Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Vaikus tvirkinęs alytiškis mokytojas pasiųstas už grotų

AlytusPlius.lt informacija  •    •  10:15, 2023-11-28
Asociatyvi nuotr.
mediakatalogas.lt nuotr.

Švelnesnės bausmės tikėjęsis ir kalėjimo bandęs išvengti į vaikų tvirkinimo skandalą įsivėlęs alytiškis mokytojas Lietuvos apeliacinio teismo neįtikino. Nors Kauno apygardos teismas vyriškį buvo pripažinęs kaltu dėl mažamečių tvirkinimo ir seksualinio prievartavimo ir nuteisęs aštuonerių metų laisvės atėmimo bausme, buvęs pedagogas nuosprendį apskundė. Tačiau verdiktas – ir vėl jam nepalankus.

 

„Nuteistasis apeliaciniame skunde prašė jį išteisinti arba, netenkinus šio prašymo,  paskirti švelnesnę bausmę. Jis  nurodė, kad  pirmosios instancijos teismas jo kaltę grindė subjektyviomis prielaidomis, neanalizavo byloje surinktų įrodymų, išimtinai vertino tik jam  nepalankius įrodymus. Be to jis akcentavo, kad  jam konstatuota pedofilija, į ką nebuvo atsižvelgta skiriant bausmę“, – komentavo Lietuvos apeliacinio teismo pirmininko padėjėja ryšiams su visuomene Venta Valčackienė.

 

V. Pėstininkas aiškino, jog, remiantis tarptautine teise, pedofilija priskiriama psichikos ligoms. Vyro nuomone, psichikos liga sergančius asmenis netesinga sodinti į kalėjimą, anot jo – tokiems žmonėms teismas turėtų skirti priverčiamąsias medicinos priemones.

 

„Lietuvos apeliacinis teismas 2023 m. lapkričio 20 d. nutartimi nuteistojo apeliacinį skundą atmetė. Bylą nagrinėjusi teisėjų kolegija nurodė, kad  nuteistojo kaltę dėl mažamečių seksualinio prievartavimo patvirtina nukentėjusiųjų, liudytojų ir ekspertų parodymai, specialisto išvada, ekspertizės aktai bei kiti byloje esantys įrodymai.

 

Nuteistajam atliktus ekspertizę nustatyta, kad jis nusikaltimų  padarymo metu savo veiksmų esmę suprato ir juos valdyti galėjo. Jam konstatuota pedofilija yra seksualinio pasirinkimo sutrikimas, bet ne psichikos sutrikimas, kuomet asmuo yra nepakaltinamas.  Šis sutrikimas (pedofilija)  taip pat neturi  reikšmės skiriant bausmę, kuri, Apeliacinio teismo vertinimu, šiuo atveju  nėra per griežta,  o  jos švelninti nėra  pagrindo“, – informavo Apeliacinio teismo atstovė.

 

Tad Lietuvos apeliacinis teismas alytiškio skundą atmetė ir paliko galioti ankstesnį Kauno apygardos teismo nuosprendį. Nors vyras dar turės teisę teismo sprendimą skųsti, tai jis galės daryti jau atlikdamas bausmę įkalinimo įstaigoje.

 

AlytusPlius.lt primena, kad paskutiniu metu V. Pėstininkas dirbo chemijos mokytoju Šv. Benedikto gimnazijoje. Šis skandalas sudrebino ne tik Alytų, bet ir visą Lietuvą.

 

 

 

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai