Pranešk naujieną! Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt |
Tarp konkurso „Mūsų bendruomenės savanoris 2024“ laimėtojų – ir Dzūkijos gyventojai
Penktadienį, lapkričio 15 d., apdovanoti konkurso „Mūsų bendruomenės savanoris 2024“ laimėtojai. Šio renginio metu pagerbti ir pasveikinti labiausiai nusipelnę kaimo bendruomenių lyderiai ir ilgamečiai savanoriai už jų atsidavimą, unikalius sprendimus, neatlygintiną darbą, norą burti bendruomenę ir prisidėti prie gerovės kūrimo kaime.
Pasak žemės ūkio ministro Kazio Starkevičiaus, bendruomenės yra tai, kas kaime išjudina net ir pačius pasyviausius gyventojus. „Jūs atrandate ypatingus perliukus, gyvenančius šalia, o šis konkursas leidžia juos iškelti ir pamatyti visiems“, - įsitikinęs K. Starkevičius.
„Konkursas, organizuojamas nuo 2022 metų, tampa gražia tradicija, leidžiančia mums ne tik padėkoti už savanorišką veiklą, bet ir parodyti, koks svarbus ir neįkainojamas yra Jūsų kiekvieno indėlis“, - renginyje kalbėjo Žemės ūkio agentūros direktorius Jonas Balkevičius.
Konkurso vertinimo komisijos vardu rezultatus apibendrino Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė Virginija Šetkienė. „Jeigu bendruomenė imasi veiklos, vadinasi, ta veikla bendruomenei svarbi ir būtina. Bendruomenė užpildo spragas: jeigu stokojama paslaugų – ji imasi jas teikti. Jei trūksta vienijančio renginio – ji organizuoja renginį“, - kalbėjo V. Šetkienė, primindama, kad konkurse dalyvavo 80 pretendentų, ir kiekvienoje paraiškoje buvo minimi ypatingi darbai ir veiklos, kurie vienaip ar kitaip prisidėjo prie bendruomenių gerbūvio kūrimo.
Nugalėtojai
Nominacijos „Už ilgametę savanorystę“ nugalėtoju tapo AUKSĖ PULKIENĖ - ilgametė Pakruojo r. Grikpėdžių kaimo bendruomenės ir Lietuvos ūkininkų sąjungos Pakruojo skyriaus narė. Auksė yra aktyvi Grikpėdžių kaimo bendruomenės narė nuo 2002 metų. Ji savanoriškai prisideda prie socialinės atskirties mažinimo, padeda bendruomenės nariams, dalyvauja aplinkos tvarkymo talkose, remia vietos kultūros renginius. Auksės indėlis į bendruomenės infrastruktūros gerinimą, kelių priežiūrą ir kitus projektus yra neįkainojamas.
Taip pat apdovanoti:
Povilas Vitkus - Šilalės r. Laukuvos miestelio bendruomenės narys bei
Regina Pratašienė – aktyvi Raseinių r. Nemakščių bendruomenės „Santalka“ pirmininkė ir ūkininkė
Nominacijos „Jaunasis bendruomenės savanoris“ nugalėtoju paskelbtas TOMAS BELICKAS -Luksnėnų kaimo bendruomenės „Spindulys“ tarybos narys. Tomas – energingas Luksnėnų kaimo bendruomenės tarybos narys, nuo mažens dalyvaujantis vietos kultūriniame gyvenime. Jis organizuoja renginius įvairioms amžiaus grupėms, skatina jaunimo užimtumą, organizuoja protmūšius ir kitus renginius, įtraukdamas viso rajono gyventojus.
Taip pat apdovanoti:
Aistis Žvirblis – Šiaulių r. Šiupylių kaimo bendruomenės pagalbininkas bei
Gabrielė Kačerauskaitė – viena jauniausių bei aktyviausių Kėdainių r. Devynduonių kaimo bendruomenės savanorių.
Nominacijos „Už novatoriškumą ir kūrybiškumą“ nugalėtojas MANTAS JANČIUKAS - Stebulių ateities bendruomenės (Lazdijų r. sav.) pirmininkas. Manto vadovaujama Stebulių ateities bendruomenė pasižymi inovatyviais sprendimais ir aplinkosaugine veikla. Jų projektai, tokie kaip vietinis parkas su vėjo varpais, gyvūnų gerovės iniciatyvos ir vietinis maisto bankas, prisideda prie tvarios bendruomenės kūrimo.
Apdovanoti ir:
Marina ir Tadas Suraučiai - Druskininkų Švendubrės kaimo bendruomenės nariai bei
Artūras Nikitinas - aktyvus ir iniciatyvus Klaipėdos rajono Veiviržėnų miestelio gyventojas.
Nominacijos „Už įkvepiančią ir telkiančią lyderystę“ nugalėtoja tapo AUDRONĖ STANKEVIČIENĖ - Kaimų bendruomenės „Steponkaimis“ pirmininkė. Audronė vadovauja Steponkaimio bendruomenei, kuri įgyvendina daugybę socialinių ir edukacinių projektų. Jos iniciatyvos suteikia galimybių jaunimui ir skatina socialinę įtrauktį. Bendruomenė organizuoja įvairius amatus, edukacines veiklas ir teikia paramą tiems, kam jos labiausiai reikia.
Apdovanoti ir:
Paulius Kablys - Radviliškio r. Pakiršinio kaimo bendruomenės pirmininkas bei
Genovaitė Sarokina, Zarasų r. Vajasiškio - Senolių kaimo įkūrėja.
Kaimo bendruomenės – tai gyvybiškai svarbios mūsų šalies kaimiškų teritorijų vystymuisi organizacijos, kurios puoselėja vietos tradicijas, skatina socialinį aktyvumą ir vienija gyventojus. Jos prisideda prie socialinių paslaugų teikimo, infrastruktūros gerinimo ir verslumo skatinimo, taip didindamos gyvenimo kokybę kaime ir mažindamos socialinę atskirtį. Stiprios bendruomenės pasižymi aktyviu narių įsitraukimu į vietos gyvenimą ir bendradarbiavimu sprendžiant iššūkius bei siekiant ilgalaikių tikslų.
Šiuo metu Lietuvoje yra veikia per 1800 kaimo bendruomeninių organizacijų.