Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Valdžios užmojai Alytaus rajone: šeimyniški namai vaikams ir gyvūnų terapija

Raimonda Andriulionytė  •  raimonda@alytusplius.lt  •  9:05, 2017-11-29
Dauguose vyko idėjų ir patirties forumas „priKLAUSOMybės neTOLIese“.
AlytusPlius.lt nuotr.

„Priklausomybes gydo meilė ir rūpestis“, - tokie žodžiai nuskambėjo Dauguose vykusiame idėjų ir patirties forume „priKLAUSOMybės neTOLIese“. Forume ne tik dalintasi patirtimi, kaip kovoti su priklausomybėmis, bet ir pristatyti nauji Alytaus rajono savivaldybės sumanymai socialinei atskirčiai mažinti.

 

Į Alytaus rajono meno ir sporto mokykloje vykusį idėjų ir patirties forumą „priKLAUSOMybės neTOLIese“ atvyko svečių iš kitų savivaldybių, dalyvavo medikai, sveikos gyvensenos specialistai, įvairių įstaigų, organizacijų atstovai, dirbantys priklausomybių mažinimo srityje. Renginyje dalyvavo ir Prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėja Aira Mečėjienė, Socialinės apsaugos ir darbo ministro patarėja Kristina Paulikė. 

 

 

Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas pasidžiaugė, kad 2011 metais Alytaus rajone startavusi priklausomybių mažinimo programa davė puikius rezultatus: per šešerius metus programa pasinaudojo daugiau kaip 350 asmenų. Daugiau nei 40 besikreipusiųjų blaivūs gyvena daugiau nei du metus. Dar maždaug 50 žmonių alkoholio nebevartoja 1-2 metus.

 

„Gyvenant blaiviai, pasikeitė žmonių buitis, aplankė sėkmė darbe, pagerėjo santykiai su artimaisiais. Sunku patikėti, kaip pasikeičia alkoholio atsisakę žmonės. Juos sunku atpažinti. Matomi ne tik fiziniai, bet ir dvasiniai pokyčiai. Ir labai džiugu, kad mes galime prie to prisidėti“, - kalbėjo A. Vrubliauskas, pripažinęs, kad tai yra sunkus darbas.

 

 

Kad įveikiant priklausomybes reikia daugybės laiko ir pastangų, patvirtino ir savo patirtimi pasidalinęs kunigas, bendruomenės „Aš“, padedančios priklausomiems žmonėms, vadovas Kęstutis Dvareckas. Jis atkreipė dėmesį į tai, kad į priklausomybes „įklimpusio“ žmogaus problemos greitai neišsisprendžia. Vien kodavimo neužtenka. Problema nėra vien alkoholis. Esmė yra tai, kas paskatina jį vartoti.

 

„Visi nori stebuklingos piliulės, bet greito sprendimo nėra. Tik bendravimo, bendradarbiavimo, kompleksinės pagalbos ir specialistų komandos dėka galima padėti žmogui“, - teigė kunigas, akcentavęs, kad bendraujant su priklausomu žmogumi niekada nereikia pamiršti žmogiškumo.

 

 

Apie rūpesčio, meilės, supratimo svarbą norint padėti nuo alkoholio kenčiančiam žmogui, kalbėjo ir aktorė Eglė Jackaitė. Moteris pasakojo apie savo asmeninę patirtį, pastangas ir sunkų kelią padedant artimam žmogui.

 

„Kai žmogus pats netiki tuo, ką daro, jokia pagalba jam nebus veiksminga. Kartais reikia tiesiog mokėti atleisti, išklausyti. Turime matyti šalia savęs artimus žmones. Dažnai jie pagalbos neprašo, bet mūsų laiku ištartas žodis gali būti labai svarbus“, - sakė E. Jackaitė.

 

 

Kokių priemonių gali imtis savivaldos, nevyriausybinės organizacijos, norinčios prisidėti prie priklausomybių mažinimo, papasakojo Socialinės apsaugos ir darbo ministro patarėja K. Paulikė. Moteris pristatė konkursus, kuriuose galima dalyvauti, teikti paraiškas. Kalbėjo apie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos priklausomybių prevencijos priemones.

 

Kaip padėti jaunimui, kuris jau yra išbandęs tam tikras psichoaktyvias medžiagas, kalbėjo Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento Psichoaktyvių medžiagų vartojimo prevencijos koordinavimo skyriaus vyriausioji specialistė Simona Bieliūnė.

 

 

Ji pristatė Ankstyvosios intervencijos programą, skirtą jauniems asmenims, kurie nereguliariai vartoja psichoaktyvias medžiagas (išskyrus tabaką). Programoje galima dalyvauti savanoriškai arba įpareigojant – jaunuoliui padarius administracinį nusižengimą.

 

 

Nors forumo metu daugiausia buvo kalbama būtent apie priklausomybių mažinimą, meras A. Vrubliauskas teigė, kad svarbi yra ir socialinės atskirties problema bei girtaujančių tėvų vaikų gerovės klausimas.

 

„Per 2016 metus globėjai ėmėsi globoti 28 Alytaus rajono vaikus, dar du buvo įvaikinti. Kai biologiniai tėvai atžalomis pasirūpinti negali, globėjų pagalba yra labai reikšminga“,- sakė meras.

 

Anot jo, kalbant apie neįgalius vaikus situacija yra gerokai liūdnesnė. Juos globoti gali tik itin atsidavę žmonės, tačiau tam ryžtasi ne kiekvienas.

 

Tačiau Alytaus rajono savivaldybė planuoja dar vieną žingsnį į priekį socialinėje srityje, kuris būtų didelė pagalba ir negalią turintiems vaikams.

 

„Turime siekį įsigyti sodybą ir joje kurti ūkiško šeimyniško gyvenimo namus Alytaus rajono vaikams. Juose gyventų tiek sveiki, tiek neįgalūs ar specialiųjų poreikių turintys vaikai. Šių bendruomeninių namų išskirtinumas būtų tas, kad mažiesiems čia būtų taikoma gyvūnų terapija, apie kurios efektyvumą kalba psichologai. Vaikais rūpintųsi socialiniai darbuotojai. Jie būtų savarankiško gyvenimo mokytojai šeimai artimoje aplinkoje“, - kalbėjo A. Vrubliauskas.

 

Tokių vaikų bendruomeninių namų įkūrimas Alytaus rajone būtų dar vienas reikšmingas postūmis socialinėje srityje.

 

 

Pasak mero, visi nuveikti darbai, įgyvendinti planai parodė, kad didžiausias turtas yra santykiai šeimoje, namuose, darbe, bendruomenėje, parapijoje ir pagalba vieni kitiems.

 

„Kas, jei ne mes? Svarbu ištiesti pagalbos ranką ir tada grįžtamasis ryšys bus nepamatuojamas“, - kalbėjo socialinėmis iniciatyvomis garsėjančio Alytaus rajono savivaldybės meras  A. Vrubliauskas.

                                     

Komentarų nėra
Rekomenduojami video: