Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Advento vainikus pinanti alytiškė pynimo paslaptimis dalijasi ir su kolegomis

Ina Grigūnaitė-Skrabulienė  •    •  9:15, 2024-12-10
Daina Gumenienė.
Asmeninio albumo nuotr.

Alytaus Šaltinių progimnazijos technologijų mokytoja Daina Gumenienė jau 8-erius metus pina advento vainikus, o juos puošia gėrybėmis iš gamtos. Pati išmokusi pynimo paslapčių jomis ėmė dalintis su kitais. Moteris prieš adventą savo iniciatyva surengia vainiko pynimo dirbtuves savo kolegoms. 

 

Vainikui nusipinti reikalingomis medžiagomis Daina pasirūpina pati. Jos visos – iš gamtos. ,,Gamtinėmis puošmenomis man padeda apsirūpinti mano tėvai. Mama yra gėlių mylėtoja ir sode augina įvairius augalus, kuriuos paskui džiovina ir jie tampa puikiomis puošmenomis vainikams“, - pasakoja alytiškė. Tėvai jai prirenka ir gilių. Jas kruopščiai suklijuoja į kepurėles ir nulakuoja. Daina yra dėkinga ir savo kolegėms, kurios pasidalija savo surinktomis puošmenomis. 

 

 

Pirmąjį advento vainiką moteris nupynė prieš 8-erius metus, tiesiog norėdama prieš Kalėdas pasipuošti savo darbo kabinetą. Rezultatas nenuvylė, ir matydama, kokie populiarūs tampa šie vainikai, Daina pradėjo juos pinti kiekvienais metais. 

 

 Daug advento vainiko pynimo subtilybių  sužinojo iš interneto platybių. Domėjosi ir vainiko reikšme. 

 

 

Alytiškės teigimu, vainiką pinti nėra sunku, tik reikia pasiruošti priemones ir medžiagas, ir, be abejo, skirti tam laiko.

 

Paklausta, kaip vyksta visas pynimo procesas, Daina pasakoja, kad pirmiausia būtina pasiruošti medžiagas ir priemones, po to išsikirpti kartoninį žiedą, ant kurio siūlu reikės pritvirtinti sugniaužytų senų laikraščių, o vėliau paruoštą karkasą apsukti žalios spalvos juosta. ,,Kai karkasas paruoštas, pagal laikrodžio rodyklę dėliojame pasirinktas pušų, eglės, tujų ar kėnio šakeles ir tvirtiname jas siūlu“,- sako pašnekovė.  Nupintą vainiką belieka padekoruoti ir įkomponuoti žvakes. Vainiko pynimas ir dekoravimas gali užtrukti iki 2 val.

 

 

Alytiškės teigimu, pagal lietuviškas tradicijas advento vainiko nereikėtų puošti blizgučiais ar žėrinčiais burbulais. Jis turi būti santūrus, simbolizuojantis rimtį, laukimą, todėl jam papuošti labiausiai tinka gamtinės puošmenos.

 

,,Į vainikus reikėtų įkomponuoti šermukšnius, kurie saugo nuo „blogos akies“, ąžuolo giles – vyriškos jėgos ir stiprybės simbolį, kankorėžius simbolizuojančius ryšį su anapiliu, taip pat obuolius – vaisingumo, gyvybės ir atgimimo simbolį“,- atskleidžia pašnekovė. 

 

Dainai advento vainikas  – tai pasiruošimas žiemos šventėms, graži tradicija ir priminimas apie artėjančią metų pabaigą.

 

 

Moteris keletą savo nupintų vainikų yra padovanojusi savo artimiesiems, draugams ir kolegoms, bet dažniausiai vainiką pina savo namams.

 

Advento vainiko pynimo dirbtuvių idėja Dainai kilo kaip noras pasidalinti su kolegomis tuo, ką išmoko pati. ,,Tai ir kaip galimybė suburti kolektyvą ramiai popietei, kuri visuomet baigiasi puikiu rezultatu“,- šypsodamasi sako pašnekovė.

 

Kadangi pačiai labai patinka ši veikla, todėl džiaugiasi, kad kolegos susirenka, pasineria į kūrybinę veiklą, atitrūksta nuo kasdienių rūpesčių ir nusipina puošmeną darbovietei ar namams. Tuomet Kalėdų laukimas tampa dar džiaugsmingesnis. 

 

Komentarų nėra
Rekomenduojami video:

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai