Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Teismo komentaras dėl didelį atgarsį sulaukusios infomacijos apie kelio ženklus (VIDEO)

Alytaus apylinkės teismo Alytaus rūmų informacija  •    •  14:30, 2022-10-19

Siekdami pateikti detalesnę informaciją dėl visuomenės reakcijos sulaukusio Alytaus apylinkės teismo kreipimosi į Alytaus miesto savivaldybės saugaus eismo komisiją dėl kelio ženklų įrengimo, paaiškiname, kad prašymą apriboti minėtų transporto priemonių eismą paskatino besikartojantys ir nerimą keliantys atvejai, kuomet jaunuoliai su mopedais/motociklais minėtame kelio ruože rengia lenktynes ir sukelia avaringas situacijas.

 

Teismo darbuotojai ne kartą buvo liudininkai atvejų, kai minėti vairuotoja,i akivaizdžiai viršydami greitį, tik sėkmingo atsitiktinumo dėka neatsitrenkė į stovinčius automobilius ir nepartrenkė šaligatviu einančių žmonių.

 

Kiekvieną dieną dėl jų transporto priemonių keliamo triukšmo atimama galimybė kokybiškai dirbti ir vykdyti tiesiogines funkcijas, nes prie pat teismo pastato važinėjančių motociklų/mopedų variklių garsai, akivaizdžiai viršijantys leistinas garso normas, trukdo vykstantiems posėdžiams. Iš gatvės sklindantis stiprus triukšmas sukuria fonus ir iškraipo posėdžių garso įrašus, kurie yra privalomi bylose.

 

Teismo pirmininko pavaduotoja A. Petkevičienė: „Siekiant išspręsti esamą problemą, kuomet jaunuoliai, sustoję prie teismo pastato langų įjungdavo variklius ir sukeldavo didelį triukšmą, kaip teismo administratorius, ne kartą ėjau kalbėtis su jaunais žmonėmis ir paaiškinti jiems, kad toks jų elgesys kenkia teismo posėdžių garso įrašų kokybei bei kelia nepatogumus teismo posėdžių metu išklausyti ir išgirsti proceso dalyvius. Tačiau sulaukiau pašaipų, įžeidžiančių komentarų ir replikų. Tiek mano, tiek kolegų daugkartiniai prašymai nesulaukė reikiamo dėmesio, buvo ignoruojami, jaunuoliai reaguodavo priešiškai, stengdamiesi dar labiau triukšmauti ir atkreipti į save dėmesį. Todėl sprendžiant šią tiek teismo darbuotojų, tiek lankytojų aktualią problemą, baimindamiesi dėl galimų eismo įvykių, išnaudoję visas diplomatines galimybes, buvome priversti kreiptis į Alytaus miesto savivaldybės saugaus eismo komisiją“.

 

Alytaus apylinkės teismo informacija

 

Alytaus apylinkės teismas taip pat pateikė filmuotą medžiagą, iliustruojančių aukščiau išdėstytus teiginius.