Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Alytaus jaunimas išbandė mobilų virvių parką

VšĮ „Jaunimo asmeninio tobulėjimo centro“ informacija  •    •  19:32, 2017-07-26
Jaunuoliai laipiodami medžiais mokėsi padėti vienas kitam.
Adrian Aradi nuotr.

Alytuje toliau tęsiama bendruomenės socialinio atsparumo didinimo programa „Socialinis sufleris“. Liepos 24 dieną vyko gana neįprasta veikla – jaunimas išbandė medžiuose įrengtą nuotykių trasą. Mobilų virvių parką vienai dienai įrengė iš Vilniaus atvykę specialistai. Jaunuoliai, laipiodami medžiais, mokėsi padėti vienas kitam.

 

„Gyvenimas mažoje bendruomenėje gali truputį varginti: greitai sklinda apkalbos, sunku būti kitokiam, gali net atrodyti, kad trūksta privatumo. Tiesa, ištikus krizinei situacijai bendruomenė duoda pozityvią grąžą – galima greičiau sulaukti pagalbos, su aplinkinių parama sparčiau įveikiami sunkumai ir atsitiesiama po nesėkmės. Pagalbos vienas kitam įgūdžiai neatsiranda savaime – juos reikia ugdyti“ - pasakojo „Socialinio suflerio“ programos vadovas Žilvinas Mažeikis ir priduria - „mūsų virvių trasos reikalauja komandinio darbo, empatijos, įsiklausymo vienam į kito poreikius, gebėjimo reflektuoti. Ši veikla lavina tuos įgūdžius, kurie reikalingi padedant įveikti sunkumus.“

 

Neįprastas darbo metodas sukurtas 19 a. pabaigoje prancūzų kariškio Džordžo Herbeto ir vėliau plačiai taikytas apmokant Prancūzijos kariuomenę, siekiant užtikrinti ne tik gerą kareivių fizinį pasirengimą, bet ir gebėjimą dirbti komandoje, atlaikyti psichologinę įtampą.  

 

„Šiuo metu metodas taikomas labai plačiai: nuo bendruomenės socialinio atsparumo didinimo iki įmonių komandos formavimo renginių. Jo sėkmės priežastis turbūt yra ta, kad tai ne tik prasminga veikla, bet ir labai smagi.“ – toliau pasakoja Žilvinas.

 

Jaunimas noriai įsijungė į veiklas ir sėkmingai įveikė įrengtą trasą. Vėliau, padedami mokymų vadovės Mildos Lukoševičiūtės ir psichologės Valdonės Isiūnaitės, aptarė, koks elgesys padėjo įveikti sunkumus. Įdomi veikla netruko sulaukti ir mokslo darbuotojų dėmesio - nuo rugpjūčio 1 dienos programos poveikį Alytaus bendruomenei pradės tyrinėti sociologė Sandra Navickaitė.

  

Komentarų nėra