Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 18 677

Alytiškės paveiksluose – tūkstančių taškų ir brūkšnelių žaismas

Jūratė Čėsnaitė  •    •  15:53, 2019-10-24
Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje atidaryta alytiškės dailininkės, tekstilininkės Rimos Leonienės mažosios grafikos darbų paroda.
Ilonos Krupavičienės nuotr.

Alytaus Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje atidaryta alytiškės dailininkės, tekstilininkės Rimos Leonienės mažosios grafikos darbų paroda „Tai, ką pamačiau…“

 

Parodos autorė Rima Leonienė pripažįsta, kad daug kantrybės ir kruopštumo reikalaujantis tapymas jai yra pati geriausia meditacija. Tarsi permatomi, besiliejančių spalvų persmelkti jos paveikslai dvelkia darna ir harmonija, o subtilus taškučių ir brūkšnelių ažūras susilieja į natūralias gamtines formas.

 

 

Bibliotekos direktorė Giedrė Bulgakovienė pasidžiaugė, kad jos vadovaujamos įstaigos erdvėse Rima Leonienė surengė jau antrąją autorinę parodą.

 

„Rimos paveiksluose susipina kelios netikėtos technikos, kelios prasmės. Mane žavi jos raštai, jos fantazija, jos paveiksluose persipinantys juvelyriški fragmentai“, – parodos atidaryme kalbėjo G. Bulgakovienė.

 

 

Ne vienerius metus Rima Leonienė savo kūrybines idėjas įkūnydavo „Alytaus tekstilėje“ audžiamų audinių raštuose. Įmonės uždarymas inspiravo dailininkę ieškoti kitokios meninės raiškos. Rima Leonienė visa širdimi paniro į kūrybinius bandymus, „jaukinosi“ įvairiausias technikas: akvarelę, tapybą, grafiką, batiką, aplikaciją, monotipiją, aerografiją. Dailininkės kūriniai tapo net aštuoniolikos knygų iliustracijomis.

 

Į renginį susirinkę dailininkės draugai, pažįstami, buvę bendradarbiai ir kiti grafikos meno gerbėjai bendravo su autore, smalsiai apžiūrinėjo paveikslus, mėgavosi mėtų arbata. Pasibaigus renginiui, visi namo išsiskirstė su geromis emocijomis širdyse ir menininkės kiekvienam atėjusiajam padovanotais originaliais kūriniais – knygų skirtukais.

 

Mažosios grafikos darbų paroda „Tai, ką pamačiau…“ bibliotekoje veiks iki lapkričio 30 d. Gyventojai kviečiami užsukti pasigėrėti linijų ir formų harmonija.

 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra