Pranešk naujieną! Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt |
Geradariai gelbėjo pelkėje besikamuojantį šunį: jo būklė pribloškė
„Tokios būklės šuns matyti dar neteko“, - sukrėsta sekmadienį matyto vaizdo pasakojo gyvūnais besirūpinančios savanoriškos organizacijos darbuotoja Laura Vaicekauskaitė. Ji kartu su geranoriškų žmonių pagalba vakar padarė viską, kad išgelbėtų nežinia kaip neprieinamoje pelkėje atsidūrusią žaizdotą kalytę.
Sekmadienį prieš pietus Druskininkuose vaikščiojančios moters dėmesį atkreipė iš brūzgynų sklindantis kimus šuns lojimas ir inkštimas. Moteris prie pelkėtos vietos, kur sklinda garsas, negalėjo nei prieiti, nei šuns pamatyti, tačiau įtarė, kad gyvūnas papuolė į bėdą.
Praeivė puolė ieškoti pagalbos, skambino įvairioms gyvūnų gerovės tarnyboms, tačiau sekmadienį sulaukti pagalbos buvo sudėtinga. Į druskininkietės pagalbos šauksmą atsiliepė Vilniuje įsikūrusios organizacijos „Priglausk“ atstovė L. Vaicekauskaitė. Gavusi moters pranešimą, ji susisiekė su Druskininkų ugniagesiais ir paprašė patikrinti, kas gi nutiko gailiai inkščiančiam šuniui.
Atvykusiems ugniagesiams pavyko prasibrauti link pelkės, kur jie rado nusikamavusį šunį. Paaiškėjo, kad tai auksaspalvis retriveris. Ant gyvūno kaklo kabėjo dalis grandinės, kuri buvo apsiraizgiusi ant krūmų. Gaisrininkams pavyko ištraukti šunį, išsivedę jį į saugią vietą, jie iškart nusilpusiam gyvūnui davė vandens.
Visą tą laiką su šuns nelaimei neabejingais žmonėmis telefonu bendravo L. Vaicekauskaitė. Išvadavus šunį, ji susisiekė su Druskininkuose gyvenančia moterimi, kuri sutiko gyvūną laikinai priglausti, kol bus rasta išeitis. Tačiau kalytę priglaudusi moteris jau po valandos Laurai pranešė, kad situacija blogėja, šuo negali net paeiti.
L. Vaicekauskaitė puolė ieškoti veterinarų, kurie galėtų padėti ir sekmadienį. Druskininkuose pagalbos rasti nepavyko, buvo nuspręsta šunį skubiai vežti į Vilnių. Kalytę į sostinę atvežė ją priglaudusi moteris ir galiausiai gyvūnas pateko į veterinarijos kliniką.
Kaip teigė L. Vaicekauskaitė, šuns būklė ją pribloškė: kalytės kūnas buvo nusėtas žaizdomis, visur pilna kirmėlių ir lervų, gimda supūliavusi, išsivystę pieno liaukų augliai. Klinikoje šuniui buvo suteikta pirmoji pagalba, dezinfekuotos žaizdos, lašinti antibiotikai.
„Kadangi mūsų organizacija savo patalpų neturi, mes dirbame tik su savanorių, kurie sutinka globoti gyvūnus namuose, pagalba, tai laikinai kalytę priglaudė viena beglobių gyvūnų prieglauda. Tačiau šiandien ją vėl vešime į kliniką, žiūrėsime, kokie yra kraujo tyrimai“, - kalbėjo L. Vaicekauskaitė.
Kol kas moteris gali tik spėlioti, kaip gyvūnas atsirado pelkėje: ar jis ten nuėjo ir įsiraizgė pats, ar jį kas nors paliko. Žmonės teigė, kad tą patį šunį beeinantį gatve jie buvo pastebėję ir šeštadienį. Tačiau sunku patikėti, kad sunkios būklės šuo pats galėjo bristi į krūmus link pelkės.
„Kaip bebūtų, tokia šuns būklė – ne vienos dienos rezultatas. Šuo buvo neprižiūrimas ilgą laiką. Žaizdoms, navikams susiformuoti reikia laiko“, - teigė L. Vaicekauskaitė.
Ant išgelbėto šuns ausies yra ištatuiruotas specialus žymuo. Anksčiau, kada čipai dar buvo nepopuliarūs, taip gyvūnai buvo žymimi veislynuose.
„Kreipsimės į Lietuvos kinologų draugiją, jie pagal žymą padės atsekti informaciją, iš kokio veislyno gali būti šuo. Tuomet bus prašoma veislyno suteikti informaciją apie šeimininką. Jei paaiškės, kad šuo sąmoningai paliktas likimo valiai, neprižiūrėtas, dėl šio atvejo ketinu parašyti pareiškimą policijai“, - sakė L. Vaicekauskaitė, nedrįstanti prognozuoti, ar silpną veislinį šunį pavyks išgelbėti.
Pasak moters, nors ji šiuo metu gyvena Vilniuje, tačiau dažnai padeda Druskininkų beglobiams gyvūnams.
„Esu iš ten kilusi. Bendradarbiaujame ir su viena moterimi Alytuje. Liūdina, kai tenka susidurti su tokiomis baisiomis situacijomis“, - sakė moteris.