Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Skundų dėl Alytaus rinkimų rezultatų daugėja: svarstyti 4

AlytusPlius.lt inf.  •    •  19:33, 2023-03-07

Pirmojo Alytaus rinkimų apylinkės komisija dirbo ir antradienį. Šįkart buvo perskaičiuojami demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmumo balsai. Skundas gautas iš vieno iš šios sąjungos atstovo, kuris savo kolegai nusileido vos 24 balsais ir nepateko į miesto tarybą. 

 

„Kadangi patikrinus demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ Pirmojo Alytaus apylinkės balsus paaiškėjo, kad pirminiame protokole duomenys buvo teisingi, priimtas sprendimas kitų apylinkių duomenų netikrinti. Tarybos narių asmenybės lieka nepakitusios. Tai yra Valerijus Vencius ir Jurgis Valiūnas“, - teigė Alytaus miesto savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkė Dalia Jezukevičienė.

 

Dar vienas skundas gautas iš rinkimų komiteto „Už Alytų“ stebėtojo Kęstučio Urbanavičiaus. Nors pirmadienį kone 8 valandas net 16 asmenų perskaičiavo Pirmojo Alytaus rinkiminės apylinkės balsus, norėta tai atlikti dar kartą. Vis tik D. Jezukevičienės teigimu, faktas, kad rinkiminų komitetas „Už Alytų“ neturės mandato taryboje - jau nesikeis.

 

„Realiai balsavusių už rinkimų komitetą „Už Alytų“ biuletenių rasta mažiau, nei įtraukta į protokolą. Tuo tarpu socialdemokratų - radome daugiau. Tai lėmė mandatų skaičiaus kitimą“, - teigė D. Jezukevienė.

 

Dar vieną skundą pateikė Lietuvos regionų partijos atstovės. „Skunde dvi moterys teigia, jog jos esančios tikros, kad Pirmajame Alytuje už jas buvo balsuota, tačiau rezultate to pasigedo. Kadangi partija nepasiekė net minimalaus 4 procentų skaičiaus - skundas pripažintas kaip nepagrįstas“, - teigė D. Jezukevičienė.

 

Pirmasis skundas pirmadienį pasiekė iš socialdemokratų gretų. Jiems sudvejojus Pirmojo Alytaus rinkimų apylinkės rezultatų tikslumu - imtasi juos perskaičiuoti. Vos šeši patikslinti balsai lėmė, kad „Už Alytų“ atstovas Dalius Sinkevičius mandato neteko, o socialdemokratams pridėtas dar vienas. Iš viso pastarieji miesto taryboje turės 19 mandatų iš 27.