Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Varžybomis mero taurei laimėti pristatytas naujas klubas

Alytaus rajono savivaldybės informacija  •    •  15:13, 2022-08-24

Rugpjūčio 20 dieną Luksnėnuose vyko šaškininkų turnyras. Turnyrą Alytaus rajono savivaldybės mero taurei laimėti organizavo naujas ir pirmasis savivaldybėje šaškių klubas „Spindulys“, susikūręs vasaros viduryje. Klubą su bendraminčiais įkūrė Luksnėnuose gyvenantis ir šaškių sportą propaguojantis Kęstutis Cikanas.

 

Naujojo klubo prezidentas K. Cikanas pripažino, kad, jam dalyvaujant kitų klubų organizuojamuose turnyruose, ne kartą kilo mintis turėti tokią, šaškių entuziastus vienijančią organizaciją, ir Alytaus rajone, juo labiau, kad savivaldybė gali pasigirti šaškių sporto čempionais. Vien šiuo metu jų yra trys: puniškė Marijona Bajerčienė ir luksnėniškis Jonas Rutkauskas -  braziliškų šaškių čempionai savo kategorijose, o pats naujojo klubo prezidentas Kęstutis Cikanas - šimtalangių šaškių čempionas.

 

Klubo prezidentas akcentavo, kad pagrindinės veiklos kryptys bus susijusios ne tik su turnyrų organizavimu, bet pirmiausia – šios sporto šakos propagavimu ypač vaikų bei jaunimo tarpe, todėl planuojamos išvykos į mokyklas, susitikimai, pristatomieji renginiai, be abejo, planuojami ir turnyrai, dalyvavimas projektuose.

 

Į pirmąjį klubo organizuotą turnyrą Alytaus rajono savivaldybės mero taurei laimėti susirinko kelios dešimtys šaškininkų ne tik iš Alytaus miesto ir rajono, bet ir iš Kauno, Marijampolės, Kalvarijos ir kitų savivaldybių.

 

Renginyje apsilankiusi Alytaus rajono savivaldybės mero pavaduotoja Dalia Kitavičienė pasidžiaugė klubo įsteigimu, perdavė mero Algirdo Vrubliausko linkėjimus siekti užsibrėžtų tikslų ir populiarinti šį žaidimą rajone. D. Kitavičienė palinkėjo  asmeninių ir viso klubo laimėjimų, įteikė taures ir dovanas varžybų laimėtojams.

 

 „Šaškės – kur kas daugiau, negu tik žaidimas ir kur kas daugiau, negu tik sporto šaka. Tai - ir puiki sveikatos, ypač psichikos sveikatos gerinimo priemonė. Ji tinka visokio amžiaus žmonėms. Tyrimais pagrįsta, kad reguliariai žaidžiant šaškėmis galima pagerinti atmintį, lavinti mąstymą, vaizduotę ar net stiprinti įgūdžius savarankiškai priimant sprendimus“,- sakė mero pavaduotoja D. Kitavičienė.

 

Tarp vyrų laimėtoju pripažintas Donatas Baranauskas, moterų kategorijoje – Genovaitė Bukauskienė, neįgaliųjų grupėje – Marijona Bajerčienė, tarp jaunimo – Meinardas Martinaitis.

 

Komentarų nėra