Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 23 465

Šventėje tarp gausybės šunų - ir trys drąsiausi miesto katinai

Organizatorių inf.  •    •  11:17, 2019-10-07
Drąsiausi miesto katinai.

Sekmadienio, spalio 6 dienos, vidurdienį gyvūnų mylėtojai rinkosi prie Alytaus Dailės mokyklos, kur vyko šventė gyvūnams ir jų šeimininkams „Mes komanda".

 

Atrodė, kad šventės dalyviai – daugiausia alytiškių šeimos, atvykusios su savo auginamais šunimis, bet akylesni šurmulyje pastebėjo ir vienos mergaitės draugą – vėžliuką,  ir tris drąsiausius Alytaus miesto katinus, išdrįsusius būti tarp gausybės šunų. Šventę paįvairino Ruminos jojimo klubas atvykęs pademonstruoti savo žirgus.

 

Nors oras buvo šaltokas, bet nelijo, o kažkiek sušilti leido ir Alytaus miesto bendruomenės centro savanoriai, vaišinę visus karšta arbata.

 

 

Šventės pradžioje koncertinę programą atliko Aušros Marcinkevičienės vadovaujamas,  iš lopšelio - darželio „Pasaka" ir vokalinės studijos „Boružėlė" dainuojančių mergaičių suburtas „Pasakos kvartetas". Savo veiklą pristatė asociacijos „Keturkojo viltis" ir iniciatyvos „Draugiški gyvūnams" atstovai. Gyvūnų snukučius ant vaikų veidų  nemokamai piešė iš Vaikų dienos centro „Kutis" atvykusi animatorė Gintarė Mažeikienė.

 

Vėliau šventė prasidėjo ir patiems keturkojams. Jie galėjo varžytis mažų šuniukų lenktynėse, išbandyti savo valią „Pagundų take", prisišveisti ėdriausio šuns konkurse bei  pademonstruoti save konkurse „Mano sugebėjimai".

 

 

Alytaus sportinių šunų klubo „Cerberis" nariai irgi pademonstravo savo bendro paklusnumo sugebėjimus: daiktų nešiojimo, komandų  klausymo ir t.t., bei sportinių triukų su cirko elementais, pvz. šokinėjimo per degantį lanką.

 

Alytaus pataisos namu kinologas Linas Nevecka demonstravo, ką gali šunys pareigūnai. Galima buvo pamatyti, kaip greitai šuo suranda paslėptus narkotikus, arba kaip greitai ir stipriai šuo sulaiko tariamą nusikaltėlį.

 

 

Dzūkijos Gyvūnų Globėjų asociacijos  ir Alytaus sportinių šunų klubo „Cerberis"  vadovas Kęstas Rutkauskas teigė: „Džiaugiamės, kad sulaukėme tokio didelio žmonių susidomėjimo. Jaučiamės esantys reikalingi ir tai mus įpareigoja šventę ir kitais metais daryti dar didesnę ir įspūdingesnę."

 

Visuomeniniais pagrindais beglobius gyvūnus Alytuje gelbstintys asociacijos „Keturkojo viltis" savanoriai renginio metu surinko 210 Eur ir 13 cnt paramos.

 

 

Šios asociacijos vadovas Eimantas Kalėda komentavo savo įspūdžius šventės metu: "Esame labai laimingi. Mūsų miestas yra ne tik gražus išore, bet ir vidumi.

 

Renginio metu matėme, kad miestiečiai mus palaiko. Dėkojame už paramą. Norintys pagelbėti mūsų veiklai visada laukiami: tiek savanoriška pagalba prižiūrint gyvūnus, tiek dovanojant maisto, kraiko, narvų ar kitų priemonių gyvūnams bei, žinoma, pinigine parama, kuri panaudojama beglobių gydymui, maistui ir panašiai", - sakė asociacijos  „Keturkojo viltis“ vadovas Eimantas Kalėda.

 

 

Renginyje dalyvavusi „Keturkojo viltis" savanorė Greta Butkaitė pasakojo: "Šventė be galo patiko. Tai šventė su linksmybėmis, žaidimais, bei prizais, suburianti visus neabejingus gyvūnų mylėtojus ir turėtojus į vieną vietą. Šventė,  kurioje galime vieni su kitais susidraugauti bei susibendrauti“.

 

 

Dzūkijos Gyvūnų Globėjų asociacija ir Alytaus sportinių šunų klubas „Cerberis"  renginį, skirtą Pasaulinei Gyvūnų Globos dienai, prie Alytaus Dailės mokyklos organizavo jau antra kartą. Panašių renginių organizuota ir ankščiau. Kasmet gausėjant žiūrovų skaičiui,  organizatoriai jaučiasi įpareigoti tokį renginį daryti ir kitais metais. Iki susitikimo kitais metais!

 

Fotografijos: Monikos Vaisietaitės, Daivos Neko, Aušros Marcinkevičienės, Rasos Valiukevičiūtės, Loretos Bernotaitė, Sonatos Tumasonės.

 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra