Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Susirūpinimą kelia pasaulyje didėjantis nutukimu sergančių vaikų skaičius

Alytaus miesto savivaldybės Komunikacijos skyriaus informacija   •    •  12:18, 2023-12-18
Alytaus miesto savivaldybės vicemerė Jurgita Šukevičienė susitiko su dietologe-psichoterapeute Kristina Jasmontiene.
Alytaus miesto savivaldybės nuotr.

Alytaus miesto savivaldybės vicemerė Jurgita Šukevičienė susitiko su dietologe-psichoterapeute Kristina Jasmontiene. Alytuje gyvenanti gydytoja dietologė prieš dvejus metus Lietuvos sveikatos universitete baigė kognityvinės elgesio psichoterapijos podiplomines studijas ir dėmesingu įsisąmoninimu (mindfulness) grįstas kognityvinės elgesio terapijos studijas, veda dėmesingo valgymo ir streso valdymo kursus, yra sertifikuota mindfulness mokytoja.

 

O dabar vicemerė J. Šukevičienė gydytoją K. Jasmontienę sveikino kaip klinikinės dietologijos vadovėlio „Dietologijos pagrindai“, pirmo tokio Lietuvoje, bendraautorę. Ji parašė skyrių apie reumatinių ligų mitybos terapiją.  

 

K. Jasmontienę darbo keliai veda į Kauną, Vilnių, Varėną, Druskininkus. Ji taip pat turi privatų kabinetą ir Alytuje.

 

O neseniai gydytoja prisidėjo prie neįgaliųjų ir jų tėvų bei globėjų asociacijos „Mirabilia“ vykdyto projekto „Sveikos gyvensenos įgūdžių formavimas Alytaus neįgaliųjų bendruomenėje“, kurį finansavo Alytaus miesto savivaldybė. 

 

Projekto dalyviai – Alytaus neįgalieji ir vienas iš jų tėvų ar globėjų – individualiai susitiko su dietologe-psichoterapeute K. Jasmontiene. Gydytoja kiekvienam konsultacijų dalyviui parengė individualias rekomendacijas ir keletą mitybos planų. 

 

Dietologė-psichoterapeutė atkreipė dėmesį, kad mes vis dar esame tarp penkių labiausiai Europoje nutukimu sergančių valstybių. Penketukas rikiuojasi taip: Turkija, Malta, Jungtinė Karalystė, Vengrija, Lietuva.
Itin didelį susirūpinimą tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje kelia didėjantis nutukimu sergančių vaikų skaičius.


Vis dar juntamos karantino pasekmės. Būnant namie dėl įvairių priežasčių pramoginio maisto gerokai padaugėjo. Taip pat sumenko fizinis aktyvumas, vaikai nėjo į mokyklą, nelankė ir sporto ar kitų būrelių. Valgymas imtas naudoti kaip nerimo, streso ar kitų problemų įveika. 

 

Nutukimo ligos pasekmės gali būti sunkios. Jis paveikia visą organizmą, yra daugelio ligų priežastis. Tiek nutukimo, tiek valgymo sutrikimų gydymas sėkmingas, jei sprendimai kompleksiniai, tam būtina ne tik mitybos terapija su gydytojo dietologo pagalba, svarbu koreguoti ir kitus gyvensenos veiksnius – fizinį aktyvumą, miego įpročius, formuoti tinkamesnius maisto gaminimo įgūdžius, būtini elgesio pokyčiai, lemiantys su maisto pasirinkimais ir valgymu susijusį elgesį. Tam svarbi psichologo, psichoterapeuto pagalba.


Vaikų, kaip ir suaugusiųjų, nutukimas yra liga, ir savigyda, ypač laikantis griežtų dietų, tik gilina problemą, neretai tampa valgymo sutrikimų priežastimi.


      
Gydytoja K. Jasmontienė, vedanti dėmesingo valgymo kursus, papasakojo, kad impulsyvus valgymas, antsvoris, nutukimas vis sėkmingiau gydomi ir dėmesingu įsisąmoninimu grįstomis praktikomis. 
Vicemerė J. Šukevičienė ir gydytoja dietologė-psichoterapeutė K. Jasmontienė aptarė galimo bendradarbiavimo sąlyčio taškus. 

 

Juolab kad tarp 2024 m. Alytaus prioritetinių visuomenės sveikatos stiprinimo krypčių yra ir sveikos gyvensenos skatinimas, ir visuomenės psichinės sveikatos stiprinimas.

Rekomenduojami video:

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai