Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Savivaldybėje praktiką atliekančią užsienietę žavi alytiškių draugiškumas

Raimonda Andriulionytė  •  raimonda@alytusplius.lt  •  13:45, 2019-07-16
Laura Sunny Eickelmann.
AlytusPlius.lt nuotr.

Alytiškiai – draugiški žmonės, nebijantys vienas kitam nusišypsoti ar pasisveikinti praeinantį nepažįstamą žmogų. Toks įspūdis susidarė Alytuje praktiką atliekančiai merginai iš Vokietijos. Ji jau antra savaitė patirties semiasi Alytaus miesto savivaldybėje. O Dzūkijos sostinę pasirinko todėl, kad turi lietuviškų šaknų.

 

Septyniolikmetė Laura Sunny Eickelmann lietuviškai moka tik kelias frazes, tačiau mergina įrodė, kad norint kitoje valstybėje atlikti praktiką, nebūtina mokėti tos šalies kalbą. Praktikuojantis savivaldybėje, merginai teko fotografuoti reikiamus objektus, taip pat ji iš anglų į vokiečių kalbą vertė leidinį apie Dzūkijos sostinę Turizmo informacijos centre.

 

Vokietijoje gyvenanti moksleivė Alytuje vieši jau nebe pirmą kartą. Čia gyvena jos dėdė, miesto savivaldybės tarybos narys, buvęs savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Jastremskas.

 

„Mano mama taip pat lietuvė, tačiau aš esu gimusi Vokietijoje. Alytuje teko būti tik vaikystėje, tačiau prisiminimai išlikę malonūs. Turėdama šiame mieste giminių, nusprendžiau pasinaudoti proga ir praktiką atlikti užsienyje. O tuo pačiu – ir geriau pažinti Lietuvą“, - sakė L. Sunny Eickelmann.

 

Savivaldybėje mergina būna pusdienį, o likusį laisvą laiką išnaudoja keliavimui po Alytų ir į kitus miestus. Laurą žavi Dzūkijos sostinės žaluma, parkai, nustebino ir Jaunimo parke įrengtas riedlenčių parkas.

 

Paklausta, kokį įspūdį paliko alytiškiai, mergina atkreipė dėmesį, kad kitaip nei Vokietijoje, čia žmonės yra vienas kitam draugiškesni, gatvėje daugiau besišypsančių.

 

„Tikrai nieko blogo negaliu pasakyti apie vokiečius, tačiau Lietuvoje galbūt yra daugiau šiltesnio bendravimo. Alytus – jaukus miestas. Dėdė man daug apie jį pasakoja, aprodo įdomias vietas“, - kalbėjo užsienietė.

 

Mergina nesigaili praktiką pasirinkusi atlikti Alytuje. Pasak jos, darbas savivaldybėje atrodo įdomus, o praktikos metu sukaupta patirtis pravers ateityje.

 

Mokiniai Vokietijoje nuo devintos klasės kiekvienais metais turi atlikti praktiką. Jeigu ją pasirenkama atlikti Vokietijoje, ji trunka tris savaites, jei užsienyje – dvi.

 

„Grįžusi namo, ir savo bendraamžius paskatinsiu vykti atlikti praktikos į užsienį. Taip pat būtinai paraginsiu aplankyti Alytų, kuris yra ne tik gražus miestas, bet ir malonūs žmonės jame gyvena. Rekomenduosiu draugams paragauti ir lietuviškų šaltibarščių, kurių skonis man patiko“, - šypsojosi mergina.

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra