Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Visuomenę ir politikus kviečia diskusijai: taupymo būdai brangymečiu

Daina Baranauskaitė, Edvinas Dainauskas  •    •  10:28, 2022-08-19

Alytaus miesto tarybos Aplinkos ir plėtros komiteto pirmininkas Sigitas Leonavičius su kolega taryboje Gediminu Daukšiu iniciuoja diskusiją: taupymo būdai brangymečiu.

 

Į diskusiją apie energijos vartojimo mažinimą mieste kviečia alytiškius, merą N.Cesiulį, tarybos narius, administracijos direktorę O.Balevičiūtę.

 

Ji vyks savivaldybės posėdžių salėje ateinantį pirmadienį, rugpjūčio 22 d. 17 val.

 

„Akivaizdu, kad artimiausiu metu mūsų visų laukia energetinė krizė ir jos kainų augimas. Dar pavasarį Europos Komisija rekomendavo siekti 15 procentų mažesnio energijos suvartojimo. Europoje miestuose ir bendruomenėse vyksta intensyvi diskusija kaip pasiekti šį rodiklį. Vieni siūlo pamokas mokyklose pradėti vėliau, kad nereiktų jungti apšvietimo, kiti siūlo nustatyti privalomą nuotolinio darbo dieną biurų darbuotojams ir tądieną sumažinti visuomeninio transporto intensyvumą, dar kiti temperatūrą darbo vietoselaikyti plius 18C ir t.t.Akivaizdu, kad ir Alytuje yra ką veikti- daugelio mokyklų sporto salių apšvietimo lempos senos ir neefektyvios, jas būtina pakeisti 3 kartus mažiau elektros suvartojančiomis LED lempomis, nes sporto salėse apšvietimas dažnai būna įjungtas visų pamokų metu. Dažnai pastebime tuščius be keleivių važiuojančius maršrutinius autobusiukus. Gal reikia naujai įvertinti maršrutų reikalingumą ir intensyvumą. Žodžiu yra apie ką pagalvoti“, - kviesdamas į diskusiją sako S. Leonavičius.