Kaip pati sako, tai daryti ją įkvėpė vyresniosios sesers pavyzdys, kadangi treniruotis ir dalyvauti pasirodymuose pirma pradėjo būtent vyresnioji.

Sesuo prieš tris metus taipogi dalyvavo projekte „Lietuvos talentai“, pateko į superfinalą. Finaliniame pasirodyme kartu su ja pasirodė ir Vaida, gimnastinius triukus jos demonstravo drauge.

 

 

Šįkart projekte Vaida dalyvauja viena. Iš teisėjų išgirdusi tris „taip,  ji pateko į pusfinalio kovas. Šį sekmadienį – vyks tiesioginė pusfinalio transliacija. Jos metu pasirodys ir V. Aleksandravičiūtė.

 

Ji pasakojo, kad su vyresniąja sese pole sportu susižavėjo dar paauglystėje, tiesiog žiūrėdamos pasirodymų video internete. Tuo metu ši sporto šaka dar nebuvo tokia populiari, tačiau Vaida kartu su sese žavėdavosi atliekamais triukais ir svajodavo pačios kažkada to išmokti.

 

V. Aleksandravičiūtė prieš tai ilgą laiką lankė sportinius šokius, dar vaikystėje pati, savo pastangomis, bandydavo atkartoti matomus gimnastikos pratimus, pasvajodavo apie pasirodymus cirko arenose. Visuomet buvo judri, lanksti, plastiška ir daug ką pasiekė savo asmenine iniciatyva, nuolat stengdamasi savarankiškai.

 

„Gyvenau mažame kaimelyje, tad noro buvo daug, o galimybių, deja, ne tiek. Užsiimti pole sportu pradėjau tuomet, kai atvykau studijuoti į Kauną. Mane pasikvietė sesuo. Ir kai atėjau, pabandžiau, nuo to laiko jau sportuoju septynerius metus. Ši sporto šaka mane sužavėjo nuo pat pirmos minutės ir, sakyčiau, iškart sekėsi gerai. Jaučiau, kad atėjau ten, kur ir turėčiau būti“, - prisiminimais dalinosi moteris.

 

Dabar ji ne tik pole sportuoja pati, bet to moko ir vaikus. Treniruotės vyksta Kaune ir Panevėžyje. V. Aleksandravičiūtė džiaugiasi, jog šis sportas tampa populiarus ir tarp mažųjų, auga naujoji karta, kuri taipogi demonstruos savo puikius sugebėjimus.

 

Lietuvoje prieš metus buvo įkurta Oro ir pole sporto federacija, kuri yra prisijungusi ir prie tarptautinės federacijos. Tad netrukus vaikus bus galima deleguoti į tarptautines varžybas užsienyje.

 

Varžybose dalyvauja ir V. Aleksandravičiūtė. Pradėjusi nuo mėgėjų kategorijos, šiandien ji jau varžosi su profesionalais. Balandžio mėnesis įsimintinas – moteris dalyvavo tarptautinėse varžybose Lenkijoje, kur sužibėjo aukštu meistriškumu ir namo grįžo su medaliais.

 

Pasirodydama solo kategorijoje Vaida užėmė antrąją vietą, o duetu kartu su kolege – pirmąją. Kaip sako moteris, antroji vieta – tai labai aukštas jos asmeninis pasiekimas ir įvertinimas. Kitose šalyse šis sportas yra kur kas labiau išvystytas, tačiau moteris įrodė, kad ir mažos šalies atstovai savo darbu bei pastangomis gali pasiekti išties daug. 

 

„Anksčiau apie prizinę vietą galėdavau tik pasvajoti, ir štai – svajonė išsipildė. Mėnesį laiko vaikščiojau su šypsena veide“, - sakė sportininkė.

 

 

Jos talentą, pamatę „Lietuvos talentų“ atrankų laidą, jau spėjo įvertinti ir žiūrovai. Po jos Vaida sulaukė daugybės pažįstamų ir nepažįstamų žmonių komentarų, žinučių ir stebėjosi, kad visos jos buvo teigiamos, pilnos gražių žodžių.

 

„Man tikrai malonu tai girdėti. Iš žmonių komentarų matyti, kad man pavyko perteikti būtent tą žinią, kurią norėjau. Žmonės moka pasidžiaugti kito laime, pasidalinti džiaugsmu, esu jiems už tai dėkinga“, - kalbėjo V. Aleksandravičiūtė.

 

Pasakodama apie save, Vaida atskleidė įdomų dalyką – ji turi dar ir jaunesnę seserį, kuri taip pat sportuoja pole, tad visas tris seseris vienija bendras pomėgis, kuriam visos skiria daug laiko ir pastangų.

 

O pati Vaida prisipažįsta, kad sėdėti vietoje negali, jai nuolatos reikia veiksmo, tad, kai tik turi laiko, dar lanko ir dainavimo pamokas. 

 

„Laikausi nuomonės, kad jei nori, vadinasi – reikia. Neatidėliokime, negesinkime savo svajonių, siekime,  ir nepamirškime skirti laiko sau“, - sakė moteris.

 

 

V. Aleksandravičiūtės pasirodymą galite stebėti šiandien, sekmadienį, „Lietuvos talentų“ pusfinalio laidoje.

 

Vaidos pasirodymas „Lietuvos talentuose“, VIDEO: https://www.youtube.com/watch?v=QS7KKDFKCEM

 

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai