Pranešk naujieną! Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt |
Alytiškio trenerio rankose gimsta ir mediniai velniukai, ir verpstės
Kasdien aktyviai sportuojantis alytiškis 57 metų Alytaus sporto ir rekreacijos centro lengvosios atletikos treneris Arūnas Klebauskas atokvėpio akimirkomis pasineria į meninę veiklą – jis užsiima medžio drožyba ir jau baigia sukurti savo drožinių kolekciją.
Šiuo amatu jis susidomėjo vaikystėje ir iki šiol jo neapleido. ,,Per technologijų pamokas, kai mokytojas supažindino su medžio drožybos subtilybėmis, susidomėjau tuo. Pabandžiau drožinėti ir man puikiai sekėsi. Nuo tada drožyba man tapo maloniu laisvalaikio užsiėmimu“, - sakė Arūnas.
Būdamas paauglys jis droždavo velniukus, šaukštus. Neretai žaidimui su draugais išdroždavo ir ginklų: kardų, šautuvų.
Intensyviau drožyba Arūnas pradėjo užsiimti būdamas trisdešimties ir iki šiol be paliovos drožinėja – trenerio rankose gimsta įstabiais raštais drožinėtos verpstės, rankšluostinės, kaukės ir statulėlės.
Medžio drožyba sportininkui – vidinis nusiraminimas, pabuvimas su pačiu savimi. ,,Pakeičiu darbo kryptį, pabūnu susitelkęs su pačiu savimi, o svarbiausia, darau tai, kas man malonu“, - teigė Arūnas.
Prieš keletą metų Arūnas savo drožinius veždavo į Kaziuko mugę. Dabar tam pritrūksta laiko.
Neretai darbus įvairiomis progomis dovanoja draugams, artimiesiems bei pažįstamiems. Arūnas yra surengęs ne vieną savo darbų parodą mieste.
,,Man medžio drožyba – malonus pomėgis, o bėgimas – gyvenimo būdas. Stengiuosi niekada nenuleisti rankų, visada eiti pirmyn ir nesustoti, kas benutiktų“, - sakė alytiškis, ugdantis ėjikus, bėgikus ir pats aktyvai sportuojantis.
,,Jeigu nepabėgioju vieną dieną, dar pateisinama, jei dvi – jau negerai, o jeigu tris ir daugiau dienų – jau tampu ligoniu“, - sakė savo gyvenime nė vienos dienos neįsivaizduojantis be bėgimo vyras.
Jis įsitikinęs: bėgioti gali kiekvienas, bet sportininku lemta tapti ne kiekvienam. ,,Lengvąją atletiką pasirinkę žmonės privalo turėti daug ištvermės, kantrybės ir nepalaužiamo užsispyrimo. Svarbus net kūno sudėjimas, stipri širdis, aukštas plaučių tūris“, - pasakojo treneris.
Anot Arūno, bėgikui nuolatinis bėgiojimas turi būti toks pats svarbus kaip valgymas ar miegojimas.
31 metų darbo patirtį turintis treneris visiems pradedantiems bėgioti pataria pirmiausia pasikonsultuoti su gydytoju, o tik po to kreiptis į trenerį, kuris sudarys bėgimo planą, taisys bėgimo klaidas. ,,Savamoksliai bėgikai daro daug klaidų, dažnai ilgai neištveria ir šią veiklą meta. Bėgimas – tik iš šalies atrodo paprasta, daug pastangų nereikalaujanti veikla. Iš tiesų yra priešingai“, - pabrėžė treneris.
Nuo mažens Arūnas mėgo įvairius sportinius, judrumo reikalaujančius žaidimus. Nenustygstantį vietoje nenuoramą vaiką tėvai užrašė į lengvosios atletikos būrelį. Netrukus jis pradėjo lankyti ir bėgimo bei sportinio ėjimo pratybas.
Treneris, pastebėjęs vaiko gabumus, kviesdavo jį į varžybas, kuriose beveik visada lydėdavo sėkmė. Arūnas pelnydavo pirmąsias vietas.
Ypatingi jo gebėjimai atsiskleidė, kai pradėjo visas savo jėgas skirti sportiniam ėjimui.
Nelinkęs girtis savo pasiekimais vyras negali nepasidžiaugti, kad nuolatinių pastangų ir treniruočių dėka jis įvykdė normatyvą ir tapo šios sporto šakos sporto meistru.
Kiekvieną savo gyvenimo dieną laiko sportui skiriantis alytiškis 2013 metais vykusiame Europos lengvosios atletikos veteranų čempionate Čekijoje sportininkų grupėje iki 55 metų tapo 10 kilometrų ėjimo distancijos čempionu. Šis pasiekimas jį išgarsino visoje Lietuvoje.