Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Vicemerė J. Šukevičienė: „Galima eskaluoti, ką tik nori, tačiau stereotipai vis dar vyrauja mūsų visuomenėje“

Užsakovo turinys  •    •  17:42, 2024-10-02
Jurgita Šukevičienė.
J. Muzikevičiaus nuotr.

Jurgita Šukevičienė antrą kadenciją užimanti Alytaus miesto savivaldybės vicemerės pareigas buvo atvira: „visi darbai yra garbingi, o žmonės užriečiantys nosį dėl pareigų man – nepriimtini“. Vicemerės artimas ryšys su miesto gyventojais – akivaizdus, o pati Jurgita teigė, kad politikai pasitikėjimą ir žmonių meilę turi užsitarnauti. 

 

– Gyvenote Niujorke, studijavote Indijoje, stažavotės Paryžiuje. Kaip šios patirtys praturtino jūsų asmenybę? 

 

– Nuo mokyklos suolo esu aktyvi, nuolatos noriu mokytis ir sužinoti kažko naujo. Bendravimas su žmonėmis man visuomet buvo didžiausia vertybė ir dovana. Gyvenau Niujorke seniai, dar 2000 metais, kai studijavau išvykau į JAV pagal Au pair programą.  Laikas praleistas už Atlanto įsiminė visam gyvenimui. Tai padarė didelę įtaką mano pasaulėžiūrai ir aplinkos suvokimui.

 

Vėliau, kai pradėjau dirbti Alytaus miesto savivaldybės administracijoje Viešųjų ryšių skyriuje vykau į stažuotes Paryžiuje, Naujajame Delyje. Sutikti žmonės, pažintos kitos kultūros ir tradicijos, skirtingi bendravimo būdai ugdo toleranciją kitam, plečia akiratį, įkvepia naujoms idėjoms ir praturtina asmenybę. Kasdien dirbu ir bendrauju su žmonėmis ir ankstesnės patirtys man leidžia priimti kiekvieną su savita nuomone, pasaulio matymu, nuomone ir lūkesčiais. 

 

– Jurgita, norisi pakalbėti ir apie stereotipus. Ar mūsų visuomenėje vis dar yra keliami aukštesni reikalavimai politikėms moterims nei politikams vyrams? 

 

– Lyčių lygybė – politikų mėgstama tema. Galima eskaluoti, ką tik nori, tačiau stereotipai vis dar vyrauja mūsų visuomenėje. Mano nuomone, moterims ne tik politikoje, bet visose profesinėse srityse yra sudėtingiau. Pirmiausia, norint pasiekti aukštumų tenka ne tik daugiau, bet ir sunkiau dirbti, įrodinėti savo sugebėjimus ir įdėti daug pastangų, kad būtum išgirsta ir suprasta. 

 

Kalbu apie viešąjį sektorių, privačiame sektoriuje taisyklės galbūt šiek tiek kitokios. Asmeniškumų darbo sferoje deja, bet išvengti taip yra sudėtinga. Aptarinėjama išvaizda, elgesys, veiksmai, net balso tonas. Bendrąja prasme gyvenime moterims keliami aukštesni reikalavimai. Politika – ne išimtis. Kita vertus, jeigu pasirinktas darbas yra mielas ir patinka, įmanoma įveikti bet kokius iššūkius. Juk sudėtingos situacijos mus augina, kaip asmenybes.

 

– Tokioje profesijoje lyderystė yra vienas svarbiausių aspektų, kuomet asmuo mato save kaip pokyčio moderatorių, siekia tarnauti žmonėms. Tačiau, kaip išlikti žemišku ir empatišku visuomenei?

 

– Politikoje nesu naujokė. Virš 13 metų esu Lietuvos Socialdemokratų partijos narė, įsitikinimų nekeičiu ir po partijas nebėgioju. Aš politiką suprantu, kaip tarnystę žmonėms ir tai man yra svarbiausias motyvas. Iki dabartinės pozicijos turėjau nueiti ilgą kelią. Dirbau mokytoja, vertėja, korepetitore, viešbučio direktore, viešųjų ryšių vyr. specialiste savivaldybėje, Seimo nario patarėja, o dabar – antrą kadenciją esu vicemerė. 

 

Teko padirbėti ir užsienyje – dar būdama mokinė Prancūzijoje prižiūrėjau vaikus, būdama studente dirbau aukle JAV, dirbant mokykloje per vasaros atostogas vykau dirbti lauko ir buities darbus į Norvegiją. Manau, kad visi darbai yra garbingi, kiekviena patirtis – naudinga, o užimamos pozicijos sureikšminimas ar susireikšminimas man nepriimtina. 

 

Empatija ir lyderystė – neatskiriamos savybės. Jei mane išrinko tarnauti žmonėms, tą ir darau, juk gavau pasitikėjimą ir esu atskaitinga už miesto gyventojus. Tokiu požiūriu ir vadovaujuosi kasdieniniame darbe. 

 

 

– Su kokiais didžiausiais iššūkiais per visus šiuos metus dirbant savivaldoje susidūrėte?

 

– Iššūkių visada buvo ir bus. Ypač kuruojant sudėtingas ir itin jautrias sritis – švietimą, sveikatą, socialinę apsaugą, kultūrą, sportą, jaunimo reikalus. 

 

Nelegalių migrantų iš Baltarusijos srautas į Alytų, Covid-19 pandemija su visomis baimėmis ir pasekmėmis, geopolitinė situacija ir karas Ukrainoje, ukrainiečių registracijos centro veikla, sveikatos ir švietimo sistemų nesibaigiančios reformos ir problemos – tai tik dalis iššūkių ir krizių, kurias teko valdyti, prioritetu išlaikant savo miesto gyventojų poreikius ir interesus. Subalansuoti nėra lengva, kartais tenka priimti nepopuliarius sprendimus, bet toks mano darbas. 

 

– Žmonės dažnai įsivaizduoja, kad būnant vicemere tai – nuolatos dalyvauti renginiuose ir pozuoti fotobjektyvams. Kokia iš tiesų yra realybė? 

 

Nuolatos dirbu su žmonėmis ir tarp žmonių. Dalyvavimas renginiuose – kiekvieno politiko darbo dalis. Tai priklauso ir nuo kuruojamų sričių. Ypač aktyvios švietimo ir kultūros sritys, kur didžiuojamės renginių, konferencijų, paskaitų, edukacijų, pristatymų, parodų gausa. Norisi parodyti pagarbą ir dėmesį kūrėjams, švietimo profesionalams, menininkams, muziejininkams, nuo didelės įstaigos vadovo iki senjoro, mokinuko ir darželinuko.  Man svarbūs visi, kiekvienas pasisveikinimas, žodis ar žvilgsnis, nes tai – mes, alytiškiai, su savo jausmais ir išgyvenimais, džiaugsmais ir rūpesčiais esame vienas miestas. 

 

– Jei žmonės jumis pasitikės ir išrinks į LR Seimą, kokius pokyčius sieksite padaryti?

 

– Alytiškiai nusipelnė Seime turėti atstovą, kuris bus ne atsitiktinis svečias mūsų mieste, bet apie gyventojų problemas sužinotų iš jų pačių. Per 6 metus būdama Alytaus miesto vicemere susitikau su daugeliu iš jų ir geriausiai žinau, ko reikia, kad alytiškių gyvenimas taptų geresnis ir kokybiškesnis. Kiekvienam žmogui svarbu ir aktualu, kaip jo pasirinktas kandidatas prisidės prie jo lūkesčių įgyvendinimo, kad pažadai neliktų tik pažadais, o programa būtų reali ir įgyvendinama.

 

– Stebint jus iš šono atrodo, kad Alytaus miestui atidavėte labai daug. Prieš žengiant į politiką dirbote švietimo srityje ir ugdėte jaunąją kartą. Visgi Alytus nėra didmiestis, o jūs - ambicinga asmenybė. Kodėl nusprendėte po studijų sugrįžti į gimtąjį miestą?

 

– Žinau, kad ir kur bebūčiau, mano širdis – Alytuje, nes čia mano gimtasis miestas. Po studijų ir įvairių patirčių nebuvo minčių pasilikti kitur, visada norėjosi sugrįžti čia. Dabar pasaulis „susitraukė“, o atsivėrusios galimybės keliauti, mokytis, dirbti, tobulėti tik parodo, kas yra tikrosios vertybės. Alytus – komfortiškas miestas ir jaunai šeimai, ir garbiam senjorui. Visų laukiame sugrįžtant ir stengiamės dėl kiekvieno gyventojo, kad jam būtų gera čia gyventi.

 

 

– Socialinėje erdvėje dažnai dalijatės vaizdo įrašais, nuotraukomis, kur atsispindi itin artimas jūsų ryšys su miesto gyventojais. Kaip manote, ko reikia, kad visuomenė mylėtų politiką? Ir ar sudėtinga tokį glaudų ryšį sukurti?

 

– Dažnai sakau – „kiek čia mūsų yra Alytuje“? Iš tiesų, miestas optimalaus dydžio, bendruomenės pažįstamos, iššūkiai žinomi. Alytus – tai ne gatvės ar pastatai – tai žmonės. Ar žmonės myli politiką? Politikai turi tarnauti žmonėms, ir tą įvertinimą ar meilę užsitarnauti. Visuomenė dažnai žiūri ir vertina asmenybes – juk dažnai girdėti „balsuosiu už asmenybę, ne partiją“. Ypač tai jaučiasi savame mieste, kur ryšys su gyventojais yra nuolatinis ir nenutrūkstantis. Nuolatinis bendravimas, įsiklausymas ir girdėjimas, problemų sprendimas ir pagalba – svarbiausia!

 

– Jurgita, antra kadencija esate Alytaus miesto vicemerė. Kokius pokyčius švietimo, sporto ir sveikatos srityse pavyko įgyvendinti?

 

– Populiarus posakis – vienas lauke ne karys – yra teisingas. Todėl įgyvendinti idėjas ir pokyčius įmanoma tik tuomet, kai palaiko visa komanda, o įgyvendina administracija. Noriu padėkoti socialdemokratų kolegoms, tarybos nariams, administracijos darbuotojams už vieningą darbą. Nuosekliai dirbame, praeitos kadencijos įsipareigojimai žmonėms vykdomi, o pokyčiai – nuolatinis procesas. 

 

Ypatingai daug investuojame į darželių, mokyklų infrastruktūrą, einamuosius ir kapitalinius remontus. 5 švietimo įstaigas iš Tūkstantmečio mokyklų programos pasieks daugiau nei 3 mln. Eur finansavimas. Kitų programų, ES fondų, savivaldybės ir valstybės biudžeto lėšomis tvarkomos klasės, darželių grupės. Prioritetu išlieka švietimo kokybė, todėl nuolat ieškome būdų gerinti darbo sąlygas mokytojams, kitiems švietimo darbuotojams. 

 

Džiaugiuosi, kad Alytus toliau puošiasi neofreskomis, aktyviai gyvuoja gatvės menas. Pastatų sienos atgyja, ir įgyja naują veidą. Kultūra taip pat neliko be dėmesio, o renginių gausa atitinka kiekvieno pomėgius.

 

Atnaujintos krepšinio aikštelės  mokrorajonuose, keičiamas nusidėvėjęs Alytaus sporto ir rekreacijos centro salės parketas, nepamirštamos ir kitos komandinės ir individuoalios sporto šakos, finansuoti aukšto meistiškumo ir fizinio aktyvumo projektai, kurių bendra vertė per 222 tūkst. Eur. Pagerbiame nusipelniusius sportininkus, ieškome naujų talentų, didiname vaikų įtrauktį per sportą. 

 

Sveikatos apsaugos srityje – daug darbų ir iššūkių. Įstaigose diegiame naujoves biurokratinei naštai mažinti. Atnaujintas Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės chirurgijos skyrius, mūsų S. Kudirkos ligoninei tampant regiono centrine gydymo įstaiga atidarytas geriatrijos skyrius, vyksta reanimacijos ir intensyviosios terapijos rekonstrukcijos darbai, bus plečiamas ir modernizuojamas priėmimo-skubios pagalbos skyrius. Nuolat ieškome būdų, kaip į Alytų pritraukti specialistų – gydytojų, rezidentų, slaugytojų. Rūpinantis gyventojų emocine sveikata, buvo teikiamos papildomos psichologo konsultacijos, jų poreikis ir populiarumas išaugo keletą kartų, todėl skyrėme papildomai lėšų psichologo paslaugų prieinamumui gerinti. 

 

Didiname socialinių būstų skaičių. Plečiame priemones kovai su narkotinių ir psichotropinių medžiagų vartojimu – įrengiami dūmų detektoriai, kameros, stebimos teritorijos, patekimo į įstaigas kontrolė, vykdoma intensyvi švietėjiška veikla mokiniams, mokytojams, tėvams, pasitelkiami socialiniai partneriai. 

 

Senjorai kviečiami įsitraukti į sveikatinimo veiklas, mankštas, smagiai praleisti laiką naktišokiuose.

 

Politinė reklama bus apmokėta iš kandidatės J. Šukevičienės PK sąskaitos. Užs. Nr. 16

Komentarų nėra
Rekomenduojami video: