Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Tiek Alytaus mieste, tiek rajone balsuojama gan aktyviai: „pilasi“ ir pranešimai apie pažeidimus (PAPILDYTA)

Raimonda Bernatavičienė  •    •  14:00, 2023-03-05
Asociatyvi nuotr.
AlytusPlius.lt nuotr.

Savivaldos rinkimai įsibėgėja, ir tiek Alytaus mieste, tiek rajone balsuojama gan aktyviai. Tiesa, tuo pat metu „pilasi“  ir pranešimai apie rinkimų pažeidimus. Iki šiol visoje Alytaus apskrityje policija jau gavo 20 pranešimų apie galimus tokio pobūdžio pranešimus.

 

Kaip komentavo Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Kristina Janulevčienė, tiek Alytaus mieste, tiek rajone jau yra gauta po 7 pranešimus apie galimus pažeidimus.

 

„Dažniausiai pranešimai yra dėl draudžiamos agitacinės reklamos, taip pat – dėl rinkėjų pavežėjimo iki balsavimo vietų ir papirkimo. Ikiteisminių tyrimų pradėta nėra“, - sakė K. Janulevičienė.

 

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, sekmadienį, iki 14 val., bendras rinkėjų aktyvumas Lietuvoje yra 24,16 proc. Alytaus mieste bendras aktyvumas – 36,39 proc. rinkėjų, o Alytaus rajone – 42,12 proc. rinkėjų.

 

PAPILDYTA

 

15 val. VRK duomenimis, bendras aktyvumas šalyje – 27,88 proc. rinkėjų. Alytaus mieste bendras aktyvumas – 40,33 proc. rinkėjų, o Alytaus rajone – 46,44 proc. rinkėjų. Kaip spaudos konferencijos metu sakė VRK pirmininkė Jolanta Petkevičienė, Alytaus rajono savivaldybė yra viena iš aktyviausiai balsuojančių savivaldybių Lietuvoje.  Apskritai visoje šalyje rinkėjų aktyvumas – išties nemenkas.

 

Taip pat pažymėta, kad Alytaus apskritis yra viena tų, kuriose pranešimų apie galimus pažeidimus yra sulaukiama daugiausia.

 

17 val. duomenimis bendras aktyvumas šalyje – 33,69 proc. visų rinkėjų. Alytaus mieste bendras aktyvumas – iš viso 46,07 rinkėjų, o Alytaus rajone jau daugiau kaip pusė – 52,90 proc. rinkėjų.

 

19 val. duomenimis bendras rinkėjų aktyvumas sekmadienį šalyje – 38,29 proc., Alytaus mieste – 50,40 proc., o Alytaus rajone – 57,28 proc. rinkėjų.  Iš viso šalyje jau balsavo 47,70 proc. rinkėjų.