Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

KITI VEIDAI: Ieva Jakubauskaitė ir jos debiutinės knygos „Oda, kvepianti chalva“ pristatymas

Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos informacija  •    •  13:24, 2024-04-16
Švęsdama Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka dovanoja Ievos Jakubauskaitės debiutinio romano pristatymą.

Švęsdama Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka dovanoja Ievos Jakubauskaitės debiutinio romano pristatymą. Balandžio 25 d. 17.30 val. visus, ieškančius naujų literatūrinių vėjų meilės, ironijos ir savirefleksijos temomis, kviečiame į susitikimą su rašytoja Ieva ir jos knygos „Oda, kvepianti chalva“ sutiktuves (bibliotekos salė, Seirijų g. 2).

 

Ievos Jakubauskaitės kūrybinės temos liečia tapatybės, prasmės paieškas. Teksto gyvybė kyla iš autorės kūryboje dominuojančio buitiškojo realizmo, kuriame stipriai juntamos moteriškojo egzistencializmo užuomazgos. Romane galima aptikti ir detektyvo bruožų.

 

„Neįprasta meilės istorija įtraukia žodinga, vaizdinga kalba, ironija, saviironija ir intriguojančiu siužetu. Iki pat romano pabaigos dėmesį prikausto pagrindinės veikėjos vidinė slinktis, veikėjų charakterių vingiai. Knyga kelia daug aktualių klausimų, su kuriais žmonės gali susidurti meilės aklavietės pinklėse. Priverčia susimąstyti apie savo gyvenimo prasmę bei beprasmybę ir priversti ieškoti tikrojo gyvenimo kelio.“

 

Apie autorę: Ieva Jakubauskaitė (gim. 1986 m.) savo pirmąją autorinę knygą „Oda, kvepianti chalva“ (2023 m. išleido asociacija „Slinktys“) jau spėjo pristatyti šių metų knygų mugėje. Dar prieš tai, kūrėjos trumpoji proza debiutavo rinkinyje „Einančiam pro šalį“ (2023), o jos eseistiniai straipsniai buvo publikuoti šalies dienraščiuose, žurnaluose („Bernardinai“, „Aštuntoji diena“, „Pašvaistė“, „Ji“). Ieva Jakubauskaitė yra anglų kalbos mokytoja savo pačios įkurtame „Anglų kalbos kabinete“, kur aktyviai rengia įvairaus pobūdžio anglų kalbos kursus suaugusiesiems. Anksčiau dirbo vertėja, yra išvertusi kelias saviugdos knygas („Geri įpročiai, blogi įpročiai“, „Sudėtingi dalykai sudėtingais laikais“). Taip pat rašo tinklaraštį „Petite Monday“.

Kviečiame maloniai praleisti vakarą su naujais literatūriniais veidais!

Komentarų nėra

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai