Pranešk naujieną! Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt |
Nauja kaimynė ramų daugiabučio gyvenimą pavertė pragaru
Laiptinėje besimėtančios sudaužytų butelių šukės, telkšančios alkoholio balos ir nuo jų sklindantis kvapas, triukšmas, spardomos durys. Su tokia kasdienybe šiuo metu tenka susidurti Topolių gatvėje esančio daugiabučio namo gyventojams. Jie ramybę prarado, kai į name nupirktą socialinį būstą atsikraustė nauja gyventoja.
Situacija tapo nevaldoma
„Nežinome, kur kreiptis, ką daryti. 40 metų gyvenome ramiai ir tvarkingai. Bet prieš maždaug pusantro mėnesio savivaldybė nupirko mūsų name butą, kuris tapo socialiniu būstu ir buvo suteiktas šiai moteriai. Iš pradžių viskas atrodė gerai, buvo ramu, nauja kaimynė džiaugėsi čia apsigyvenusi. Tačiau paskutiniu metu situacija tapo nevaldoma ir bijome, kad ji tik blogės“, - sakė Albinas Kandratavičius. Gyventojai jį yra įgalioję tvarkyti įvairius buitinius daugiabučio reikalus, tarpininkauti bendraujant su įvairiomis įstaigomis.
Kad gyventojai nė kiek neperdeda, įsitikino ir nurodytu adresu ketvirtadienį nuvykusi alytusplius.lt žurnalistė. Jau lauke, prie laiptinės durų, mėtėsi sudaužyti buteliai, skardinės, krepšys. Ne ką geresnis vaizdas buvo ir pirmo aukšto laiptinėje. Čia buvo prilaistyta alkoholio, sklido jo kvapas, mėtėsi butelių šukės.
„Nespėjame tvarkyti. Vis apdergia, apspjaudo. Pas tą moterį vis renkasi neblaivūs, triukšmaujantys vyrai“, - pasakojo namo gyventoja.
Neseniai tokie vyrai intensyviai iš vidaus spardė ir laiptinės duris, mat nerado, ką paspausti, kad atsidarytų durys, kuriose įrengta telefonspynė. Spardė, kol durys atsivėrė ir be jokio mygtuko paspaudimo. Gyventojams paskui jas teko tvarkyti patiems.
Žmonės neturi ramybės
Anksčiau name tvyrojo ramybė, o probleminiu tapusiame bute gyveno tvarkingi žmonės. Tačiau pasak A. Kandratavičiaus, buto savininkas mirė, o jo artimieji būstą pardavė savivaldybei, kuri jį skyrė minėtai moteriai.
Gyventojų tokia kaimynystė dabar visai nedžiugina, o nuolat vaikščiojantys įtartini vyriškiai kelia nerimą. Vienas tokių visai neseniai telefonspyne skambino pirmame aukšte gyvenančiam vyriškiui ir prašė įleisti į laiptinę. Šiam nesutikus, buvo sulaukta grasinimų.
Kadangi Topolių gatvėje esantį daugiabutį administruoja „Alytaus būtų ūkis“, A. Kandratavičius jau kreipėsi į šią įstaigą informuodamas apie situaciją. Tačiau ką daryti toliau, žmonės nežino.
„Viskas gerai, kai socialinis būstas skiriamas tvarkingiems asmenims, tačiau šis atvejis parodo, kaip lengvai gali būti sugadintas gyvenimas daugeliui žmonių“, - kalbėjo gyventojai.
Su bute gyvenančia moterimi žurnalistei pasikalbėti nepavyko – jos tuo metu nebuvo namuose.
Trečiadienį su ja pakalbėti nepavyko ir laiptinės kaimynams – nei į durų skambutį, nei į beldimą moteris nereagavo, nors, greičiausiai, buvo namuose: durys buvo atrakintos, bet gyventojai į vidų nėjo, žinodami, kad to daryti neturi teisės. Žmonės norėjo paprašyti moters sutvarkyti tai, ką laiptinėje paliko pas ją besilankę asmenys.
Gyventojai gali prašyti iškeldinti
Alytaus miesto savivaldybės Turto valdymo ir verslo skyriaus specialistai informavo, kad moteriai buto raktai buvo perduoti birželio 7 dieną. Su ja buvo pasirašyta buto nuomos sutartis. Sutartyje yra numatyta, kad sugadinus bute esantį turtą, nuomininkei žalą tektų atlyginti.
Tačiau tokio atvejo socialiniuose būstuose Alytuje dar niekada nepasitaikė. Buvę atvejų, kada butai palikti netvarkingi, nešvarūs, tačiau ne nuniokoti.
Savivaldybės atstovai atkreipė dėmesį, kad namo gyventojai raštu gali kreiptis į Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktorių, išdėstyti jam visą situaciją ir prašyti, kad gyventoja iš socialinio būsto būtų iškeldinta. Toks gyventojų raštiškas prašymas būtų svarstomas ir priimti atitinkami sprendimai.
Savivaldybės atstovai nurodė, kad kriterijų, kokie žmonės gali ar negali gyventi socialiniame būste – nėra. Yra vertinamos tik jų gaunamos pajamos.