Pranešk naujieną! Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt |
Vyriška žiemos pramoga – šernų medžioklė
Iki vasario pradžios besitęsiančiose medžioklėse su varovais taiklūs Alytaus medžiotojų šūviai guldo šernus, kurie praėjusiais metais buvo labai aktyvūs ir pridarė daug žalos gyventojams.
„Paskutinėje medžioklėje su varovais buvo sumedžiota 18 šernų“, - džiaugėsi vieną jų paklojęs Mindaugas Matažinskas, Alytaus miesto savivaldybės administracijos architektūros, urbanistikos ir žemėtvarkos skyriaus vedėjas.
Medžioklė su varovais - medžioklės būdas, kai medžiotojai stovi linijoje, o varovai varo žvėris link jų, yra leistinas nuo spalio 15 d. iki vasario 1 d.
Prieš šešerius metus medžioti pradėjęs M. Matažinskas įsitikinęs, kad norint susidaryti tikrąjį medžioklės vaizdą, reikia joje sudalyvauti. Jis pats medžiokle susižavėjo po to, kai draugo pakviestas nuvyko į medžioklę ir susipažindino su jos ypatumais.
„Geras draugas pakvietė į medžioklę. Iš arčiau susipažinau su jos tradicijomis, medžioklės būdais. Man, miesto žmogui, tai buvo galimybė pamatyti gamtą ir suprasti, kad medžioklė tai - ne tik šaudymas, bet ir daugybė kitų gamtai ir žmogui svarbių dalykų“, - apie priežastis, paskatinusias tapti medžiotoju, pasakojo Mindaugas.
Anot jo, medžioklių su varovais laikas yra apibrėžtas, tad stengiamasi jas organizuoti kiekvieną savaitgalį, dažniausiai šeštadienį. Tačiau pradžioje reikia įvertinti gamtą, ar saugu medžioti, kai medžiai nenumetę lapų. M. Matažinskas prisipažino, kad jam pačios smagiausios medžioklės, kai yra daug sniego ir vyrauja minusinė oro temperatūra.
Kitas medžiotojas bei miškininkas Arūnas Paršeliūnas pastebėjo, kad 2013 metais šernai buvo labai aktyvūs ir pridarė žalos gyventojams.
„Gal grambuolio lervų šiemet buvo daugiau, kad šiemet šernai puolėsi ir darė daug žalos. Žmonės skundėsi, nes nukentėjo žmonių pievos, ganyklos“, - sakė A. Paršeliūnas.
Anot jo, šiemet ir gilių buvo labai daug, po ąžuolais miškas išknistas, tačiau šernų pažeistame miško plote susidaro geros sąlygos savaiminiam miško atžėlimui, todėl, kai šių žvėrių skaičius yra sureguliuotas, miškui žala yra minimali.