Pranešk naujieną! Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt |
Alytiškės sukurtas Dainų slėnio projektas atnešė jai sėkmę konkurse
Žurnalo „STRUCTUM“ organizuotuose jaunųjų architektų apdovanojimuose alytiškė Austėja Jurčiukonytė laimėjo trečiąją vietą! Konkursui „Išmanusis miestas V“ ji sukūrė projektą „Rekreacinis objektas Alytaus Dainų slėnyje“.
Penkios Lietuvos regionų savivaldybės šiemet jau penktąjį kartą pakvietė jaunuosius aukštosiose mokslo įstaigose besimokančius architektūros, inžinerijos, statybos ir kitų programų studentus rengti projektus ir prisidėti prie Lietuvos miestų ir miestelių augimo bei plėtros.
„Išmanusis miestas“ – vienas inovatyviausių tokio tipo nacionalinių projektų Lietuvoje, kuris vienija Lietuvos rajonų savivaldybes, aukštųjų mokyklų studentus, privataus bei valstybinio sektorių atstovus ir sprendžia probleminių viešųjų šalies erdvių likimą.
Konkurso dalyviai sprendė įvairias miesto problemas
STRUCTUM inicijuojamo projekto metu 22 komandos iš Lietuvos universitetų ir aukštųjų mokyklų pagal konkurse nurodytus kriterijus orientavosi į aukštos gyvenimo kokybės užtikrinimą ir efektyvų energijos bei išteklių naudojimą. Kad tai įgyvendintų, studentai turėjo pasitelkti inovatyvius sprendimus ir pažangiąsias technologijas. Jaunimą skatinančio kurti konkurso „Išmanusis miestas“ įdomiausias aspektas – kad dalyviai turės galimybę savo projektus įgyvendinti tikrovėje.
Kaip ir kasmet, pasirinkę po vieną iš Visagino, Skuodo r., Tauragės r., Alytaus ir Anykščių r. savivaldybių pateiktų tikslinių teritorijų, studentai, kuruojami savo dėstytojų, būrėsi į grupes ir teikė konkursui savo projektinius pasiūlymus.
Siekdami atskleisti „Išmaniojo miesto“ specifiką, dalyviai turėjo savo idėjas sieti su darniosios plėtros ir išmaniojo miesto principais, taip pat panaudoti bent vieną kiekvienos grupės partnerio siūlomą produktą, paslaugą ar darbo įrankį.
Austėjos projektas.
Pasak vidaus reikalų viceministro Tautvydo Tamulevičiaus, regionuose yra labai didelis potencialas, todėl toks projektas, kaip „Išmanusis miestas“, gali padėti išspręsti tam tikras problemas.
„Jūs keičiate pasaulį ir ilgainiui jūsų įgyvendinti projektai tampa miestų veidu ir pasididžiavimu. Linkiu matyti savo projektus, virstančiais kūnu. Nemažinkite tempo ir kurkite Lietuvai, nes jūs esate Lietuvos ateitis“, – pabrėžė T. Tamulevičius.
Geriausi studentų darbai buvo įvertinti trimis prizinėmis vietomis
Pirmosios vietos nominacijos buvo dvi – geriausio architektūrinio projektavimo ir geriausios urbanistinės koncepcijos.
1-oji vieta
Geriausio architektūrinio projektavimo nominacijos nugalėtojas – Kauno technologijos universitetas. Projektas – Tauragės ledo arena. Projektą rengė: Ugnė Miškevičiūtė, Aistė Stulgytė, Agnija Ponomariova, Paulius Janonis, Aurimas Dermauskas, Martynas Arbačauskas. Projekto vadovė – dr. Laura Stasiulienė.
Geriausios urbanistinės koncepcijos nominacijos prizas atiteko Vilniaus Gedimino technikos universiteto komandai. Projektas – Visagino draugystės kvartalo sutvarkymas, urbanistinėmis priemonėmis suformuojant Sedulinos pėsčiųjų alėjos atkarpą III mikrorajone. Projektą rengė: Martynas Germanavičius, Rūta Vitkutė. Projekto vadovė – Dalia Dijokienė.
2-oji vieta
Klaipėdos universitetas. Projektas – Anykščių miesto Troškūnų g. teritorijos koncepcija „Sveikatingumo sodai“. Projektą rengė: Nedas Stakutis, Linas Gedvilas, Mark Gargun, Juozas Zakarauskas, Arnas Žvinklys, Veronika Biveinytė, Dovilė Dirvonė. Projekto vadovės: Jevgenija Rutė, Viktorija Gričenaitė.
3-ioji vieta
Vilniaus dailės akademija. Projektas – Rekreacinis kompleksas Alytaus dainų slėnyje. Projektą rengė: Austėja Jurčiukonytė. Projekto vadovas – Vytenis Gerliakas.