Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Sėkminga „Spiečiaus“ alumnės istorija: „Alytus pasirodė patogi vieta kurti verslą“

Alytaus miesto savivaldybės administracijos Komunikacijos skyriaus informacija  •    •  10:26, 2024-11-07
Ernesta Paulauskienė,
Asmeninio albumo nuotr.

Iš Vilniaus į Alytų su šeima atsikėlusi gyventi Ernesta Paulauskienė, dalyvaudama bendradarbystės centro „Spiečius“ verslo akseleravimo programoje, įkūrė kundalini jogos studiją ir teigia, kad Alytaus miestas yra puiki vieta kurti ar plėtoti verslą. 

 

Kodėl nusprendėte kurti verslą Alytuje?

 

Prieš 2 metus su vyru atsikėlėme į Alytaus rajoną, kaip naujakuriai iš Vilniaus. Tuo metu dar mokiausi jogos mokytojų kursuose ir baigusi pradėjau žvalgytis patalpų, kur galėčiau pradėti vesti jogą, nes Alytus pasirodė patogi vieta tiek patalpų, tiek žmonių atžvilgiu.

 

Kas buvo sudėtingiausia įsteigiant „Samsara“ jogos studiją?

 

Sunkiausia buvo pradėti visiškai naują veiklą nuo 0, ypač, kai pati nesu kilusi iš Alytaus. Neturėjau čia nei draugų, nei giminaičių, todėl labiausiai ir padėjo bendradarbystės centro „Spiečiaus“ atradimas. 

 

Kaip susižavėjote kundalini joga?

 

Ji man atsirado tikriausiai pačiu tinkamiausiu laiku. Per „sudėtinguosius“ 2020 metus, kai dar gyvenau Kanadoje ir, tuo metu nutikus pandemijai, praradau darbą. Tada teko daug laiko leisti namie, nes daug kas buvo uždaryta, draugų svetimoje šalyje buvo mažai, o ir susitikti dažniau su žmonėmis tuo metu buvo sudėtinga. Tad man teko susitikti su pačia savimi. Ir tas susitikimas nebuvo malonus. Supratau, kad nemoku būti viena, kad trūksta savivertės, pradėjo lįsti daugybė šešėlinių pusių, kurias buvau giliai paslėpusi.

 

Tada į mano gyvenimą atėjo kundalini joga, prisijungiau prie nuotolinių praktikų pas Jūratę Bitinaitę, kuriai iki šiol esu labai dėkinga. Po truputį šią jogą jaukinausi kasdien praktikuodama ir gan greitai ji tapo mano gyvenimo dalimi. Ši praktika leido išgyventi tą sunkų laikotarpį ir galiu drąsiai dalintis, kad kundalini joga pakeitė mano gyvenimą.

 

Kaip ji pakeitė jūsų gyvenimą?

 

Per šią praktiką pradėjau ugdyti sąmoningumą, atradau savo šešėlinės puses, kurių anksčiau nesuvokiau egzistuojant, pasitaisė santykiai su šeima, draugais, net galiu drąsiai teigti, jog joga prisidėjo, kad pavyko išgelbėti santuoką, kuri buvo visai ant plauko. 

 

Taip pat joga padėjo man atrasti savo pačios kelią, savirealizaciją. Baigusi mokytojų kursus supratau, jog ši disciplina dabar yra neatsiejama mano gyvenimo dalis ir kad noriu dalintis šia praktika, nes pajaučiau, kad nebegaliu pasilikti to tik sau.

 

Kaip išsirinkti gerą jogos mokytoją, kokių savybių reikia turėti, norint būti geru jogos mokytoju?

 

Mano nuomone, svarbu, kad mokytojas būtų pats perėjęs jau tam tikrą kelią, perleidęs per save praktikas, o ne tik teoretikas, baigęs vienus ar kitus kursus. Taip pat, manau, svarbu mokytojo vertybės, moralės principai, sąžiningumas, iš tikrųjų noras dalintis, kad padėtų ir kurtų vertę žmonėms, kurie ateina į jogos užsiėmimus. Dar svarbu, kad mokytojas ir pats bent jau didžiąja dalimi gyventų tomis vertybėmis, kuriomis dalinasi jogos praktikos metu. Jogos mokytojų kursuose mums sakė, kad mokiniai renkasi mokytoją, o mokytojas turi visus priimti, kurie pas jį ateina.

 

Jogos mokytojai pasižymi ypač turtingu dvasiniu pasauliu, kokios buvo jūsų didžiausios išmoktos gyvenimo pamokos iš sutiktų mokytojų?

 

Vienos didžiausių pamokų iš kitų mokytojų – drąsa dalintis ir gyventi iš savo tiesos unikalų gyvenimą, nepaisant visko, kas gali ateiti iš aplinkos. Taip pat priimti, kad gyvenime nėra blogų patirčių, yra tik pamokos, patirtys, kurios moko, augina, padeda „pereiti“ į kitokią gyvenimo kokybę, kad galėtume gyventi iš savo tikrojo pašaukimo, priimti save ir kitus. 

 

Dar vienas įsimintinas dalykas, kad iš tikro vieni ateiname į šį pasaulį ir vieni išeisime. Tad iš tikrųjų ir esu tik „aš“, tad gebėti priimti gyvenimą, kai esi sau geriausias draugas ir jauti pilnatvę tiesiog būdamas šioje žemėje, yra didelė dovana.

 

Ko palinkėtumėte žmonėms, nerandantiems savo vidinės ramybės?

 

Palinkėčiau pirmiausia į gyvenimą žiūrėti labiau kaip į žaidimą: paprasčiau, su didesniu lengvumu. Gyvenimas visuomet bus banguotas, bet kaip reaguojame į viską – tai mūsų pasirinkimas. Labai įsiminė vieno mokytojo frazė: „Jei nutiko kažkas nemalonaus, jei gali dar kažką pakeisti šioje situacijoje – keisk, daryk, o jei ne, tai paleisk ir gyvenk toliau.“ 

 

Taip pat linkiu rasti laiko sau, idealu kasdien, tarp rutinos, darbų, šeimos reikalų, darant tai, kas jums patinka, kas svarbu jūsų emocinei ir fizinei gerovei, daugiau laiko leisti gamtoje, nes gamta yra stebuklinga norint atkurti mūsų pavargusią nervų sistemą ir taip gebėti išlaikyti didesnį balansą tarp chaotiško pasaulio. 

 

Ir paskutinis palinkėjimas – dalinkitės. Viskuo, kas eina iš širdies: meile, žodžiais, palaikymu, pagalba, nes taip atrasite daugiau vidinės ramybės ir savyje. Dalyba iš tikro yra daugyba.

 

Kaip alytiškiai reaguoja į jogos užsiėmimus? 

 

Sakyčiau, labai teigiamai. Mano manymu, alytiškiai gan aktyvūs jogos lankytojai, čia ieško ir atranda daugiau atsipalaidavimo ir ramybės. Didėja susidomėjimas šia disciplina ir daug kas ateina per rekomendacijas, kai jau lanko kažkas iš pažįstamų, tai, manau, Alytuje stipriai veikia ir iš lūpų į lūpas principas. 

 

Dalyvavote „Spiečiaus“ akseleravimo programoje. Papasakokite plačiau, kas tai per programa. Kuo ši programa jums padėjo? Kokius įgūdžius išugdė?  

 

Verslo akseleravimo programa – kelis mėnesius trunkanti intensyvi mokymų programa, skirta smulkiesiems verslininkams, padedanti pagreitinti verslų augimą bei ugdyti verslo kompetencijas. Programoje įgijau naujų žinių ir patarimų, kaip geriau pradėti visiškai naują veiklą. Taip pat sulaukiau palaikymo iš lektorių. Po Akseleravimo programos sėkmingai pradėjau dalintis nauja veikla kaip jogos mokytoja Alytuje. Jau pirmą mėnesį surinkau pilną studiją žmonių, kas labai nustebino ir kartu džiugino.  Šiandien verslas dar labiau auga. Šiuo metu ir pati dalyvauju mentorystės programoje, siekiu pradėti bendradarbiavimą ir su įmonėmis vedant jogą jų įmonės darbuotojams. 

 

O kaip sužinojote apie „Spiečių“? 

 

Apie „Spiečių“ sužinojau iš savo geros draugės, kuri jau anksčiau buvo tapusi „Spiečiaus“ nare kitame mieste – Ukmergėje. 

 

Kodėl joga žmonėms yra naudinga?

 

  • Joga yra ne tik fizinio pratimo forma, bet ir kelias į gilesnį savęs suvokimą ir gerovę.

 

  • Joga stiprina visą kūną, padeda išlaikyti lankstumą, leidžia pajusti didėjantį energijos kiekį.

 

  • Jogos pratimai ir meditacija padeda sumažinti stresą ir nerimą, gerina miego kokybę.

 

  • Jogos praktika moko gyventi dabartyje, padeda sumažinti proto blaškymąsi ir gerina koncentraciją. Gali padėti geriau susikaupti darbe ar moksluose.

 

  • Jogos pratimai skatina emocinį balansą, padeda lengviau naviguoti tarp visų gyvenimo iššūkių.

 

  • Joga yra kelias į visapusišką gerovę ir harmoniją kūnui, protui ir sielai.

 

Norite tapti Alytaus „Spiečiaus“ nariu?  

Susisiekite su projektų vadove Iveta Dimšiene.

tel. +370 658 75 610 arba el. p. i.dimsiene@inovacijuagentura.lt

Arba užpildykite narystės anketą: https://spiecius.inovacijuagentura.lt/narystes-anketa/

Daugiau informacijos: https://spiecius.inovacijuagentura.lt/

 

Bendradarbystės centrai „Spiečius“ – tai Inovacijų agentūros sukurtos aktyvaus verslo erdvės, pritaikytos smulkiesiems ir vidutiniams verslininkams, kurios teikia nemokamas paslaugas siekiant auginti ir plėsti savo verslus, stiprinti verslumo kompetencijas, bendradarbiauti tarpusavyje ir taip rasti naujus verslo partnerius.

Rekomenduojami video:

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai