Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Su daugiau kaip 13 tūkst. pakelių rūkalų sulaikytiems dviem druskininkiečiams – baudžiamoji atsakomybė

VSAT Komunikacijos skyriaus inf.  •    •  8:13, 2024-04-15
Sodyboje pasieniečiai sulaikė du vietos gyventojus, iš gyvenamojo namo į lengvąjį automobilį krovusius juodos spalvos ryšulius su cigaretėmis.
VSAT nuotr.

Netoli valstybės sienos su Baltarusija esančio kaimo (Druskininkų sav.) sodyboje pasieniečiai sulaikė du vietos gyventojus, iš gyvenamojo namo į lengvąjį automobilį krovusius juodos spalvos ryšulius su cigaretėmis. Atlikę kratą tame name, o vėliau – vieno iš sulaikytųjų gyvenamojoje vietoje, VSAT pareigūnai aptiko daugiau kontrabandinių cigarečių. Iš viso tą dieną VSAT pareigūnai rado ir paėmė daugiau kaip 13 tūkst. cigarečių, kurių vertė – apie 56 tūkst. eurų.

 

 

Trečiadienį VSAT Varėnos pasienio rinktinės Kriminalinės žvalgybos skyriaus bei VSAT Specialiosios paskirties skyriaus Varėnos komandos pareigūnai, atvykę į sodybą viename kaime, esančiame Druskininkų savivaldybės teritorijoje, su įkalčiais užklupo du vyrus. Jiedu iš gyvenamojo namo nešė stačiakampio formos ryšulius, kuriuos krovė į automobilį „VW Touran“ su lietuviškais valstybinio numerio ženklais. Ryšuliuose buvo rasta 1 500 pakelių cigarečių „Minsk Capital QS“ su baltarusiškomis banderolėmis.

 

Cigaretes į automobilį krovė 45-erių ir 51-erių Druskininkų savivaldybės gyventojai.

 

Per kratą gyvenamajame name pasieniečiai aptiko dar 7 885 pakelius įvairių rūšių, tarp kurių dominavo „Minsk Capital QS“ ir „NZ Gold“, baltarusiškų cigarečių su akcizo ženklais.

 

 

Tęsdami procesinius veiksmus, tą pačią dieną VSAT pareigūnai atliko kratą Viečiūnuose (Druskininkų sav.), vieno iš sulaikytųjų gyvenamojoje vietoje. Ten rasta dar 3 655 pakeliai dešimties rūšių cigarečių su baltarusiškomis banderolėmis.

 

Per kratas ir automobilyje pasieniečiai aptiko ir paėmė 13 040 pakelių baltarusiškų cigarečių su akcizo ženklais. Jų vertė, įskaitant visus Lietuvoje privalomus mokesčius, – apie 56 000 eurų, t. y. viršija 900 MGL.

 

VSAT Varėnos pasienio rinktinėje dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis  pradėtas ikiteisminis tyrimas, kuriam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros 3-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras. Už tokią nusikalstamą veiką įstatyme numatyta bauda arba laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

 

Po apklausos sulaikytieji paleisti, skyrus jiems kardomąsias priemones – rašytinius pasižadėjimus neišvykti.

 

Kontrabandinės cigaretės ir automobilis „VW Touran“ laikinai saugomi viename iš Varėnos pasienio rinktinės padalinių.

Komentarų nėra

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai